Dnes je 02. 10. 2024
svátek má Olívie,Oliver

Tři body pro Lípu a pochvala pro Svobodu

Utkání začalo velmi překvapivě -  gólem. Již ve druhé minutě totiž totiž našel Kropáček chvíli nestřeženého Loudu, který nezaváhal a střelou po zemi k levé tyči otevřel skóre. Tento vstup domácích fotbalistů do zápasu očividně hosty zmrazil, a tak se začali osmělovat až kolem třicáté minuty. Do té doby hrála na hřišti prim Česká Lípa. Dobře a rychle kombinovala a zhruba v patnácté minutě se bombou uvedl Kacafírek. Jeho tvrdá střela šla ale o pár centimetrů vedle. Od třicáté minuty začali vystrkovat růžky i hosté. To však netušili, že všechny jejich šance zmaří výborně chytající Svoboda. Ten nejprve zmařil tvrdou střelu ze šestnácti metrů a o chvíli později stejně naložil i s nebezpečnou střelou hostujícího útočníka. Ve 34. minutě se opět ozvali domácí. Kacafírek chytrou přihrávkou vybídl ke skórování Malichu, ale jeho pokus zneškodnil gólman. Ke konci poločasu mohl Kacafírek skórovat sám. Jeho mazácké zakončení však dopadlo se stejným efektem. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Lípu.

Po změně stran postupně docházely domácím fotbalistům síly, a tak si Jablonec začal vytvářet tlak. Ovládli hru, ale do zakončení se díky bojovně hrajícím domácím dostali jen jednou. To když obrana zaspala a Řehoř se ocitl v bezprostřední blízkosti domácí branky. V ní však stál Svoboda, který střelu fantasticky vyrazil. Zápas se dohrál za sílícího tlaku Jablonce, ale tři body zůstaly doma.

Sestava České Lípy - Svoboda - Koubek, Plaček, Švehla, Hájek - Louda, Malich, Kacafírek, Kukal - Kropáček, Kaňkovský (88. Vidner)