Dnes je 09. 09. 2024
svátek má Daniela

Slavnostní ukončení letní tenisové sezóny na Slovance

Zase je jedna krásná tenisová sezóna za námi. Jako každý rok se tenisté z areálu na Slovance sešli na slavnostním vyhlášení a vyhodnocení pořádaných soutěží, které proběhly i za podpory Města Česká Lípa. O krásný areál se stará zapsaný spolek TC HORNETS Česká Lípa.

V pátek 3.listopadu 2017 se tenisté a tenistky sešli na tenisovém areálu v místní pizzerii Diego. Na sraz přišlo přes 20 hráčů a hráček.
První vystoupil v diskusi hlavní organizátor a mecenáš Ing. Petr Sršeň, majitel areálu. Z Petrova vystoupení byly důležité informace o účasti amatérských hráčů v dlouhodobých soutěžích pořádaných tenisovým spolkem. Všechny nás těší rekordní počet hráčů, kteří hrají celoroční soutěž. Letos hrálo 56 hráčů a hráček. Je to trochu unikát, že se tolik tenistů dokáže vyměnit pohodlí domova za aktivní pohyb.

Velmi nás těší, že se po loňské podobné účasti počet hráčů udržel a že byl zájem ještě větší. Podíváme-li se do historie, tak se počet hráčů zvyšoval od 40 účastníků. Petr účastníky, jako dobře informovaný manažér upozornil, že trend menšího zájmu tenisových hobíků (občasných zájemců o tenis) je v našem i jiných areálech trvalý. Lidé, rodiny a děti chtějí trávit volný čas asi méně aktivně a sportovní areály málo navštěvují, co se projevuje na tržbách. Proto je důležité, že pořádáme amatérské soutěže a tenisté a tenistky mají větší motivaci chodit hrát a navazovat nová tenisová přátelství.

Další důležité údaje o sezóně přednesl hlavní organizátor soutěží René Ötwös. Účastníci se dozvěděli důležité statistické údaje o soutěžích. Letos byla sezóna tak o měsíc a kousek kratší z důvodu počasí nevhodného pro tenis. Hlavně na začátku měla sezóna zpoždění. Velmi nás letos trápila zranění hráčů, která u několika hráčů musela být řešena i operacemi. Věříme, že se většina hráčů, kteří nemohli letos dohrát soutěže nebo nehráli vůbec, se v další sezóně vrátí, protože tento sport mají rádi.

V dlouhodobých soutěžích bylo letos odehráno 403 zápasů. Letos napomohlo k zatraktivnění soutěží nový model, který vymyslel a zpracoval jeden ze spoluorganizátorů Michal Tupý, který společně s Rendou Ötwösem více jak 17 let organizují tenisové soutěže amatérů v České Lípě. I na příští sezónu přišel Michal s inovací soutěží, kdy se vylepšil letošní model tak, aby přitáhl víc zkušených a kvalitních hráčů a napomohl větší prestiži soutěží. U hráčů měl letošní model velký úspěch, protože obě soutěže byly dobře vymyšlené, hráči nehráli časté opakované zápasy se stejnými soupeři a mohlo se hrát opět o „prize money“. Soutěž bavila jak kvalitní hráče, tak i hráče s menšími tenisovými dovednostmi a všichni si dobře zahráli.

Náš areál pořádal i letos jednodenní soutěže v siglu i deblu. Počasí mělo bohužel na tyto soutěže velký vliv. Loni jsme uspořádali 4 singlové a 4 deblové turnaje a ke každé soutěži Masters vyvrcholení. Letos se uspořádali jen 2 singlové turnaje ovšem s rekordní účastí 18 hráčů na každém turnaji s vyvrcholením v Masters turnaji. V deblu proběhly také 2 turnaje s menší účastí.

Po příspěvcích následovalo slavnostní vyhlášení úspěšných tenistů v soutěžích a předání cen. Dlouhodobou soutěž Tenis Slovanka Cup 2017 vyhrál Martin Kalenda už potřetí za sebou a měl nárok odnést si mimo jiné velký putovní pohár. Martin se této možnosti vzdal ve prospěch dalších výherců. Další v pořadí byli dorostenec Jakub Hájek, Josef Beneš a Radek Honzíček. Trochu méně prestižní soutěž nováčků a hráčů, kteří neprošli úspěšně kvalifikací, s názvem Tenis Slovanka Open vyhrál Petr Louda před Standou Mejzlíkem, Jirkou Svádou a Gustou Süssnerem.

Další ocenění bylo v nejprestižnější soutěži Tenisových lig, Slovanka 2017. 3. TS ligu vyhrál David Valdhans před dorostencem Danielem Rybářem a Jitkou Goldbrichtovou. První ve 2. TS lize byl Petr Louda před Gustou Süssnerem, Zdeňkem Botkem a Standou Mejzlíkem. Nejprestižnější soutěž Masters Slovanka Cup, která je vyvrcholením 1. TS ligy vyhrál David Beneš, druhý byl Jakub Hájek, třetí Martin Kalenda a čtvrtý skončil David Gregor. Jednodenní soutěž Masters Singl Cup 2017 vyhrál Filip Šena před Davidem Gregorem a Patrikem Pavlíčkem.

Za závodní tenis registrovaných tenistů vystoupila na setkání Jitka Goldbrichtová. Závodní tenis funguje pod hlavičkou TK Slovanka Česká Lípa. Děti hrály v kategoriích starší žactvo a mladší žactvo. Klub má nadějné hráče Kubu Hájka, Daniela Rybáře Aničku Kuzněcovovou, Lukáše Slabiona a další, vychoval kvalitní českolipské naděje jako je Matyáš Černý nebo z dospělých Zuzku Zapletalovou. Letos postavil klub i družstvo do soutěže smíšených dospělých hráčů a odehrál tuto soutěž. Klub závodního tenisu hledá nové hráče a hráčky a hlavně nové malé zájemce o tenis.

Další program setkání byla diskuse mezi hráči a pořadateli, kde hráči přispěli s výbornými nápady pro jednotlivé soutěže, které ve většině případů pořadatelé zapracují do nové sezóny. Hráči i hráčky si zaslouží za svůj přístup veliké poděkování. Na srazu jsme, po oficiální části, jsme se všichni příjemně pobavili a popili.

Pro zimní sezónu připravují tenisté ze Slovanky oblíbené turnaje ve stolním tenisu, které jsou pořádány v krásné českolipské hale stolních tenistů. Tenisový areál na Slovance je vždy otevřen všem zájemcům o tenis a tenisové soutěže. Je to příležitost pro vás, začínající i pokročilé tenisty a tenistky, kteří se mohou k nám připojit a mít skvělý celoživotní koníček. Kontakty naleznete na našem webu: http://tenisslovanka.cz/tenis/