Šimon Branda získal bronz na MČR v olympijském karate

Verze pro tisk |

O víkendu (7. - 8. 12.) se konalo v Praze Mistrovství České republiky v olympijském karate. Do prestižní kategorie kata muži se z národních pohárů nominovalo jen 8 nejlepších karatistů. Náš oddíl Shobu Academy měl, jako jediný z celé ČR, dokonce dvojí zastoupení v podobě nominace Milana Zítka a Šimona Brandy.

Letošní mistrovství bylo unikátní v tom, že svým soutěžním systémem kopíroval systém, který bude aplikován na olympijských hrách v Tokiu. Závodníci tedy nesoutěžili v klasickém pavouku, ale byli rozlosováni do dvou skupin po čtyřech. Nešťastný los svedl oba českolipské závodníky do stejné skupiny a společně s nimi tam byl nalosován Dominik Bartuška z Písku a Jarda Vlček z Liberce.

Oba českolipští reprezentanti dle očekávání prohráli s favorizovaným Bartuškou a oba porazili libereckého Vlčka. Jejich vzájemný souboj tedy měl rozhodnout o tom, kdo z nich postoupí společně s Bartuškou ze skupiny. Šimon Branda nakonec ve vyrovnaném souboji porazil Milana Zítka 3:2 na praporky a slavil tak postup do semifinále. V semifinále mu pak byl soupeřem vítěz druhé skupiny Matteo Tamborlani z Brna. Ačkoli byl Matteo velký favorit, Šimon s ním svedl vyrovnanou bitvu a prohrál jen těsně 2:3. Jako prohraný semifinalista nakonec bral Šimon bronzovou medaili a Milan Zítko pak skončil na bramborovém 5. místě.

alt
Nahoru