Historický úspěch SPORT RELAX na MČR v Olympijském karate

Verze pro tisk |

Sportovní klub SPORT RELAS se stal 2. nejúspěšnějším klubem mistrovtsví v Kata a 7. klubem celkového hodnocení seniorů, juniorů, U21 a Masters. V celkovém hodnocení všech kategorií žáci - senioři se pak klub umístil na 12. místě ze 74 klubů! Navíc klub získal nominaci na mistrovství Evropy, kam se probojovala Adélka Šinerová.

 

Dalším velkým úspěchem je nominace našich rozhodčích Barbory Znamenáčkové a Davida Kavalíra na tomto vrcholném klání. V sobotu 8.12.  úspěšně reprezentovali klub a v neděli 9.12. na žákovském mistrovství byli v opačné roli. "Toto mistrovství nám ukázalo, že jdeme dobrou cestou, i když to není někdy snadné. Umíme naše závodníky připravit od první sportovní přípravky až do reprezentace, kde hrdě hájí barvy naší země, klub SPORT RELAX a město Českou Lípu," řekl trenér Pavel Znamenáček.

Nejúspěšnější závodnicí klubu se stala Barbora Znamenáčková 1x zlato, 1x stříbro, 2x bronz a 1x 5. místo a druhou byla Adéla Šinerová 1x zlato, 2x bronz a NOMINACE NA EVROPU v juniorkách Olympijském karate. Příprava byla pro všechny perná, zejména ranní tréninky od 6 hodin, kde jsme se soustředili na nominaci Adélky na ,,Evropu“.

Potěšilo nás první místo v kata tým, když jsme z loňska brali kvůli zranění závodnice stříbro. Letos vše vyšlo. "Druhý tým mužů jsme postavili měsíc před MČR a kluci mají do toho chuť, tak bude další příprava snadnější," dodal Pavel Znamnáček.

Adélka Šinerová se měla o nominaci ME utkat s Dominikou Šabovou (NIDOSHINKAN Dojo) , ale ta si těsně před startem ,,vyhodila“ koleno. Přejeme jí brzké uzdravení. David Kavalír měl opět problémy se zády již v kata, ale nakonec nastoupil do kumite a získal bronz. Boženka Pavlasová a Jan Klimeš si smolně prohráli boje o bronz, tak brali nepopulární bramborovou medaili.

 

VÝSLEDKY Z MČR:

1. místo kata tým ženy: Znamenáčková Barbora, Šinerová Adéla a Jůzová Nikola

2. místo kata tým muži : Gašpar Patrik, Vácha Pavel a Fiala Jakub

2. místo kumite U21 do 68kg: Znamenáčková Barbora

3. místo kata juniorky : Šinerová Adéla

3. místo kata ženy : Šinerová Adéla

3. místo kata ženy U21: Znamenáčková Barbora

3. místo kumite ženy do 68kg : Znamenáčková Barbora

3. místo kumite U21 do 75kg: Kavalír David

5. místo kata ženy : Znamenáčková Barbora

5. místo kata master : Pavlasová Božena

5. místo kumite muži nad 84kg: Klimeš Jan

"Pěkně se uvedli na premiéře Anička Salavcová, Filip Havlík, Pavel Vácha a Petr Zítko, tak věřme, že další šampionát bude medailový. Veliká škoda, že nenastoupil tým starších žákyň z důvodu nemoci Vanesky (bylo to pěkně připravené) . Áďa Znamenáčková nemohla startovat v kumite (váha přes díky růstu). Díky za fandění Natálky, která se jela podívat a manželce za vše. Poděkování patří městu Česká Lípa, které jsme hrdě reprezentovali, Libereckému kraji, našim partnerům, rodičům, příznivcům, kteří nás podporují po všech stránkách. Jedeme dál již 25 let. JSEM HRDÝ TRENÉR. DĚKUJI VÁM," uzavřel Pavel Znamenáček.

alt
alt
Nahoru