Českolipský silniční pohár vrcholí

Verze pro tisk |

Předposledním závodem Českolipského silničního poháru byla časovka do vrchu Pahorek, kterou připravili pořadatelé ze Sportovního klubu MS AUTO. V centru dění, v Horní Libchavě, našli své tratě i dětští a žákovští cyklisté.

Mezi nejmenšími dětmi si to o vítězství rozdala bratrská dvojice Matyáš a Tobiáš Čepičkovi. Souboj v kategorii dětí do 10 let pro sebe, stejně jako při předchozím závodě v České Lípě, vyhrál talentovaný Rostislav Synek před dvojicí domácích nadějí - Štěpánem Kmochem a Dominikem Makovcem. Strhující dojezd měla kategorie mladších žáků, kdy do cíle přijela současně a o první místo se tak podělila dvojice Mikuláš Kmoch a Klára Cebulová. Kategorii starších žáků pak ovládla další domácí naděje David Kváč. Tato odvážná trojice si pak o chvíli později vyzkoušela i hlavní dospělou trasu v rámci časovky.

Hlavní závod se konal za příjemných povětrnostních podmínek a slunečného počasí. Startovní listinu ozdobila účast loňského člena kontinentální stáje Elkov Author Jiřího Šorma nebo reprezentanta ČR v kategorii juniorů a letošního účastníka Závodu míru Jana Kašpara, který na závody Českolipského silničního poháru jezdí už od žákovských let. K tomu špičková jména současné amatérské cyklistiky, a tak závod sliboval vysokou sportovní úroveň a skvělé výkony, což se beze zbytku potvrdilo. Úlohu favorita potvrdil Jiří Šorm, který před celkově druhým Janem Kašparem zvítězil o více než minutu. Do popředí se prosadili také domácí jezdci z pořádajícího oddílu. Sportovní klub MS AUTO tímto děkuje městu Česká Lípa a Libereckému kraji za pomoc při realizaci tohoto závodu.

Posledním pohárovým závodem a poslední možností nasbírat body a vystoupat celkovým pořadím vzhůru, je tuto neděli podzimní klasika BABYLON. Tradiční hromadný závod na 51 km zavede cyklisty po okolí České Lípy a prověří jejich vrchařské schopnosti na Modrém vrchu, Karlovce a cílovém Bořetínu. Opět je zvána široká veřejnost, včetně dětí a mládežníků. Tratě jsou vhodně odstupňovány dle věku závodníků. Českolipští cyklisté klubu MS AUTO tímto závodem také ukončí letošní úspěšnou a vydařenou sezónu.

Výsledky časovky do vrchu PAHOREK:
Muži do 29 let: 1. J. Šorm (Aerotec), 2. J. Svoboda (MS AUTO), 3. J. Hradecký (SportRaces – Isaac team), 5. H. Čepička (MS AUTO)
Muži do 39 let: 1. P. Veselý (MS AUTO), 2. M. Živný (KCL Kooperativa), 3. J. Conk (Cyklorenova)
Muži do 49 let: 1. R. Reichelt (MS AUTO), 2. J. Svoboda (CK Kolokrám), 3. K. Petera (Rohozec Amulet team), 5. J. Semerád, 6. D. Štěpánek (oba MS AUTO)
Muži do 59 let: 1. R. Ščučka (Ski Paudera), 2. R. Kleiner (LAWI Granfondo), 3. P. Strnad (KSM Hrádek)
Muži nad 60 let: 1. M. Hanus (oba MS AUTO), 2. J. Marek (CK Kolokrám), 3. J. Mojžíš (SportRaces – Isaac team)
Ženy: 1. I. Loubková (Rohozec Amulet team), 2. J. Mojžíšová (SportRaces – Isaac team)
Junioři: 1. J. Kašpar (Mapei Merida team), 2. K. Wünsche (Alcaton)
Kadeti: 1. D. Fanderlik (Herby servis)
Kadetky: 1. T. Hlinková (Merida team)
St. žáci: 1. D. Kváč (MS AUTO)
Ml. žáci: 1. M. Kmoch (MS AUTO) a Klára Cebulová (Bitters Superior Cyklofit), 3. M. Makovcová (MS AUTO)
Děti do 10 let: 1. R. Synek (Herby servis), 2. Š. Kmoch, 3. D. Makovec (oba MS AUTO)
Děti do 7 let: 1. M. Čepička 2. T. Čepička (oba MS AUTO)

alt
Nahoru