Student českolipské průmky skončil třetí v olympiádě ČVUT

Verze pro tisk |

V loňském roce jsme se poprvé v rámci českolipské střední průmyslové školy zúčastnili 7. ročníku vědomostní soutěže pro technicky orientovanou mládež pořádanou fakultou elektrotechniky na ČVUT v Praze. A jak to dopadlo?

Po finálovém klání, které se konalo 13. prosince 2019, jsme skončili na celostátní úrovni třetí, a to díky žákovi Janu Herčíkovi a jeho projektu robotického ramena vlastní konstrukce. Konkurence byla opravdu tvrdá a projekty ostatních soutěžících byly stejně kvalitní. Nakonec šestičlenná odborná komise FEL ČVUT na základě výsledků testů, úrovně projektů a prezentací vybrala žáka naší školy Jana Herčíka, studenta třetího ročníku oboru Mechatronika, mezi výherce.

Žák získal šek ve výši 4.000,- Kč na nákup elektroniky a možnost přímého přijetí na vysokou školu ČVUT bez nutnosti skládat přijímací zkoušky. Dalším úspěšným žákem, který skončil na 4. místě, je Petr Dušek s projektem výdejního automatu vlastní konstrukce. Jak je vidět, naše škola připravuje mechatroniky tím správným způsobem a naši žáci jsou schopni obstát na velmi dobré úrovni i mezi opravdu silnou konkurencí.

Oběma finalistům blahopřejeme a výherci ještě o trochu více.

Web finále soutěže najdete ZDE.
 

alt
Nahoru