Česká společnost a politika dnes.

Verze pro tisk |

PL zveřejnily přednášku senátora Jiřího Čunka pro Společnost pro kulturní identitu, která rozhodně stojí za přečtení .
Jako " ochutnávku " dávám pár mezititulků : Černý vedle bílého, tady máte košťata.....bereme lidem odpovědnost za jejich život......
sociální politika destruuje morálku..... mladí v politice - nezodpovědná je strana, která nabízí nezkušené kandidáty....

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Česká společnost a politika dnes.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cerny-vedle-bileho-tady-mate-kostata-Temer-utajeny-projev-Jiriho-Cunka-ze-ktereho-se-mnozi-po-vcetne-lidovcu-474796

Jíří Čunek nám nabízí k zamyšlení svůj pohled na současnou společnost v mnoha aspektech. Dále třeba i svůj originální názor na mladé politiky , s kterým se já ztotožňuji .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Daleko horší než mladí lidé v politice mi připadají přestárlí politici, kterým již chybí sebereflexe. Viz M.Zeman.
Vrchní velitel armády, který drží pušku jako teploměr a na traktoru pomalu dělá blahem brm, brm.
V národu budí veselí nasoukaný na rybníku do nafukovacího člunu , který doprovázejí¨bodygardi v několika člunech.
Pod husarským kouskem-snímkem, kdy se nechal pro hradního fotografa nainstalovat na obstarožní běžky a do ruky si vzal sjezdové hůlky, aby asi demonstroval svoji vitalitu, se objevilo tisíctřista příspěvků, zkrátka bavil.
...Tak to vázání by se dalo odpustit, je historicky stylové :-) ale ty sjezdové hůlky v kombinaci s běžkami a olympijskou blůzou - a to celé dovršené kulisou bouráku s ponořenými koly ve sněhu :-)...kam se na to hrabou živé obrazy z Dobytí severního pólu z Járy Cimrmana.
Nemůžu si pomoct, ale nědělá si někdo z prezidenta bžundu? :-)
...Ještě že neprošel ten zákon o zesměšňování prezidenta, za to by musel jít ten fotograf sedět...
...A teď vážně, kdo by mu vydržel dělat bodyguarda dýl jak 10 minut, aniž by se podělal smíchy?
...Jak normálně závodník děkuje za namazání servismanům, tentokrát bylo poděkováno společnosti Rudolf Jelínek.
...To už není ani papalášství, to je naprostá ztráta soudnosti a snaha dělat si z národa šoufky a ze sebe supermana.
Člověk s polyfunkční neuropatií běhá na běžkách.
A tu o Karkulce ještě.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Zase jste mi , růženíne, bohužel nerozuměl. Nešlo vůbec o generaci starších , ale naopak mladých politiků. K těm i dalším názorům senátora Čunka bych prosil, abyste se vyjádřil - samozřejmě jen pokud chcete. K tomu, jak jste nahozené téma pojal jen tolik : Celý váš příspěvek je jen plný posměšků na prezidenta . To by uměl každý sprosťák a máme těch přestárlých politiků daleko víc. Není nic pěkného a už vůbec ne obdivuhodného posmívat se někomu pro jeho nedostačivost, zdravotní stav a nebo třeba i životní styl. Bývalo zvykem, že
staří lidé od mladších užívali přiměřené úcty. To už dnes moc neplatí. Nedávejte prosím špatný příklad.
A teď přejdu k mladým v politice . Před nedávnem se "vyznamenal " 18ti letý teplický zastupitel a radní
Dominik Feri , kterého si podle svých slov , chce vypěstovat senátor Kubera. Snad vám nikomu neuniklo , jak se nedávno radní Feri krutě vyjádřil k vzhledu Václava Klause mladšího . Jistě mi dáte všichni za pravdu, že tohle se mezi dospělými nedělá - posmívat se lidem s handicapem. Ten chlapec je suverén ,získal lehce politické postavení ,ale nemá sebekontrolu , nemá slušné vychování. Takoví do politiky nepatří.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Přiznám se, že článek jsem ani nedočetl, neb mne nezaujal. Spíš mne zaujala "ochutnávka",Černý vedle bílého, tady máte košťata. Evidentně rasový podtext.
Ten příspěvek není o zesměšňování prezidenta, ale o tom, jak se v očích veřejnosti svými činy zesměšňuje on sám. Mimochodem fotografii zvětšili a předložili vedoucímu týmu našich biatlonistů. Ten určil hůlky jako trekové a
vyslovil závěr, který je jasný každému, kdo stál na běžkách. S takovými hůlkami neuděláte ani dva kroky.
Sám mám problém po třech nepovedených operacích kolene a chodím s hůlkou jako president. Ale skutečně by mne nenapadlo nazout si běžky a pózovat. A to mám doživotní osvědčení pro trenéra lyžování.
Je možné, že mladým politikům chybí sebekontrola. Ale ta presidentovi chybí především, včetně slušného vychování. V. Klaus ml. by se jistě neúčastnil soutěže krásy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes - ad Čunek.

Taky jsem se pokoušel ten slepenec pročíst. Nechápu, proč Parlamentní listy nezpřístupnily údajnou utajenou přednášku vcelku a místo toho s vlastními komentáři jen citují úryvky.

V politice (ne)úspěšně fungují muži a ženy, většiny a menšiny, věřící, něcisti i ateisti, staří vedle mladých atd. Paušální odsudek zavánějící "kolektivní vinou" je vždycky podezřelý a sotva může být pravdivý. Existují jistě jedinci, kteří velmi rychle podlehnou pýše moci (nebudu jmenovat) - a ti ostatní, kteří slouží veřejnosti. Je jich, doufám, většina, bez ohledu na pohlaví, přesvědčení nebo věk.

Čunek v tom jistě "umí chodit", ale morální autorita pro mě není. I jeho rodná strana je z něj občas rozpačitá, jak konstatuje i bombastický titulek článku.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jaká je česká společnost? Mnohovrstevnatá. Záleží na tom, s kým se stýkáte. Vytvořily se vzájemně mimoběžné skupiny obyvatel. jež se liší téměř ve všem. Diskusní fóra na sociálních sítích, bohužel, neplní funkci místa pro střetávání a tříbení názorů, ale slouží jako fankluby pro potvrzování vlastního přesvědčení.
Jaká je politika resp. demokracie? Ohrožená. Zatímco tleskáme populistovi Čunkovi a smějeme se "běžkaři" Zemanovi, nechává nás v klidu setrvale rostoucí kumulace moci v rukou nebezpečného predátora. B. Doležal tomu říká "nechumelismus". Doufám, že si voliči včas uvědomí, že nikoliv prezidentské, nýbrž nadcházející parlamentní volby ovlivní zásadním způsobem směřování naší společnosti na dlouhá léta dopředu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Přidám ještě další příklad z nedávné doby. Já bych o něj nezavadil, ale přihrál nám ho do diskuze pan Tichý . Tak jsem si doporučený příspěvek pročetl a dokonce vyhledal originál na romském serveru. Radek Banga sice není profesionální politik, ale se politicky ve společnosti dost angažuje ,přestože je hudebník, jak uvádí .
Banga promluvil v senátu 27.1.2016 při vzpomínkové akci k obětem holocaustu. Proslov naplněný apely chrlí na senátory, věty na konci s otazníky , jako by snad mezi nimi byli lidé, kterým je potřeba právě tady a teď vytknout, co se kdysi událo. A v dalším odstavci, který uvádí větou : Přemýšlejme o dnešním světě, následuje všeobecně známý výčet všeho možného ze všech konců světa od jídla, mobilních telefonů, aut, pohádek až ke dvěma výmyslům, které mě teda dostaly a které asi pan Tichý ani nezaznamenal. Kdo by neznal písně amerického Indiána Elvise Presleyho ???.......a filmy Roma Charlieho Chaplina ???
Senátoři jsou lidé starší ,vzdělaní a zkušení a tak projev takového obsahu od 35 letého mládence nebyl na místě. Úroveň tipuji na slohovou práci na téma holocaustu od žáka na druhém stupni základky.
Růženíne, doporučil bych napsat něco spíš o aktivních mladých v politice a prezidenta už nechte na pokoji . Důležité jsou letošní parlamentní volby , souhlasím s panem Válkem . Problém je ale, že " nejsou lidi ".

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes - ad Čunek.

Pokud si pamatuji, byl tam páně Čunkův "projev" celý. A ano, stále se tam dá dohledat ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Vy nevíte, pane Zahradníku, že Elvis má krev indianů Cherokie a Charlie francouzských cikánů? To jste mne dostal :o)))
A víte jak se řekne francouzsky cikán?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Dejte věrohodný odkaz, jinak tomu nevěřím. Taky jsem to zkoušel najít, jestli snad nemá ten mládenec lepší informace než já - pamětník a obdivovatel obou.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Dá se to vygooglovat. U Elvise jsem to věděl, fotil se často jako indian.
Tady je jeho genealogie, dá se dohledat i foto babičky.
http://www.elvis-aron-presley.nl/genealogy.html
Jinak podle Indické rady pro kulturní vztahy (ICCR) v Dillí má ještě romskou krev Picasso a Nastase.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Moc pěkný vtip se objevil na naši dnešní politickou situaci.
Dotaz na Radio Jerevan:
Otázka: Je u nás možné ,aby existovalo ještě něco horšího než Věci veřejné?
Odpověd zní : ANO !

Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Dobrej vtip !

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Lidovci KDU-ČSL chystají pro parlamentní volby koalici se STAN (starostové a nezávislí) . Byl bych rád, kdyby Starostové pro Liberecký kraj (SLK), zůstali věrní TOP 09. Možné by to bylo, neboť SLK je samostatný subjekt, jenž není nijak podřízen STANu. Obávám se však, že se mi mé přání nevyplní.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Vtip je ale bohužel ze života.... Včerejším prohlášením o tom,že 100 kč poplatku v nemocnici seniora nezabije dal prezident signál ,že v případě premiérství Babiše ho tento v tomto punktu podpoří.....
Hezký den

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Taky jsem to tak vyhodnotil. To by byla dvojka.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Mladí politici : Přidám ještě třetího a nejmladšího aktivistu dnes 16 letého Jakuba Čecha z Prostějova , který je skutečně politický talent - ten je mi nejsympatičtější. Je samostatný a jde svou cestou a o lokální politiku se dávno zajímá .Zatím je aktivní na místní úrovni , ale i tak se oněm dost píše a mluví. Naposledy VK ml. ,který ho nazval udavačem . Jakub poprvé v 8 letech napsal do novin, protože ho rozčílil nefungující informační panel pro turisty . V 10 letech vstoupil do občanského sdružení a jako 15letý vyhrál spor s prostějovskou radnicí . Škoda, že pár takových podobných Jakubů nevyrostlo i v našem městě.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

A co Vám tam v tom Novém Boru pořád vadí? Kdyby to bylo tak špatné, nemohli by přeci v komunálních volbách dosáhnout takového přesvědčivého vítězství.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Nevím, zda jste si, pane R., uvědomil, že zatímco jedni přesvědčivě vyhráli, jiní byli poraženi. Tipuji, že pan Z. patří spíše k těm druhým.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

V Novém Boru mi vadí sem tam něco, jinak jsem tady spokojenej ,to na vysvětlenou růženínovi. A panu Válkovi, že samozřejmě vím, kdo volby u nás ve městě vyhrál a kdo ne , ale mýlíte se v tom tipování . Já se jen snažím
názorem vyvažovat některé situace, aby vítězové voleb neztratili pozornost při rozhodování, když jsou na to sami.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Já jsem s výsledky voleb spokojenej. Každá strana dostala, co si zasloužila . Volby věrně vyjádřily chtění i naladění lidí .Teď jde hlavně o to, aby se s výsledky voleb smířili i ti nespokojení a vítězové voleb se rozumně dohodli.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika - stálá kampaň proti EU

Po zlém rozhodnutí EU, která zakázala náš rum pojmenovat Rum, neb se vyrábí z něčeho úplně jiného, přišla další smršť z Hradu a populistických politiků. Evropská Unie je z Hradu přirovnána k Třetí říši, neb chce zakázat i konzumaci našeho Tuzemáku.
Zblblý český lid (až na Pražskou kavárnu ) tomu věří, a vhazuje volební lístky pro Czexit .
Pravda je tradičně opačná. V našem Rumu, který není Rumem, je chuť pravého rumu nahrazena esencí, ve které je i furan, rakovinotvorná látka, což ví a přiznává i výrobce této tresti a naši odborníci na VŠCHT.
Zkrátka český lid je shora oblbován, manipulován a je mu předkládáno nikoliv to, co je pravda, ale co chce slyšet lid zvyklý bojovat proti předhozenému nepříteli.
Pravda o Rumu Tuzemáku
https://www.stream.cz/adost/10019459-pravda-o-rumu-opravdu-nam-ho-unie-zakaze-nebo-to-jsou-lzi
Zkrátka rakovinu si zakázat nedáme, milá Unie.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Veselá taškařice, satirický průvod masek nazvaný Sametové posvícení prošel v pátek centrem Prahy ,aby připomenul 17. listopad 1989 . Tak takovouhle formu oslavy zlomové události našich novodobých dějin vůbec nechápu. Velmi mi to připomíná prvomájové průvody a prvomájové veselice.To si ti organizátoři vzpomínkové akce natolik nevěří, že by jim tam vůbec lidi přišli, že to musí pojednat jako kašpařinu a koncert hvězd 4.kategorie . To už by snad lampioňák pro děti i dospělé byl zábavnější.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Chápu, že komunistu 17. listopad nepřitahuje. Ale mohl by vzpomenout na r. 1968, jak tenkrát slavili. V Ústí to tenkrát byl pouze projev Kriegla a lidová veselice. Žádné vynucené, povinné průvody. Dobře si pamatuji. Poprvé jsem taky viděl na vlastní oči big beatovou kapelu.
Názor p. Zahradníka. že L. Dusilová, J. Uhlíř, A Langerová jsou umělci čtvrté kategorie radši komentovat nebudu.
Také by mohl, připomenout tisíce lidí, které se od rána do pozdního večera sunuly k Národní. Žádné projevy k tomu nepotřebovaly.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Průvod masek byl jen jednou z několika desítek akcí v Praze na výročí 17. listopadu. Také těch organizátorů bylo hodně. Rozhodně nebyl nějaký jeden centrální organizátor, který bedlivě dbal, aby nikdo a nic nevybočilo, což bylo typické pro oslavy před rokem 1989. Právě že těch akcí bylo tolik, našel si každý svůj způsob oslavy. A kdo slavit nechtěl, šel si třeba honit slevy do nějakého toho supermarketu - měly otevřeno. Normální oslava. Aspoň normálním pohledem.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ano v Praze a ve větších městech , kde to organizovali profesionální aktivisté, různé vzpomínkové akce
proběhly v širokém spektru od " lidové "zábavy až k manifestačním projevům a předvolební agitaci vybraných prezidentských kandidátů .Přesto si stále myslím, že kašpařiny k oslavě tohoto výročí nepatří. Tam kde to nikdo neorganizoval se neslavilo nic nebo jenom tak ,aby se neřeklo. Příklad je třeba Nový Bor.
Růženíne pro vás znovu zopakuji, že jsem komunistou nikdy nebyl. Sympatie k jejich myšlenkám jsem objevil dost dlouho po 17.listopadu 1989 z měnícího se společenského dění. Na výběr máme každý :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Dusilová, prý zpěvačka 4.kategorie- to jsem se docela pobavila.

A náš prezident,který tak bezostyšně lže,že napsal program OF, nám třeba za rok ze své chalupy na Vysočině(nebo z Hradu, záleží,kam ho voliči pošlou) sdělí,že napsal třeba Ústavu ČR, Mým národům, Hitler je gentleman, Deklaraci nezávislosti a že na tom obraze,kde Otcové zakladatelé ve Filadelfii tu deklaraci podepisují , není vedle Jeffersona jen proto,že šel ven kouřit. A taky,že je autorem známého nápisu Servít je vůl.
Hezký večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Pane Zahradníku, s tou 4. kategorií to byl vážně úlet. Vladimír Merta, Lenka Dusilová & Baromantika, kapela Zrní, Aneta Langerová a nakonec extratřída LacoDéczi & Celula New York.
Obočí jsem pozvedl pouze při vystoupení bývalé hvězdy nováckých kriminálních zpráv Emmy Smetany - maminky dítěte se jménem Lennon Marlene Haj Smetana ( genderově vyváženě neuvádím pohlaví, ale stejně to z toho jména nepoznám ). Asi ji to vystoupení zařídila maminka Pajerová a na kandidáta Horáčka už nebyl čas.
Pozn.: Nemělo by se správně psát místo maminka jeden z rodičů?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Já jsem z toho všeho byl tak znechucenej. Neměl jsem na mysli kategorii uměleckou ale stupeň nezávislosti nebo chcete-li angažovanosti.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

A ještě jedno kulaté výročí v listopadu je vhodné připomenout. Před 35ti lety, 11.11.1982 , se stal jakýsi A. Babiš ,člen KSČ, Burešem, proběhla verbovka a bylo sepsáno-jako vždy- memorandum.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ono se těch bývalých komunistů a bývalých funkcionářek SSM zviditelňovalo při oslavách výročí 17.listopadu vůbec nějak moc. Jeden dokonce řečnil na Albertově. Do KSČ vstoupil v r. 1983 jako 17-letý gymnazista !?! ( netušil jsem, že to před dosažením plnoletosti šlo) a vydržel tam až do r. 1990. Teď je z něj zapálený demokrat.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Pavel Šafr výstižně

Co se to děje s naší zemí? Hroutí se základní hodnoty a pravidla
Od roku 2013 se česká společnost dramaticky proměňuje. Stále zjišťujeme, že absurdní a zvrácené jevy, které by se dříve zdály nemyslitelné, jsou již běžné.
Symbolem propadu hodnot je vysílání filmu Já, Kajínek na televizi Prima. Zločinec beze studu ukazuje, jak se vloupával do bytů a jak otevíral trezory, a působí přitom tak lidsky a mile. Člověk si může z tohoto zvráceného díla odnést poznatek, že kradení je běžná práce jako každá jiná.
Likvidaci pravidel a hodnot provozuje vládnoucí duo Zeman a Babiš.
Náš prezident je vlastně takový profesionální potápěč, který v hlubinách veřejné ostudy hledá stále nové a hlubší dno. A my jen s překvapením zjišťujeme, že klesne ještě níž a spolu se sebou vždy o něco hlouběji potopí kredit České republiky. Jednou to je šíření urážek, jindy lží a všemu vévodí ignorování ústavních pravidel a servilní podkuřování autoritativním východním režimům.
Andrej Babiš dokázal zničit dosud platná pravidla ohledně oddělení médií od politické moci a nadělal z novinářů propagandistické pracovníky. Vytvořil atmosféru normalizace, které se postupně podávají stále širší části veřejnosti.
Co se to stalo s naší zemí? S českou společností? Zhruba od roku 2010 se tu šíří a roste divná temná síla. Říká se jí subverze, neboli podrývání a rozkládání.
Jeden bývalý důstojník KGB prohlásil, že každá země se dá zničit bez války. „Musíte jim rozložit společnost, znesvětit hodnoty, zničit kulturu, znevěrohodnit autority, zesměšnit představitele, zničit jim náboženství a rozdmychávat nenávist. Musíte je postavit proti sobě, rozdělit je, vyděsit je a pak je máte v hrsti.“
Více...http://forum24.cz/co-se-to-deje-s-nasi-zemi-hrouti-se-zakladni-hodnoty-a-pravidla/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Oživím toto téma, je v něm hodně široké pole na názory k současnému dění.. Dovolil bych si zde nabídnout panu Bártovi tip na ,, Štafetu ,, Při návštěvě našeho kraje zavítal premiér m.j. i do sklářské školy v Kamenickém Šenově. Tam se zviditelnila blondýna v tričku popsaném heslem: Babiše do koše.
Foto je na Českolipském deníku. Bylo-li by možné, mohl by nám pan redaktor Bárta prostřednictvím Štafety zprostředkovat myšlenky ,názory, přání a perspektivy této slečny. Zajímalo by to možná nejen mě. Dík.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jde to s nima z kopce.

http://www.nwoo.org/2018/03/20/spisovatel-vyhlidka-zastavi-dubnovy-sjezd-kscm-degeneraci/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Názory z NWOO antisemity Korála, hlásné trouby Moskvy? Mně stačí, že sponzoruje Svobodné radio spolu s DSSS a Okamurovci. Však taky tam má Vandas pravidelné přednášky.
Kecy o intelektuálním úpadku českého národa mne uráží. Pokud tedy někdo nehledá rozumy na NWOO.
To je taky dobrý Chemralis, seznamte se
http://www.nwoo.org/2011/02/17/akce-nwoo-k-quotmezinarodnimuquot-dni-informovani-o-chemtrails/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Nešlo mi vůbec o server nwoo.org ,to nečtu. Šlo o pana spisovatele Vyhlídku. Tento jeho článek jsem dostal přeposlaný a názory pana Vyhlídky mě vždy velmi zajímají a myslel jsem, že nebudu sám. Tentokrát je to jeho velmi kritický pohled na současný stav popř. budoucnost KSČM . Proto i můj úvod : Jde to s nima z kopce.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Český národ se potácí nad intelektuální propastí již mnoho let. Vpravdě degeneruje. Omladina se v globálu nezajímá o nic jiného, než o facebook a messenger, přijímá většinou bez zamyšlení mainstreamové názory a je v praxi nepoužitelná. Nově nastupující generace dětí, vychovaná v blátě idiotismu ... Toť pan Vyhlídka
Nezlobte se, mne to uráží. Učím v devítce sociální zeměpis a možná by měl zajít na nějakou školu a podebatovat. Příležitostí měl a jistě bude mít při protestech studentů dost a dost.
Neměl by vysvětlovat propad KSČ údajným propadem inteligence národa. Ani soudruh Skála je nezachrání. Komunistická ideologie prostě mladé netáhne.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

No tak napište třeba i vy ,co ty mladé lidi většinou zajímá . Já se domnívám, že to bohužel Vyhlídka vystihl dobře. A navíc si myslím, že mladé netáhne ani komunistická ale ani jiná ideologie - přesně, jak to napsal.
Mě to neuráží, je mi z toho spíš smutno . Marasmus všude.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Co je to, prosím, sociální zeměpis?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Sociální zeměpis - geografie je označení pro podobor geografie v post-komunistických zemích (rusky: социально-экономическая география). V anglosaském světě známá jako humánní geografie (anglicky: human geography), v německy mluvících zemích jako antropogeografie (německy: Anthropogeographie), někdy též kulturní geografie. Zřejmě se v případě moldavita jedná o vyučujícího z dob hluboké totality, stačí se zeptat, kdy třeba začal učit a jak si doplňoval kvalifikaci v dobách demokracie, tedy po 17.listopadu 1989.
Jen pro pořádek Jan Tichý, který je také totalitní učitel, moldavita dodnes nazývá kolegou. Zde je slib věrnosti totalitní KSČ, kteří tito dva učitelé "museli" údajně podle Jana Tichého podepsat.

http://www.i-noviny.cz/zpravodajstvi/taky-budete-volit-komunisty#.wreuni5ubiu

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Co to vlastně konkrétního učíte moldavite ? My ,, ze starý školy nevíme,, co si pod tím představit.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Takže tematický plán učivo

GLOBALIZACE (globalizační společenské, politické a hospodářské procesy )
OBYVATELSTVO SVĚTA
SVĚTOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ
REGIONÁLNÍ ÚTVARY ( SPOLEČENSKÉ, POLITICKÉ A HOSPODÁŘSKÉ)
OCHRANA ČLOVĚKA PŘI OHROŽENÍ ZDRAVÍ A ŽIVOT
VZTAH PŘÍRODA A SPOLEČNOST

jinak Socialní

Význam:
• týkající se lidské společnosti, společenský

• týkající se snahy o zlepšení společenských problémů

• týkající se životních podmínek jednotlivce ve vztahu ke společnosti

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Pěkně to tu moldavit motá. Tematický plán učivo? Proboha čeho? Podle všeho, tak ani ve Cvikově už neučí!!! To, že tady často moldavit bez příčiny lže a vymýšlí si je zřejmě jeho projev senilní, stařecké demence. Stařecká demence je závažné degenerativní onemocnění projevující se změnami v mozkové tkáni. Neléčená demence již od samého začátku pacienty ohrožuje a postupně je společensky izoluje.
Jednoduše si lze velmi snadno ověřit na vebovkách ZDŠ ve Cvikově, že se tam žádný Walter nevyskytuje.

http://www.zscvikov.cz/pedagogicky-sbor/os-1002/p1=1030

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Bychom někdy mohli přijít na hospitaci na sociální zeměpis k panu učiteli Watrovi do Cvikova :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Byste mohli. Akorát nevím, zda máte předpoklady pro hospitační činnost. U Tondy je mimo chápání ŠVP. Možná by při své úrovni myšlení mohl chodit na hodiny logiky k pí učitelce Miklošové. I když nevím, jestli má na sedmáky.
Vy byste mohl do Cvikova dojet. Dám Vám soukromou hodinu se slevou-200 Kč. Souhlasíte?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jsem poněkud zmatenej z vašich vyjádření a nevím ani jaké jsou podmínky na hospitaci . Bejvávalo, že rodič nebo přátelé školy přišli na hodinu, sedli si dozadu a dávali pozor :-) .Podíval jsem se na webovky cvikovské školy, jak doporučuje Tonda ale vaše jméno jsem mezi pedagogy nenašel. Dokonce jsem tam nenašel ani předmět sociální zeměpis pro deváté třídy. Našel jsem něco jiného zajímavého : Škola je několik let zapojena do Školního vdělávacího programu - Krok za krokem k cíli. Aktualizace 1.9.2017
V obsáhlém přehledu jsem vyhledal Zeměpis 9.ročník , kde je na levé straně přehled učebních témat
z georafie a témat s ní souvisejíchích a na straně pravé výčet: Průřezová témata, přesahy, souvislosti
To mě zaujalo víc než obyčejnej zeměpis , protože jsem netušil jakých oblastí se může něco tak konkrétního jako je zeměpis v současném vyúkovém programu dotýkat.
Vybral jsem jen něco pro ilustraci : Multikuklturní výchova - Kultur.diference
Lidské vztahy
Etnický původ
Princip sociálního smíru a solidarity
Multikulturarita
Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech
Enviromentální výchova
Mediální výchova
Výchova demokratického občana
Při objemu učiva a počtu hodin si dovolím pochybovat, jestli děti vyjmenují světadíly nebo najdou Grónsko.
Pokud mi moldavite k tomu něco napíšete ,nechám se poučit a budu jen rád.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

ŠVP si dělá každá škola sama. Když se podíváte napravo, tak tam je např. 6.ročník
Zeměpis světadílů problémy životního prostředí oceánů-polární oblasti a jejich globálními problémy-charakteristika polohy, rozlohy, členitosti pobřeží, reliéfu, podnebí, charakteru a rozmístění vodstva, rostlinstva,živočišstva, přírodních zdrojů, obyvatelstva a hospodářských aktivit v Africe, Austrálií a Oceánií zeměpisné oblasti a nejvýznamnější státy Afriky jednotlivé státy a teritoria Australského svazu-hlavní oblasti a nejvýznamnější státy Oceánie... tedy se učí a znají to. Mají na to půl roku.
Dnes se učí dost jinak. Např hlavní město Burundi, Bujumbura si mohou najít za pár okamžiků v mobilu. Spíš se dává důraz na vztahy.
To co jste opsal jsou asi průřezová témata. Např. Etnický původ se učí v zeměpisu, chemii (DNA), hudební výchově - afroamerická hudba, občance atd.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

No ano, máte pravdu, učí se jinak. A mohl bych vědět - ale zcela upřímně - kolik toho děti dneska umí .Shodou okolností je dneska Den učitelů ,vy jste douhá léta učil, takže můžete srovnávat . Někdy to vypadá, že umí akorát s mobilem . V autobuse do Prahy bylo obvyklé vídat pár čtenářů knížky nebo skript. Dneska téměř všichni cestující honí celé 2 hodiny mobil popř.telefonují.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

To asi porovnat nejde. Pokud budu posuzovat podle vyjmenuj, popiš atd. jsou na tom hůře. Pokud budu posuzovat podle proč? jsou na tom lépe.
Dokážete si v těch mobilech ta skripta najít? Já ne, oni ano. Stejně tak v mobilech najdou odpovědi na otázky
1. Kolik má obyvatel?
2. Jak se nazývá hlavní město?
3. Nejvyšší sopka?
4. Největší řeka?

Dnes se o státě učí v Z, Př, Ch

Zkuste uhodnout:
dotýkám se polárního kruhu, přesto mám mírné podnebí,
ležím ne styku dvou tektonických desek.
lidé zde mají topení v podstatě zadarmo,
za geologickými jevy sem jezdí spousta turistů
přesto, že mám mírné podnebí jsou na mně i velké ledovce
někdy na mne žehrají provozovatelé jedné z doprav

D.cv pro pana Zahradníka
1. O který stát se jedná ?
2. Vysvětli výše popsané jevy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Tak já to zkusím . Myslím si, že to je Island s teplými gejzíry a taky ledovci. Problémy mohou někdy kvůli
počasí být v letecké dopravě. Ještě bych přidal,že je zde nízký počet obyvatel- jen asi 300 tisíc. Kolik ze třídy deváťáků např. o 25 žácích by odpovědělo správně ? Myslím bez použití mobilu :-). Mobil se snad zatím při zkoušení ani při písemkách nepoužívá, že ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ještě odpovězte a vysvětlete popsané jevy.To je podstatné a bez přemýšlení to v mobilu nenajdete. Island se učí v nevýhodách letecké dopravy, ale proč?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Je mi líto, to,co jsem od vás dostal za úkol v islandských detektivkách není a moje znalosti zeměpisu jsou
už skoro zapomenuté. Mohl bych to hledat na netu, ale o to asi nejde. Mohl bych ale něco přidat, co mám z knížek.Na letišti v Keflavíku byla dlouho po válce umístěna americká letecká základna s početným osazenstvem, proti které se bouřlivě protestovalo na jedné straně a na druhé straně měl Island dlouho velké příjmy do státní pokladny a řada místních různá zaměstnání kolem . Není tam problém být svobodnou matkou, široká rodina a stát štědře pomohou.Rozvodovost je velmi vysoká, v rodinách jsou pak až troje děti . Zdá se, že všichni dospělí jsou kuřáci a vysoká živ. úroveň přeje alkoholismu a drogám . Někdejší rybolov je silně omezen kvótami a lidé, kteří se jím v minulosti živili ,přesídlili většinou do Reykjavíku a jsou vykořenění . Početní jsou i přistěhovalci z různých zemí.Běžně užívají angličtinu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

To je právě to, na netu to nenajdete. To ostatní ano.
Takže zhruba: mírné pásmo je dáno tím, že je omýván Golfským proudem, stejně jako GB. Severnějši než ČR a přesto se teplotní průměr neliší.
Pohyb tektonických desek způsobuje tenkou zemskou kůru, takže se zde nachází mnoho gejzírů, teplých pramenů a sopek. Sopečný prach při erupci přerušuje dopravu. V r.2010 na několik týdnů až ve Španělsku, či Itálii.
Vzniklá sopečná pohoří mají kolem 2000m - stálé ledovce. K vytápění používají obnovitelný zdroj, termální vodu.
Pokud rozumíte tomu, klidně vysvětlíte obdobný Podkrušnohorský zlom ( až na sopky :o)) a mnoho dalšího.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Díky za poučení, musím dát pozor ,abych to zas nezapomněl.Když to od vás čtu, uvědomil jsem si , že to vlastně taky vím, ale pasívně. Určitě je to pro vaše žáky zajímavé, když jim to poutavě vyložíte.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ještě k tomu hraní. Kdysi jsem učil páťáky jednoduché stroje. Přišli s touto hrou, když jsem je měl na informatiku.
Než jsem se rozkoukal, byli na 15. levlu. Zkuste to. Není to o popisu, ale o pochopení funkce. Jasně jsem prohrál
http://www.raketka.cz/h/dynamic-systems-2

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

No,dobrý , já prohrál taky, ani jsem nezačal . Nejsem v takových hrách vůbec zběhlej , nikdy jsem nic takovýho nehrál. Povolal jsem svého nejbližšího počítačového poradce a ten si pěkně vyhrál s tou kuličkou.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

" Kapitán " Foldyna je nově zvoleným místopředsedou ČSSD . To je pro mě dobrá zpráva.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Tezka-kanonada-sociologa-Hampla-Havliste-dnes-predstavuji-tu-nejhorsi-moralni-spodinu-spolecnosti-Vypnute-mozky-deformovane-osobnosti-vyvinuta-schopnost-zmocnit-se-grantu-542644

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Pan kníže Schwarzenberg popravdě před dvěma roky prohlásil" máme nakročeno ke druhé republice."
Před třemi dny prohlásil " Druhá republika začala"

Vzhledem k tomu, co tu zveřejňujete a k čemu se asi hlásíte, se trefil na 100%

Jenže nás se sejde tolik https://milionchvilek.cz/

A na dlouho avizovanou akci těch, co tak řvou, došlo asi 30 osob a 15 účinkujících, lidí zvaných k prezidentovi, publikujících na stránkách ČSBS.
Zato četli seznam vlastizrádců, s kterými se zatočí -naplňující atmosféru druhé republiky.
http://www.nwoo.org/2018/06/21/jan-koral-projev-a-demonstraci-proti-globalnim-paktum-21-6-2018-stop-vlastizradcum-ve-vedeni-statu/
Ten Korál je snad spolupracovníkem toho vašeho Hampla, ne?
Svý k svému, pane. Hodíte se tam.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Víte, moldavite , ono od toho připojit svůj podpis k nějakému prohlášení a pak ve svém volném čase jít někam demonstrovat je nesmírně daleko. To platí pro příznivce i odpůrce kohokoliv a čehokoliv.
A nebuďte prosím osobní. Tak - Hampl není můj a proč z odkazu na jeho článek usuzujete k čemu se hlásím a ke komu se hodím :-) a ani jste se nezeptal mě, byl jste s tím razdva hotovej.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Policie koná proti KSČM

Konečně. Strategie komunistů bohulibě si připomínat různá výročí a zároveň je zneužívat ke své propagandě se dostala do hledáčku policie. Snad to bude dotaženo do konce dle zákona. I zde známý komunista, co vítal okupanty v r. 1968
https://www.youtube.com/watch?v=UGPCSUCRLGY&feature=youtu.be

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Opravdová chuťovka

Kam směřují povolební tahanice? A jaký dopad to bude mít na vás – jejich voliče? Ostrým otázkám moderátora pořadu Jaromíra Soukupa budou čelit předseda strany Rozumní - Petr Hannig, novinář a předseda Národní demokracie Adam Bartoš, Vladimíra Vítová předsedkyně politického hnutí Aliance národních sil, Vladimír Franta z webu Sputnik ČR, Ladislav Jakl z Institutu Václava Klause a major ve výslužbě Stanislav Balík.
Sledujte tento opravdu svobodný pořad dnes ve 22:25 v TV Barrandov.
Skutečně výběr české politické reprezentace. Akorát chybí Vandas

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Lidi, co tomu říkáte ? Víte někdo , jak jinak se to dá přeložit ?

https://www.novinky.cz/komentare/486123-komentar-lepsolidi-v-uplynulem-tydnu-vaclav-klaus-ml.html

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

"Lepšolidi" je Klausův neologismus, v článku semlel Davida s Piťhou - a pikantní je, že svůj pamflet píše přesně tím odsouzeníhodným způsobem, který přisuzuje "lepšolidem" :o)

Rozumnější by bylo přečíst si
https://de.wikipedia.org/wiki/Gutmensch
- kde jsou i odkazy do historie.

BTW: podle překladače = "lidumilové" nebo "dobráci".

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Svý k svému

V německé wiki se dočteme, že je to termín používaný pravicovými extremisty. Stal se i jedním z pramenů nacistické ideologie, cituji vysvětlení z r. 1934
"S celou ostrostí musíme opustit myšlenku, že zásah do lidských práv dědičně hloupých, duševně nemocných nebo jinak z etických a náboženských důvodů postižených by měl být odmítnut. Božská moc, která stvořila svět a dala mu své zákony, má sama o sobě zákony přirozeného výběru v boji za existenci, tj. často brutálním vyhlazením ne plně schopných života a jinak nezpůsobilých lidí. A opětovným potvrzením těchto zákonů lidskými prostředky po dlouhém období zmatku opravdu sloužíme pravé vůli Stvořitele. Zajistíme tak vzestup a zdraví lidské rasy, který byl zmaten a zrazen falešným a morbidním humanitářstvím. G.Wagner na sjezdu NSDAP 1934
Děkuji, hnědé Klause nečtu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes-svý k svému

Dnes jsme se taky mohli dozvědět z úst prezidenta Zemana na Radiožurnálu ,že vyznamená ty,kteří bojovali proti ekonomickým zmrdům.
Nějak mi to připomnělo skvělou Čtvrtníčkovu Českou sodu blahé paměti. V jednom dílu říká slečna: A mohu se tady i vykakat?
Bude to jistě důstojná oslava 100.výročí vzniku Československa...
Hezký večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Já si to poslechl celé. Dvakrát použil posranecká sněmovna např 1:47 a mnohé diskuze jsou prý onanie v parku. Moderátor ho prosil, aby mluvil slušně. Bezvýsledně. Máme se na co těšit.
https://radiozurnal.rozhlas.cz/milos-zeman-17-listopadu-vubec-nebylo-jiste-ze-se-vyhraje-staci-mi-tise-7642242?player=on#player

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Koprolalie, čili používání sprostých slov v nevhodném konextu ,bývá známkou onemocnění mozku. Stává se to někdy po traumatech,kdy např slušné dámy nebo gentlemani posílají kdekoho někam jazykem stoky a veřejného záchodku, což je výraz R.Chandlera. Hlavně se ale vystkytuje při demencích.,kdy opět dříve slušní lidé mluví hrozným způsobem. Též jsem si vzpomněla na zamilovaného Švejka, jak v kapitole Švejkova budějovická anabase připomíná závodčí strážmistrovi Flanderkovi po té děsné pitce na strážnici v Putimi,že si nedával pozor na ústa před bábou Pejzlerkou a co hovořil o tom dědkovi starém Procházkovi. Kdo to neví,nechť si nalistuje tu kapitolu a počte si, z čeho mají v Schönbrunnu strach. Pasuje to na teda na naši současnost pěkně.
Hezký večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Poznámka hnidopicha: nezamysleli jste se taky nad rozdílem mezi pojmy "zamilovaný" - a "milovaný"?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Novinky.cz oznamují : Foldyna nakonec nerezignuje.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Zeman a jeho ovečky

Co mají společného voliči Miloše Zemana? Tak třeba Caps Lock, urážky, rychlé soudy, černobílé vnímání světa, jednoduché odpovědi, odpor k uprchlíkům, odpor ke všemu co je evropské, teatrální styl ,,humoru" který uráží druhé, láska ke všemu co je ruské. Přehlížení detailů, respektive neschopnost detaily vidět, dělá z voličů Miloše Zemana snadný terč extremistů. Oni tak nějak zapomněli na fakt, že svět je barvený. ,,To je švanda. Takového prezidenta, jsme tady ještě neměli." Z Miloše Zemana se stal užitečný idiot, který svou sprostotou a hulvátstvím baví národ. ,,To jim to ten náš Miloš zase natřel!"- jedna společná věta napříč celým spektrem jeho oveček.
Zemanův vůdce propagandy Soukup se už na televizní obrazovce postará, aby všechny demokratické principy, slušnost a zdravý rozum byly popřeny. Ve svých pořadech hněte kuličku z trusu a tváří se u toho jako neurolog, popisující složitou operaci mozku bandě sedláků.
Součástí propagandistické mašinérie je soustavné urážení oponentů a vůbec každého, jehož názory neodpovídají předem stanovenému názorovému schématu. Lásku k pravdě vystřídala láska k nenávisti. Hrozím se přepředstavy, jak by tato republika vypadala, pokud bychom nebyli součástí Evropské unie a NATO.
Zdroj: https://semecky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=683339

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Ještě k Zemanovi

Podle jeho ustanovení kodexu Poslanecké sněmovny by ČRo neměl připustit „k účasti na živém vysílání osobu, u které je důvodný předpoklad, že by se mohla chovat urážlivě, vulgárně nebo je pod vlivem alkoholu či omamných prostředků“,

Máme prezidenta, který splňuje všechny předpoklady, proč by neměl být připuštěn do veřejnoprávního media.

A´t žije 100. výročí vzniku republiky!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Nemáme to jednoduché! Jirko Moldavite :), již jsem zde v minulosti na několika místech psal k tomuto komentáře (odhadem 10). Nerad se opakuji, tak stručně (oponenti budou také raději), pana Miloše nejenom nemusím, ale stydím se - prostě je to hrůza! Stát, který akceptuje ve svém čele podobné exoty, je smutný stát. Vlastní děti bych za projevy, které blinkají z úst inženýra Zemana, propleskl, jeho propleskne kdo?
Celoživotně si velice vážím starších lidí, jejich zkušeností, nadhledu, vstřícnosti, empatie, schopnosti pochopit, odpustit atd. atd. V čele státu máme pána, který pouze živí nesnášenlivost, zlobu, mstivost, štvaní a hnus! Sorry, ale i ten Gustáv Husák u mě požíval větší úctu...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Poznámka jiného hnidopicha: zamysleli jste se taky nad rozdílem mezi pojmy " zvolený" a " vyvolený " ?

Nahoru

Re: Česká společnost . Dar Hradu republice

V chráněné oboře Lány vznikl kamenolom. V sídle prezidentů se vytěžilo 2 500 naložených náklaďáků kamenem.

Není to apríl.
https://zpravy.idnes.cz/mynar-kamen-stihany-sef-obory-tezba-v-lanech-fz7-/domaci.aspx?c=A181024_174241_domaci_lva&fbclid=IwAR2Jo_T8cWtMl0DEDAxNXHAi3rGAaSwr6Kzz-LghMOy6arjby_6WUGUoVE8

Nahoru

Re: Česká společnost Petice zastavte Zemana !!!

Výzva poslancům a senátorům Parlamentu České republiky
https://www.petice24.com/poslanci_a_senatori_zastavte_milose_zemana?a=2

Vážení členové Parlamentu České republiky,
již několik let sledujeme s velkým znepokojením jednání prezidenta republiky Miloše Zemana, jímž často překračuje obvyklé pravomoci hlavy státu. Jsme přesvědčeni, že přímá volba prezidenta neopravňuje k takovému přístupu k výkonu jeho mandátu....
Neumíme si představit, co už jiného by mohlo indikovat spojení hlavy státu se zájmy nepřátelské mocnosti, než právě urážky vlastní Bezpečnostní informační služby a snižování její kredibility doma i v zahraničí. Co jiného, než urážky našich spojenců v NATO a Evropské unii a veřejná mezinárodní demonstrace příchylnosti k diktátorským režimům na Východě, naplňuje skutkovou podstatu práce proti zájmům republiky. Snad už jen pozvání cizích vojsk na naše území by mohlo být ještě viditelnějším znakem téhož.
Pokud definujeme velezradu jako jednání prezidenta republiky směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu ve smyslu článku 65 Ústavy státu, pak se prezident Miloš Zeman tohoto jednání opakovaně a demonstrativně dopustil.
My, níže podepsaní občané České republiky se proto na vás obracíme s naléhavou žádostí, abyste v této věci konali a přijali opatření, která omezí možnost prezidenta republiky takto působit proti bezpečnostním a ekonomickým zájmům vlastní země.
V Praze dne 10. 12. 2018 nyní 5500 podpisů

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ČSBS aktuálně

Památník Terezín ukončil spolupráci s Českým svazem bojovníků za svobodu. ČSBS už se nebude podílet na pořádání Terezínské tryzny. Jaroslav Vodička už na tryzně nebude promlouvat na mikrofon. Důvodem je jeho jeho počínání v posledních měsících. „Myslím, že z pohledu Památníku Terezín a partnerů Terezínské tryzny můžeme považovat záležitost
partnerství ČSBS za vyřízenou. Členové přípravného výboru pro konání Terezínské tryzny jednohlasně spolupráci s ČSBS nedoporučili. Jejich názor nejen respektuji, ale i sdílím,“ říká v rozhovoru pro FORUM 24 Jan Roubínek, ředitel Památníku Terezín.
V čem spatřujete problém současného vedení ČSBS a směrování svazu?
Tato otázka by měla být spíše směřována plukovníku Vodičkovi, ústřednímu výboru jeho spolku, ale především pak řadovým členům ČSBS, kteří mají právo a možnost ovlivňovat jeho budoucí orientaci. Tento spolek má totiž vedení, které vzešlo z demokratického hlasování jeho členů a já je musím
respektovat, ať se mi to líbí, či nikoliv.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

To je radosti pro některé, co?!

Nahoru

Re: s. Chote,

neměl byste trochu zrevidovat svoje "revolucionářské" a "vtipné" postoje? Stále častěji jsou vaše komentáře úplně mimo. Copak vůbec nevíte, co za průs..y s. Vodička a spol. v posledních letech napáchali?! Že se jim brilantně povedlo zdiskreditovat a rozbít úctyhodnou a dříve prospěšnou organizaci, od které slušní členové z protestu odcházejí, protože jim nic jiného nezbývá?

Nahoru

Re: s. Chote,

Jistě, potěšením je, když se potvrzuje to, co tvrdím již delší dobu. Ona totiž organizace s členy totalitního režimu a dokonce jeho represivních složek, přitom bojující za svobodu, je docela dobrým paradoxem.

Ale abych situaci uklidnil soudružskou logikou (Grospič). Členům ČSBS nebylo zakázáno navštěvovat Terezínský památník, pouze jim byla odňata starost s účastí na Terezínské tryzně.

Takže vlastně je to dobře.

Nahoru

Doporučená četba o ČSBS:

"Na protest ... vystoupil z ČSBS válečný veterán Pavel Vranský. Proti tomuto nedemokratickému chování se důrazně ohradil i Jiří Padevět. Ze svazu na protest vystoupil historik Eduard Stehlík. Svaz se rozhodli opustit také Antonín Nešpor se svou dcerou Pavlou (pozůstalí po lidické ženě Anně Nešporové) i Jarmila Doležalová, která jako dítě přežila vyvraždění Ležáků nacisty, její dcera a soudkyně a dcera bývalého předsedy svazu Markéta Čermínová. Vystoupit z ČSBS se rozhodla rovněž Eva Lišková, která přežila Osvětim, a vnučka lidické ženy Klára Kalibová."

"Místní organizaci ČSBS v Lidicích v roce 2015 za pomoci tzv. velrybářských praktik nepřátelsky převzala politická turistka Jana Bobošíková. Na protest proti jejímu zvolení do čela MO odešly Miloslava Kalibová, Jaroslava Skleničková a Milada Cábová, poslední přeživší likvidace Lidic. Bobošíková nahradila ve funkci Pavla Horešovského, který stejně jako některé další osoby nesouhlasil s iniciativou Miloslavy Kalibové vybudovat pomník letcům RAF Josefu Stříbrnému a Josefu Horákovi, které někteří obyvatelé viní z lidické tragédie [sic!]. Hospodářkou místní organizace je Olga Zubová, bývalá funkcionářka Demokratické strany zelených provázané se šéfem TV Barrandov Jaromírem Soukupem, později členka strany Suverenita, jejíž reprezentantkou byla právě Jana Bobošíková. Do lidické buňky vstoupil i arcibiskup Duka, dva měsíce po něm se jejím členem stal i Zemanův mluvčí Ovčáček (Duka koncem října 2018 z ČSBS vystoupil). Zrušením kladenské okresní organizace získala lidická buňka přímé spojení s ústředím."

Atd. viz -
https://manipulatori.cz/shrnuti-csbs-a-jeho-efery/

Nahoru

Re: Doporučená četba o ČSBS: FC výprodej

Tož jsem se chtěl podívat na stránky ČSBS www.zasvobodu.cz. A mají tam

zasvobodu.cz is for sale
Koupit tuto doménu
Doména zasvobodu.cz může být na prodej jeho majitelem!

Nahoru

Re: Doporučená četba o ČSBS: FC výprodej

Hm, a když zkusíte zavolat tu doménu, tak se vrátí "ww1.zasvobodu.cz", která má od pátku majitele někde v Číně. Asi si zapomněli obnovit registraci a skočil na ně nějaký kšeftman.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. zase ta ČSBS

Pražský primátor včera
Pokud Český svaz bojovníků za svobodu ocení člověka, který mlátil v roce 1989 studenty požadující demokracii pendrekem, nemůže očekávat moji záštitu a zapůjčení sálu. Nechápu, že si to dali na pozvánku ještě předtím, než dostali zamítavou odpověď. Člověk občas nevychází z údivu.

Nahoru

Re/PS Profesor Gerloch neprošel

Profesor Gerloch není vhodným kandidátem pro Ústavní soud
Klub na obranu demokracie se obrátil na všechny senátorky a senátory Parlamentu České republiky s tímto dopisem:
Vážená paní senátorko / Vážený pane senátore,
prezident Zeman navrhl 27. února 2019 Senátu Parlamentu České republiky do funkce soudce Ústavního soudu České republiky profesora Aleše Gerlocha.
...
Odborná kvalifikace je významným, nikoli však dostačujícím předpokladem. Ústavní soud a jeho členové by měli být nezávislí na exekutivě i legislativě. Měli by beze zbytku ctít základní principy občanských a lidských práv. Předpokladem výkonu spravedlnosti je u každého z nich osobní integrita, zakládající jeho důvěryhodnost.
Profesor Gerloch je v současné době členem Legislativní rady Vlády České republiky. Loni kandidoval do Senátu Parlamentu České republiky. Veřejně podpořil prezidenta Zemana minimálně ve třech záležitostech, které lze považovat za kontroverzní ...
... máme vážné pochybnosti o tom, zda by profesor Gerloch byl jako soudce Ústavního soudu na svém místě. Souhlasíme s iniciativou senátorů KDU-ČSL a TOP 09 a podporujeme ji. A prosíme Vás, abyste toto naše stanovisko vzali při svém rozhodování v úvahu.
V Praze, 7. března 2019

Svůj podpis k dopisu můžete připojit zde
http://www.bohumildolezal.cz/texty/gerloch-us.html

DODATEK 20. března: Snad i ten dopis senátorům pomohl:
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/gerloch-ustavnim-soudcem-nebude-senat-jeho-nominaci-odmitl/1735301

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Včera v Reporterech ČT pěkný dokument zvaný Bojovníci pod Vodičkou. Asi nejlepší charakteristika historika Blažka - tragikomické figurky
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/219452801240010/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes-Vodička

Jsem moc ráda,že ta tragikomická ostudná figura vyznamenaná prezidentem nebude už smět hovořit ani při pietní akci na Ležákách,kde se můj otec narodil a žil a kde žili jeho příbuzní,než byli zastřeleni.Sice to trvalo, to vyslovení zákazu,ale jde to. Paní Jarmila Doležalová starší (rozená Šťulíková,jedna ze dvou holčiček nalezených po válce) a Jarmila mladší,která o Ležácích píše úžasně fundované knihy, dávno už členkami ČSBS taky nejsou,což se jim nedivím. Bohužel není Vodička jediný,kdo dělá v tom svazu ostudu a dokud mají pohodlné bydlo za státní peníze,nic moc se v tom svazu nezmění.
Hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Dopis ministrovi obrany

….Jistě pochopíte můj údiv nad akcí, kterou pořádal Svaz bojovníků za svobodu v Domě armády v pražských Dejvicích ve spolupráci s Ministerstvem obrany a Generálním štábem AČR dne 13. března 2019. Akce měla být připomínkou začátku nacistické okupace, ale podle mého názoru byla spíše přehlídkou toho nejhoršího, co může současný veřejný prostor nabídnout. Netuším, jak je možné, že čestná stráž AČR je přítomna projevu pana Václava Klause mladšího, ve kterém přirovnává francouzského prezidenta Macrona k Adolfu Hitlerovi. Není mi jasné, jak je možné, že na půdě AČR hovoří senátor Doubrava, který se jezdí poplácávat po zádech s proruskými povstalci do takzvané Luhanské a takzvané Doněcké lidové republiky, které jsou výsledkem agresivní politiky Putinova Ruska a porušením územní celistvosti Ukrajiny, a které nebyly nikdy oficiálně uznány. Jak je možné, že AČR poctí přítomností čestné stráže akci Svazu bojovníků za svobodu, který vede konfident komunistické Veřejné bezpečnosti, člen normalizační komunistické strany, Svazu, který je v úzkém kontaktu s podle mého názoru extremistickými organizacemi Klub českého pohraničí, takzvanou Aliancí národních sil, což jsou spolky, které adorují současné Rusko a nikdy neopomenou kritizovat ukotvení České republiky v euroatlantických strukturách?
Pevně doufám, že se jedná o omyl či nedopatření, zaviněné zapomenutým nostalgikem, vzpomínajícím na Varšavský pakt. Pevně doufám, že Armáda České republiky je stále schopna a ochotna bránit demokracii a nespolupracovat s pseudovlastenci, proruskými propagandisty a představiteli politických stran, šířících nenávist, nebo pokládajících květiny k hrobům masových vrahů.
Stále v úctě
Jiří Padevět, desátník v záloze

Nahoru

Re: společnost - soudruzi z ČSBS se konečně plně vybarvili

Česká armáda hodlá ukončit spolupráci s ČSBS. Poslední kapkou jsou nenávistné postoje k organizaci NATO, které jsme členem.
Jen něco k výročí našeho vstupu do NATO z oficiálních stránek našich bojovníků ,,, jsme v tomto agresívním vojenském paktu NATO...A připomínka primátora Prahy našeho vstupu do NATO a spojenectví se Západem v češtině a angličtině... jeho počin připomněl praktiky nacistického Německa, které právě od 15. 3. 1939 skrze dvojjazyčné rozhlasové vysílání na veřejných prostranstvích propagandisticky působilo v bývalém protektorátu Böhmen und Mähren.
V následujícím článku ale píší.... žádný představitel ani člen ČSBS nevyslovil na této akci nic proti Armádě České republiky ani proti Severoatlantické alianci.
Zato na svých stránkách si to vynahradili
Jak napsal pan redaktor Václav Štefan již před půl rokem
Během posledních pár let se svaz stal prakticky antisystémovou sektou, která má přímé i nepřímé vazby na kruhy extremistů všeho rázu (figurující i v oficiálních zprávách od ministerstva vnitra a BIS) - ať už jde o neonacisty, tvrdé bolševiky, antisemity, homofoby nebo proputinovské aktivisty šířící kremelskou propagandu prostřednictvím dezinformačních webů. S řadou z těchto lidí ČSBS dokonce oficiálně spolupracuje a nijak se tím netají.
https://zpravy.tiscali.cz/cesky-svaz-bojovniku-za-bolsevismus-antisemitismus-a-dalsi-mile-veci-319824

Někdo na to upozorňoval již dlouhodobě dříve, jiní před rokem, nyní je to již jasné i veřejnosti.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Dnes jsem byl odpoledne v Teplicích a celou dobu poslouchal radio. Mimo Radiožurnálu si všude dělali prču ze Zemana s ohledem na volby prezidentky v SR. Prý zase chudáci. Hodnocení Čaputové

Hulvátské chování nic

Vulgarismy nic

Ubohé bonmoty nic

Urážky nic

Nadávky jinak smýšlejícím, výhružky novinářům nic atd.

Ale nejvíc mne dostalo včelařské forum. Na jižní Moravě, Slovácko se již vyrojili včely. A uletěly. Včelař to okomentoval... Frčely rovnou na východ. Tady už to nemohli vydržet.
Jinak náš pan prezident se vyblbnul na Maťejské pouti. Nejvíc se mu líbil vláček a strašidelný hrad, jak napsal Mluvčáček. A to foto dětiny nemá chybu https://www.novinky.cz/domaci/501346-prezident-zeman-na-matejske-zaujal-ho-strasidelny-zamek.html

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Já jsem,zřejmě jako více lidí, zpočátku myslela,že jde o aprílový žert a fotomontáž. Nikoliv, vrchní velitel vojsk se skutečně povozil s všeříkajícími úsměvy na Matějské. Možná,že někdo z klanu Kočků dostane 28. října vyznamenání Za zásluhy. Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ján Simkanič, Deník N, 31.3.2019:
Vítězství Zuzany Čaputové ukazuje, jakou sílu může mít odvážná, autenticky a věrohodně se chovající osobnost, která své jednání nepřizpůsobuje populistickým vlnám, ale jen říká: „Tady stojím a nemohu jinak.“

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Kdo napadl Feriho?

Podle toho, co zveřejnil na FB Pavel Novotný jedná se o dva příslušníky tzv. Řádu národa. Není bez zajímavosti, že předseda tohoto spolku sídlí v budově vlastněné Rusy.
http://databazeznamychmist.cz/ceska%20republika/13873/?fbclid=IwAR2TNZt4-azwzVzukPxjPK9B3KpacM3TPa4Ig8uH3_3iEknwMBJzpmEEnFA

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Kdo napadl Feriho?

:-) "příslušníky" :-) :-) :-)
Jinak, nevím, kde jste to vzal s těmi Rusy - tahle docela obskurní partaj sídlí v domě, který vlastní její předseda. A pan Zickler bydlí v domě, který patří stejnojmenné paní Aleně - matka, manželka?
Ale ano, jakousi rezidenční kancelář měli/mají v Bubenči, ono to je nakonec jedno, že?!
Jestli Vám dobře rozumím, tak Ferimu na veřejné pijatice nedali po čuni další místní opilci, ale on to byl vlastně Putin .-)))))))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes: Dominik Feri

Tak bych, s. Chote, očekával, že jako dlouholetý politik budete trochu citlivější k napadení kolegy politika, které skončilo řeznou ránou a šitím v nemocnici. Nebo že by už zase účel světil prostředky?

https://forum24.cz/bezprecedentni-utok-pestmi-rezne-rany-rozhodne-neslo-o-vesnickou-strkanici/

Pachatelé jsou nejspíš Vladimír Hromádko a jeho zeť (?) - viz taky FB a Twitter:

https://forum24.cz/co-je-rad-naroda-ze-ktereho-mel-byt-jeden-z-utocniku-na-dominika-feriho/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes: Dominik Feri

Ale no tak!
Píšu tam snad někde, že útok na Feriho schvaluji?! Vůbec ne!
Účastníky už PČR včera vyslýchala, tak počkejme.
Jen jsem si "dovolil" několik poznámek k fantasmagoriím, které z toho někteří dovozují ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Fantasmagorie?

Vladimír Hromádko z Uherského Hradiště je dlouholetý sympatizant extrémistického Řádu národa, logo hnutí měl ještě včera u své profilové fotky na FB. Dnes už ne, protože pilně maže stopy...

Trochu záhada je jeho údajný syn Vojtěch (čerstvý MUDr.?), protože rozvedený otec Vladimír v Rodině a vztazích uvádí jen dceru, bratra a neteř. Ale vzájemně jsou s Vojtěchem "přátelé" a jsou spolu na několika fotografiích.

"Kontroverzní hnutí ŘN sídlí v bývalé Benešově vile v Praze, kterou si od Ruské ambasády pronajímá blízký přítel prezidenta Miloše Zemana s kontakty na Rusko Zdeněk Zbytek. Od něj si pak kanceláře v honosné budově pronajímá šéf hnutí, bývalý komunistický policista Josef Zickler." Ten má taky "příznivce" Vladimíra H. mezi přáteli na FB, píše dnes Deník N.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Je to tak

Novinářka Alexandra Alvarová

Seznam událostí a jevů, které se postupně záhadně zopakovaly v ČR a v USA:
1. Rozdělení národa na nenávistí zmítané kmeny
2. Vměšování Rusů do voleb, hacky, trollové, řetězové maily, výroba hoaxů, bojůvky na síti.
3. Zvolení egomaniakálního narcise, který na slovo poslechne Putina a je schopen naprosto všeho
4. Rozestavění lidí Moskvy do různých pozic
5. Pomalá destrukce justice
6. Obstrukce vyšetřování
7. Rozvracení ústavy a tří pilířů demokracie
8. Útoky na tajné služby
9. Podlomení morálky národa a zhanobení veřejných procedur vládnutí neustálým kácením dosavadních tabu
10. Příprava agrese vůči skupinám obyvatel, jako jsou novináři, vzdělání lidé, ženy, cizinci, lidé s nonkonformními názory.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jinak je zajímavé, jak komunista zná dobře majetkové vztahy v Praze kolem Rusů a Ziklera. Ruská vlivová agentura na českolipsku? :o))
Nejhorší je, jaké množství lidí se k útoku na Feriho pochvalně vyjádřilo. Politika setá shora má výsledky.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jj, "Politika setá shora má výsledky."
Jen bych to nenazval politikou, ale spíše mravy.
Ještě, že ten nesmysl s "ruskou vlivovou agenturou na českolipsku" máte se smajlíkem.
Bych si jinak musel myslet, že jste vlivová agentura síajej na Českolipsku :-)
Jo, jen pro jistotu: to o čem jsme psal v předchozím příspěvku se dá poměrně snadno a rychle dohledat z veřejně dostupných zdrojů (= pracuji podobně, jako čučkaři :-))) - MV ČR - registr stran, CUZK a internet obecně ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Lidé mohou mít různé pohledy - bez ohledu na setou politiku .

http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=new

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Včera náš Hradní pán promluvil o národních zájmech republiky. Nezklamal

1.Brát plyn ruský a ne od bratra za velkou louží (doslova).

2. Nechat budova 5G síť firmě Huawei

3. Prosazovat zrušení sankcí proti Rusku.

Co však bylo daleko lepší. Při svém krátkém projevu se pravidelně tuberácky rozchrmlával do mikrofonu. Nápadně to připomínalo Wimrovu scénku kuřáka recitujícího báseň Ostrava. Nějaké pardon ani náhodou. Až nakonec řekl " safra, to snad budu muset to kouření omezit".

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Fake news?

Fake news o mně!!! Ve Cvikovském zpravodaji vyšlo, že panu j. Walterovi byla udělena pokuta za soustavné volné pobíhání psa, který neměl ani povinná očkování. K tomu mohu říci. 1. Nepobíhal jsem já, ale můj pes Alík. 2. Je pravda, že očkování na vzteklinu má čtyři roky propadlá, ale již jsme objednaní k veterináři. 3. Za celou dobu pobíhání nikoho nepokousal, ani mu nepočůral nohu.... Věřím, že Zpravodaj, placený občany Cvikova bude informovat kvalitně a důstojně.
Myslíte, že je to fejk? Kdepak, když to přichází přímo z Hradu. A Zemanovi příznivci sdílejí a sdílejí

https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/kancelar-prezidenta-republiky-upozornuje-na-podvrzenou-zpravu-odvysilanou-ceskou-televizi-14942?fbclid=IwAR1D7o3BbpjGXUtmuAtdiwuwXi1XAnYFkKV-0UsR2Ea0nt2f_-ywOXYXhQA.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ceska mladez promluvila o politice. To jsou cisla .Uz vyvolala zdeseni a navrh.
Generace svobody - pruzkum.
Clanek si prectete na dnesnich Parlamentnich listech.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Trikolóra - konečně nové hnutí, které budu rád volit. Už nebylo z čeho si vybrat.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Tak nám popřál Zeman, ať nás bolí hlava od přemýšlení. Jenom nedodal, že o ty nemyslící se opírá, protože kdyby lidé přemýšleli, jak se má chovat, jednat a vystupovat čelný představitel našeho státu, těžko by seděl na Hradě.
No a Babiš zase předvedl, jak ty co přemýšlí (spíše nepřemýšlí), až je bolí hlava, lze snadno zmanipulovat. Prý investujeme do lidí-důchodů.
Tak jak to s tímto zaklídnadlem je. Kolikrát jsme slyšeli, ZVÝŠILI JSME VÁM DŮCHODY V PRŮMĚRU O DEVĚT SET KORUN!
Tak si to rozeberme. Z těch 900 Kč je 750 Kč dáno zákonnou valorizací. To je zásluha podnikatelské sféry. Důchody se valorizují podle průměrné mzdy. Babiš důchodcům přidal 150Kč. Jenom se nikde nepochlubil, že máme třetí největší inflaci v EU, 3%.
Takže z průměrného důchodu 15 000 kč sežere inflace 450 Kč.
Závěr? Z těch slavně přidaných 900 Kč padne polovina! na inflaci. Babišem (stranou a vládou) přidaných 150Kč nestačí zdaleka ani na její pokrytí . To by musel přidat ještě tři stovky.
A ani to nebolelo.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Mne na premiérově projevu zaujala věta,že za jeho vlády se vybudovaly nebo obnovily stovky rybníků a tůní. Když beru,že Česko mívalo 81 okresů,tak v každém okrese (když to jsou prý stovky), musejí být alespoň dva nové nebo obnovené. Nějak na Českolipsku nové rybníky nevidím,ale třeba se pletu. O tůních taky nevím, ty jsou ale jistě evidovány. Celý ten projev včetně přeříkávání a nervozity ( ten z Národního muzea neměl na rozdíl od tohoto po stránce přednesu chybu,to se musí uznat) mi připomínal scénu z mého zamilovaného filmu Všichni dobří rodáci. Zde se hovořilo o tůních a že všechno bude, tam soudruh mektal o orání s předradličkou.
Hezké dny v Novém roce!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Podle údajú z března ( ČSÚ ) je v Česku registrováno 99 558 spolků, 26 497 pobočných spolků, 2 810 obecně prospěšných společností, 1 083zapsaných ústavů, 556 nadací, 2 017 nadačních fondů a 4 138 církevních organizací.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Pilným zakladatelem Spolků je místní velikán Pavel Danys, po jehož příspěvcích se panu Zahradníkovi tak stýskalo.. Vedle masny visí již dlouho obrázky jak založil Spolek Radka Vondráčka a slavnostně to jel oznámit do Parlamentu. Předseda PS si jistě z tohoto sedl na...., možná si i něco pomyslel..
Od účetní jsem se dozvěděl, že i spolky musí nyní podávat daňová prohlášení. Tak to budou mít na FÚ fičák.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jak moldavit ví, po čem se panu Zahradníkovi stýskalo ? Danysovy akce mě vůbec nezajímají , to jenom vy slídíte stále po Boru a i jinde , co dělá a píšete to. Si myslím, že to nezajímá vůbec nikoho - mimo vás.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Vždyť jste to tady psal, tak čemu se divíte? Vzpomeňte :o))). A reagoval jsem na ty vaše spolky.. Navíc jich tam máte málo. A ujišťuji vás, že po Boru opravdu, ale opravdu, neslídím. Jezdím pouze do masny pro sleziny a plíce psovi a někdy do Kauflandu. Že tam má hned vedle svoji nástěnku Danys, nemohu. A ta opravdu, jak jsem si všiml, nikoho nezajímá.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jste ani nezaznamenal , že to nejsou moje spolky ,ale oficiání údaje Českého statistického úřadu .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ale zaznamenal, včetně toho, kdo s tím přišel. A reagoval ve Váš prospěch, aby to nebylo jaksi mimo mísu. Jistě víte, že na ty souvislosti si potrpím. :o)))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika (dnes o Zahradnikovi)

Ach jo, píšu to sem, protože téma "Pozitivní změny ve W." dávno zastaralo a doklikat na konec je bohužel pracné :o)

Zahradnik by si měl pro poučení nalistovat, co tam s nadšením psal před třemi lety o Trumpovi:
"... Bych viděl jako zásadní tragedii, když se na lodi nenajde vůdce, jehož názor ostatní přijmou a respektují, protože je dobrý pro všechny a všichni to poznají a uznají. ... V USA se nedávno takový vůdce našel. Vůdce, který myslí v první řadě na svou zemi. Vyprosil bych si dopředu, aby tu nikdo v diskuzi nevytasil srovnání s Hitlerem, jak se dost často stává." Konec citátu, no comment ...

Anonymovi z CL21 doporučuju nejdřív pozorně přečíst, co vlastně kníže Karel řekl: Rozlišuje "demokratickou zemi, která nám může být v mnoha věcech vzorem" - a "některé politiky, kteří jsou očividně toho názoru, že stojí nad zákonem a nad právem" (jsou totiž všude, i v Česku). Sám to pak rozvedl v rozhovoru pro ČR Plus: i největší přátele lze přece kritizovat. Ostatně jiní politici a odborníci Karlův vyhraněný postoj nesdílí.

Zahradnik: "Není to příležitost k tomu, abychom z NATO vystoupili, jak si řada našich spoluobčanů přeje?" - Sotva uslyšíte větší nezodpovědnou pitomost. Snad jen tuhle analogii: opustit EU, i když o 1/3 zchudneme (VKml.). To je ta "řada našich spoluobčanů", která volí SPD, KSČM nebo Trikolóru, Zahradniku?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika (doplněk k textu J. Tichého)

K tématu připojuji komentář znalce mezinárodního práva P. Svobody:

Názor Karla Schwarzenberga, že zabití iránského generála Sulejmáního je Trumpův zločin, bych asi – vzhledem k zásluhám tohoto muže - nekomentoval: každý máme právo na svůj názor. Trumpa rozhodně nemiluji, ale vydávat takovýto názor za vzor konzervativního myšlení, jak to činí Martin Fendrych, bez komentáře zůstat nesmí.

Konzervativec je typický tím, že se drží tradičních hodnot a osvědčených zásad. K těmto zásadám počítám i neustále opakovaný princip, že s teroristy se nevyjednává, teroristé se likvidují. Byl Sulejmání představitelem teroristické organizace uvedené na seznamech EU i USA? Ano, viz bod 15 tohoto rozhodnutí. Nic na tom nemění skutečnost, že byl mj. představitelem státu podporujícího mezinárodní terorismus, tedy představitelem státní teroristické organizace.

Rovněž by bylo dobré neplést si konzervativní názor s tím, když někomu tak trochu ujede vlak. Je sympatický názor dovolávající se mezinárodního práva a vyhlašování války předem, ale zde jsme na poli boje proti terorismu a v případě Íránu, státu podporujícího terorismus, navíc hranice mezi bojem proti terorismu a válkou splývá. Kromě toho dnes žijeme v době hybridní války, kde to poslední, co platí, je vyhlašování válečného stavu předem oznámením nepříteli. Podívejme se jen na Ukrajinu a zelené mužíky, podívejme se na kyberútoky.

Ostatně, čím kdo zachází, tím také schází, praví české přísloví. Byl to Sulejmání, mozek šíitského terorismu, kdo stanovil doktrínu, že Írán nebude terorizovat přímo, ale nepřímo prostřednictvím různých nestátních entit a organizací působících v jiných státech, jako je např. Hizballáh v Libanonu.

Konzervativec by také zohlednil, že nešlo o americkou provokaci, ale reakci, že USA si nezačaly, ale reagovaly na různé teroristické údery organizované Sulejmáním, např. na útok na americkou ambasádu v Iráku. Odsuzovat za těchto okolností, že terorista Sulejmání byl zlikvidován tamtéž - na území třetího státu (Iráku), rozhodně není konzervativní postoj.

Bylo by také konzervativní v rámci dlouhodobého pěstování kvalitních vztahů s Izraelem nepřehlédnout, že zabití Sulejmáního interpretují mnozí íránští představitelé účelově jako akt sionistů, za jejichž sluhu pokládají Trumpa. Bez ohledu na to, jak demagogický je tento postoj, je potřeba jej zohlednit.

Když byl zabit Al Bagdádí nebo bin Ladin, dnešní Trumpovi kritici buď tleskali, anebo byli zticha. Proč najednou protesty, když je zabit další terorista? Nesouvisí to mj. se spojenectvím Ruska a Íránu a jejich agenty v Česku?

Mimochodem, proč jsme dosud neslyšeli názor na zabití Sulejmáního od našeho vrchního velitele ozbrojených sil Zemana, který mj. v projevu na Valném shromáždění OSN v r. 2015 prohlásil, že teroristy je třeba likvidovat za pomoci dronů a v r. 2016 řekl tamtéž, že je třeba útočit na mozek, ne na tělo terorismu? Zdá se, že Trump Zemana vyslyšel.

Autor je vysokoškolský učitel (katedra evropského práva PF UK)
Pavel Svoboda

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Pan Š se ve svém vyjádření trochu utnul a tak mi senzačně nahrál na fór , nedalo mi to :-)
A teď vážně - vše , co jsem napsal po zvolení Trumpa platí, já jsem názor nezměnil v ničem.
Akorát dodám, že si po téhle vojenské akci si zbytečně USA koleduji .... tak to vidím já.

Nahoru

Česká společnost i pan Tichý

Přiznáváme (bez mučení, jak by aktuálně možná řekla paní Válková, byvší spolupracovnice, spoluvýzkumnice spoluvraha doktorky Horákové, prokurátora Urválka), že s panem Janem Tichým souhlasíme, téma "Pozitivní změny ve W." je problematické, doklikat se na aktuální komentář je vskutku pracné :) Tím názorová shoda končí!

Pane JT, CL'21 není anonym, ale mediální subjekt opakovaně ověřený (prověřený) na FB, se stovkami příspěvků na facu, zde a jinde, vždy korektní z hlediska zdrojů, citací... Vzhledem k zaměření stránky CL'21 je vhodnější, prezentovat některé názory spíše a právě na hydeparku, kde je živná půda :) Jménem CL´21 vždy píše výhradně editor stránky, reprezentuje kolektivní názor! Zaznamenali jsme opakované snahy (primárně od některých komunálních politiků v ČL), občas mimo zákon, respektive ustanovení GDPR, o "zosobnění" redakce. Jsme názoru, že podstatná jsou slova, nikoliv tvář. Buďme, pane Tichý, upřímní, většina zde komentujících je také anonymní, čile polemizujete, nemáte problém...

Napsal jste: doporučuju nejdřív pozorně přečíst, co vlastně kníže Karel řekl. Četli jsme slova pana KS velice pozorně, opakovaně. Nejsme v rozporu! USA jsou demokratickou zemí, současně s mnoha zrůdnostmi, mimořádnou zločinností, snahou ovládnout tuto krásnou a současně neodpovědně ničenou planetu, absolutně s nejvyššími výdaji na války, vyvraždění lidstva atd., v čem jistě nechceme soutěžit! Stejně tak Česká republika je demokratickou zemí, která žel také není imunní ke špatnostem a zrůdnostem (u nás možná více v kontextu zneužívání politické moci, korupci, jedincům duševně nemocným na vrcholných státních postech)... Máme pocit, že se se špatným čtením spíše potýkáte Vy! Sám citujete: ...nám může být (USA) v mnoha věcech vzorem. Pan KS naprosto exaktně, patrně i vědomě, cíleně, použil slova "může být", nikoliv slovo "je"! Čtěte, prosím, místo tradičního peskování, příště Vy sám pozorně!

S úctou CL´21

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ze slušnosti (nejenom) ke slovům v komentářích pánů "Zahradníka", "Hlodavce" nebo jiných (skutečně nemáme problém "s anonymy"), i když to bylo prezentováno u jiného téma, v zájmu objektivnosti dodáváme: stejně tak jako jsme nehlasovali za rozdělení Československa, jsme nehlasovali ani za vstup do zločineckého paktu NATO! Výdaje na tuto zrůdnost by například českých seniorům výrazně pomohly k důstojnému žití!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes podle CL21

Anonym?
https://www.facebook.com/pg/lidovy.obcasnik/about/?ref=page_internal
Lidový občasník, založen 2017, ani jedno jméno provozovatele, redaktora nebo glosátora, příspěvky i tady "podepsané" jen CL21.
Takže anonym, ačkoli pro zmatení používá pluralis majestaticus. Howgh.

BTW dokončím váš závěr, protože není úplný. Výdaje na tuto zrůdnost by například českých seniorům výrazně pomohly k důstojnému žití pod kremelským patronátem. - Poptejte se v Polsku nebo v pobaltských státech, těm je to jasný!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Vážený pane Tichý, patrně "neanonyme"!
Dovolujeme si pouze použít slova (nic jiného nemá smysl) našeho nejvýznamnějšího regionálního myslitele:
ACH JÓ!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Po zjištění,že pan prezident navrhuje na post ombudsmana Stanislava Křečka, který se narodil r.1938 a kterého Sněmovna několikrát v tajném hlasování odmítla ( naposledy dostal v březnu 2019 asi jen kolem 25 hlasů), si lze jen říkat,že mohlo být s těmi návrhy ještě hůře. Další prezidentův přítel a oblíbenec a bývalý politik je třeba devadesátiletý M. Grégr. Ten by se tam díky svému věku taky hodil. Silně to připomíná bývalou gerontokracii na ÚV . Snad se,proboha, najde někdo mnohem mladší na tento post, než 81 letý vysloužilý politik.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Paní doktorko, stala se z toho, jak jinak v českém Kocourkově, nechutná groteska. Pan Křeček, 81letý čilouš, byl opakovaně v tajné volbě Sněmovnou naprosto jasně nezvolen na post zástupce ombudsmana, nyní dostal důvěru Miloše I. na post nejvyšší. Včera večer byl osloven Radiožurnálem, dosti obsáhle pohovořil o svých mimořádných kvalitách, potěšení z prezidentské důvěry a nominace s tím, že nabídku přijímá! Neuvěřitelné...

Optimálním kandidátem na post ombudsmana se jeví nominant Senátu, vládní zmocněnec pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva ve Štrasburku Vít Alexander Schorm. Osvícení poslanci se ovšem nesníží k volbě kandidáta Horní komory, natož když mají zásobu politiků hodných super trafiky, kterou post ombudsmana zcela jistě může být! Pominout nelze opětovné vyjádření z posledních dnů velkého malého experta na vše možné, architekta muslimských Teplic, respektive druhého nejvyššího ústavního činitele Jaroslava Kubery, předsedy Senátu, že by jak úřad ombudsmana, tak i pozici vládního zmocněnce pro lidská práva zrušil! V jeho případě by možná stačilo obé vykouřit...

A to zcela jistě zdaleka není všem dnům konec :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Četla jsem,že přibližně za 2 hodiny novoročního oběda prezident i předseda Senátu vykouřili oba 16 cigaret. To je cca 8 za hodinu, asi jedli i se žvárem v ústech. Z volby ombudsmana se stane fraška, ten Vít Alexandr Schorm je dobrý kandidát, ale na starého Křečka teda nemá ... Hlavně nemá ty roky. Mimochodem, Křeček měl taky aférku s titulem JUDr., musel si pak po r.2000 dodělat ríga,aby ho mohl používat oprávněně. Když čtu o nominacích věkových skupin 75 +, tak se mi stále více vybavují ty obrázky, které sem tam v tisku za bolšánů byly, když to nešlo jinak, nebo i v TV- jak nástupce Andropova Černěnka, stařečka bělovlasého, vodili a on se tak pěkně usmíval jako dítě,když se dívá na neznámou hračku....
Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Nebylo by nejlepší zvolit zas někoho z rodiny ? ( disidentů )

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Praha (ČTK) - Prezident Miloš Zeman dnes (16.1.) oficiálně navrhl Poslanecké sněmovně na funkci veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (81). Bývalý zástupce ombudsmanky, někdejší poslanec ČSSD a dlouholetý předseda Sdružení nájemníků ČR má podle prezidenta ty nejlepší předpoklady pro funkci, protože mu nechybí potřebné zkušenosti a má jasnou představu o směřování úřadu. Zeman to uvedl v dopise předsedovi dolní komory Radkovi Vondráčkovi (ANO), který dnes Hrad zveřejnil na svém webu.

Prezident loni dvakrát neúspěšně navrhoval, aby Křeček pokračoval ve funkci zástupce ombudsmanky. Sněmovna to neakceptovala. Zeman se přesto rozhodl poslancům navrhnout Křečka do funkce veřejného ochránce práv. "I při vědomí toho, že v loňském roce nebyl podvakrát zvolen zástupcem veřejného ochránce práv, jsem pevně přesvědčen, že tento kandidát má ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce veřejného ochránce práv...," napsal Zeman.

"Žijeme v nejlepších časech od vzniku Československa a zejména od listopadu 1989 a čeští důchodci se mají (díky mně) přímo skvěle," jistě by dodal agent Bureš. Nicméně menší přivýdělek ke skromné penzi bychom k(K)řečkovi neměli závidět... :) Navíc díky 81 letům potřebných zkušeností má, jak nepochybuje Miloš I., ty nejlepší předpoklady...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Kandidátem na post ombudsmana jako nominant Senátu je vládní zmocněnec pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva ve Štrasburku Vít Alexandr Schorm. K radosti pana Zahradníka dodejme, že určitě není z "rodiny" (ani patrně jeho)...

JUDr. Vít Alexandr Schorm se narodil 26. března 1973 v Brně. V roce 1998 získal diploma of advanced studies, public comparative law of European States na pařížské Sorboně. V roce 2000 složil doktorát na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. V letech 1996–98 byl poradcem předsedy Nejvyššího soudu Otakara Motejla, poté působil až do roku 2000 jako vedoucí kanceláře místopředsedy vlády Pavla Rychetského. Od roku 2002 pracuje jako vládní zmocněnec pro zastupování před Evropským soudem pro lidská práva ve Štrasburku.

Ve shodě s Lenkou Šepsovou: na starého Křečka teda nemá... :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ještě co říká o kandidátovi na ombudsmana Křečkovi Miroslav Macek ve svých glosách 15.1.2020 :
Být ve sněmovně, pro pana Křečka bych hlasoval. Sice názorově stál a stojí na opačné straně než já,ale hodnotoě je ze staréhodobrého světa. A to je v dnešní době k nezaplacení.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Já jsem Miroslava Macka poznala osobně. Vážila jsem si ho v určitých věcech, v určitých vůbec. Ale taky jsem mu třeba řekla, proč jsem ho nikdy nevolila ,když kandidoval na post místopředsedy ODS a proč. Ocenil mou upřímnost. Pokud je starý dobrý svět třeba ten, v kterém se opouštějí nejen manželky,ale hlavně děti, kvůli "užití si života", tak nevím. A JUDr.Křečkovi je 81 let, z toho vycházejme. Každý rok je znát nejen fyzicky,ale především intelektuálně. S tím se nic nenadělá,proti věku není léku. Měl by být navržen někdo mnohem mladší,jako třeba JUDr. Schorm .Obávám se ale, že v malém českém rybníčku neprojde. Moc toho umí a je moc"kosmopolitní". A nakonec ani to příjmení nemá české...
Hezký den

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Chtě nechtě je generační výměna - Schorm - Křeček, je názorná. Zeman a spol se tomu brání, je logické, ale marné. Jen si můžeme přát, aby ta mladší generace byla rozumnější a neopakovala chyby otců a praotců.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Pane doktore, exsenátore, krásný den!
Dodatečně Vám blahopřejeme k životnímu jubileu! Pravda, Vaše občasné, spíše nahodilé komentáře ne vždy chápeme, ne vždy dešifrujeme... :) Ten dnešní nevyjímaje...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ke komentáři paní doktorky Šepsové:
Máme ji rádi, poznali jsme ji osobně, proto se snažíme vnímat mnohé také jako ona úsměvně!

Miroslava Macka jsme ovšem osobně nepoznali, důvod vážit si ho nemáme, prostě ho rádi nemáme...
Pana k(K)řečka stejně tak osobně neznáme, ale pečlivě řadu let vnímáme, o to více se děsíme!

Rošáda ze strany premiéra Bureše na postu ministra dopravy (při instalaci prý super manažer) včetně přifaření k rezortu pana Havlíčka je tristní, respektive další důkaz naprosto přiblblé kádrové politiky pana agenta...

S paní doktorkou se (pro jiné asi s podivem) opakovaně naprosto shodujeme! V tomto - osobností s vyšším věkem, jsou-li soudné, si ctíme, vážíme! Na postech poradců (v množině jiných) určitě mají být, to je dobré! 81 let pro nový start post je ovšem tragedie! Tragedie pro chorého nominujícího i pro nesoudného nominovaného!

Ano, žijeme v Česku, kde je vše možné, jak by možná dodal i pan Tichý, který je v tomto vzácně tichý...

Paní doktorko, také bychom rádi byli tou muškou, která Zlatovlásku označí, tedy nového (novou - taková ovšem zatím nekandiduje) ombudsmana "odhalí". V našem českém "kocourkově", v tom se spolu opět shodujeme, nejde o schopnosti ani o věk ani o cokoliv jiného - prostě se někdo nehodí!

P.S.: Příjmení dotyčný vskutku české nemá, Alexandr (Alexander) by body získat mohlo, stejně tak Vít (slovanský)! Oproti tomu je jeho zjevná slušnost kontraproduktivní :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

V zpravodaji Syndikátu novinářů, který mi chodí, je v č.4/2019 takový černý vtip. Nějak je čím dál tím víc pravdivý. Jeho znění jest : Řídíme stát jako fa(i)rmu. Čo půjde, to podojíme a všetko pohnojíme!
A slučování ministerstev je pěkná věc. Nakonec by mohlo být jenom jedno a hotovo,řízeno Nejvyšším. Nejlepší by bylo třeba sloučit kulturu s ministerstvem obrany nebo zemědělství se zdravotnictvím. A taky by se mohla ministerstva po roce ve dvojicích měnit, kdo s kým, určí premiér a byla by větší legrace . Přeji hezké dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ke komentáři CL21: V ypadá to, že jste snad studoval mluvu českou u Aloise Jiráska. Tolik patosu, rozvláčnosti a květnatosti se dneska jen tak nevidí a samá závorka (uvnitř vsuvka ),květnatost a podotek atp.
Nic ve zlém :-) ,ale já vás podle toho snadno identifikoval (nezáměrně.)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Co říká o současné politice programátor a pedagog ČVUT Pavel Cimbál v dnešních PL.

Dnešní politika se dost posunula. Nálepkování a pokusy někoho umlčet nebo vyloučit z veřejné diskuze vidíme dnes a denně. Do politického života se zapojuje generace, která dobu nesvobody nezažila a skutečného demokrata, aby mezi nimi pohledal. Nekritickým přijímáním mainsreamových postojů a nenávisti k těm, co je nesdílí, by rádi vybudovali lepší společnost. Rebelují konformitou. Demokracie odchází a nastupuje liberální demokracie.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes- zajímavý článek

https://reportermagazin.cz/a/pEivy/insolvence-dotace-kmenove-bunky-podivne-obchody-vicepremiera-havlicka

Velmi zajímavý a podrobný článek. A já jsem si říkala, proč senátorka prof. Syková po tom skandálu a neobhajitelném etickém selhání změnila dres a kandidovala v posledních senátních volbách, naštěstí neúspěšně, za ANO.
Hezké dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Svatí lidický

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1142743803-reporteri-ct/220452801240004/video/746830
Opět historický spor až na "krev". Nezávislé historické bádání versus obhajoba českých mýtů. Na jedné straně historické dokumenty, na druhé straně "obhájci historické pravdy"
A není nezajímavé, že na druhé straně sporu jsou osoby známé z obdobného sporu v Novém Boru. Bobošíková Zeman, někteří Lidičtí a ČSBS.
Zeman dnes poslal podpůrný dopis paní Šupíkové, dceři paní, která měla udat ženu z Lidic, židovského původu, dle zápisu z kroniky policejní stanice...žijeme v době, která ztrácí úctu k předkům a jejich utrpení....( co asi citili příbuzní židovky Štěpánky Mikešové Lowingerové? )
Poslední přeživší žena z Lidic se před tím vyjádřila...přes svůj věk spolupracuji s Památníkem, kdykoliv jsem požádána, a absolvuji besedy a přednášky. V Lidicích bydlím a dokud ještě žiji, chci ve jménu té historické pravdy pro Lidice pracovat....Já si však na činnost Památníku nemohu stěžovat. Z mého pohledu funguje dobře, důstojně a se vší zodpovědností. Věřím a doufám, že už minuly časy, kdy byly naše lidické osudy ideologicky vykládány a účelově manipulovány. Proto se také obracím na Vás, pane ministře, abych Vás o tom, co si o tom myslím já, poslední přeživší žena informovala.
Velmi bych si proto přála, abyste rezignaci paní ředitelky nepřijal
S pozdravem
Jaroslava Skleničková
Dnes zase dopis Zaorálkovi
Pohled senátora a předsedy Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice, Jiřího Drahoše, na rozhodnutí ministra Zaorálka odvolat z funkce ředitelky Památníku Lidice Martinu Lehmannovou:
"Se značným znepokojením sleduji aktuální vývoj kolem Památníku Lidice. Z mého pohledu paní ředitelka Lehmannová odváděla vždy velmi dobrou práci – také proto mě nepříjemně překvapila její vynucená rezignace. Obzvlášť, když se v této kauze dlouhodobě angažuje Český svaz bojovníku za svobodu. V nejbližších dnech se sejdu s ministrem Zaorálkem, abychom si celou situaci vyjasnili."
Ještě zajímavý odkaz KDOŽ SÚ BOBOŠÍKOVÉ BOJOVNÍCI. Obhájci ideologických nátěrů. I za cenu překrucování skutečných historických dokumentů, jejich účelových výkladů až po nepodložené očerňování svých odpůrců
https://nazory.aktualne.cz/ministr-zaoralek-a-pamatnik-lidice/r~e2a5da343e9d11ea9d020cc47ab5f122/?fbclid=IwAR30JvAuc1FWwwv4s3KyL5FLlGgYvBLymOJTdJ9GDHpJ63TlNRQaSQrFJzs

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Rozjela se podpisová akce na podporu ředitelky Lehmannové
https://www.petice.com/vyjadeni_podpory_editelce_pamatniku_lidice?s=66659757

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. -Viditelný Macek

Z dnešního Viditelného Macka. Vzhledem k hysterii( nijak ji neodsuzuji,jen konstatuji),která se projevuje v lékárnách i nákupem dezinfekčních prostředků "abychom mohli dezinfikovat dětem hračky" ,je to vyjádření trefné a hlavně pravdivé.

Babiš chce zlepšit na letišti opatření kvůli koronaviru. K tomu MUDr. Roman Šmucler:
“Ideální bude, když bude pan premiér běhat po Ruzyni s teploměrem a všichni ho u toho budou fotit. V pravé ruce bude mít mobil a tím bude střídavě řídit průmysl a dopravu. Jsme pro smích. Shodou okolností je hlavní lékař ČR profesionálem v této oblasti a jediné, co mají dělat politici je, do toho prof. Prymulovi nemluvit. Vládnutí není o superhrdinovi typu "Putin". Vláda má být skoro anonymní skupinou profesionálů jako ve Švýcarsku. Kolektivní schopnosti jsou nad jednoho "supermana". Tím se liší demokracie od všeho ostatního a hlavně, je to efektivní.”

Přeji hezký slunný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Svatí lidický

Z denních zpráv k tématu Památník Lidice

„S posvěcením ministra kultury Lubomíra Zaorálka bude nyní tento symbol (Památník Lidice) navrácen normalizačnímu výkladu dějin, který neústupně hájí a reprezentuje Český svaz bojovníků za svobodu na všech svých úrovních. S tímto přístupem k výkladu dějin a paměťových institucí se nechceme smířit a nehodláme se na něm podílet,“ uvedli odcházející zaměstnanci ve čtvrtečním prohlášení. Památník Lidice, který pečuje i o Památník Ležáky, má tři desítky zaměstnanců.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/odbornici-z-pamatniku-lidice-po-rezignaci-reditelky-odchazeji-hrozi-pry-normalizacni-vyklad-dejin.A200130_175234_ln_domov_ele

Vzpomněla jsem si na větu z filmu Jana Geberta Hra o kámen,kterou z úst vypustil jeden z odpůrců pomníku a už ji nešlo vzít zpět a je tedy zaznamenána na filmovém materiálu. Rozčiloval se , že" my si neumíme ani pořádně pohlídat vlastní historii"....
Přeji hezké dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes Lidice a normalizace poměrů

"Normalizace poměrů" v Lidicích pokračuje. Na protest proti tomu odešla většina zaměstnanců památníku.Výpověď z pracovního poměru podali tito vedoucí a odborní pracovníci Památníku Lidice:
Bc. Filip Petlička, vedoucí oddělení prezentace, Michal Šutinský, vedoucí oddělení správy majetku, Mgr. Michaela Brábníková, vedoucí oddělení vzdělávání, Mgr. Roman Škoda, vztahy s veřejností, Lenka Knorová, projektová manažerka, Mgr. Tereza Feltlová, asistentka oddělení vzdělávání, Mgr. Viktor Janák, kurátor historické sbírky, MA MRes Markéta Jonášová, kurátorka umělecké sbírky, Sylva Novotná, účetní, XY (nepřeje si uvádět své jméno), referent správy majetku.
Poslední kapkou bylo hulvátské vystoupení Zaorálka, který pronášel věty typu "„nezajímá mě“ a „kašlu na vaše argumenty“ a pod.

Prohlášení zaměstnanců Památníku Lidice:
Lidická tragédie je mementem jednoho z největších projevů brutality a totalitní svévole. Usilovali jsme o to, aby Památník Lidice byl místem setkávání a diskuze pro každého jednoho z přeživších i návštěvníků. S posvěcením ministra kultury Lubomíra Zaorálka bude nyní tento symbol navrácen normalizačnímu výkladu dějin, který neústupně hájí a reprezentuje Český svaz bojovníků za svobodu na všech svých úrovních. S tímto přístupem k výkladu dějin a paměťových institucí se nechceme smířit a nehodláme se na něm podílet

Buďme rádi, že zde snaha o normalizaci, trefně vystiženou výrokem " my si neumíme ani pořádně pohlídat vlastní historii"....Neprošla.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Dnes se v Čechách řeší opět prezident Zeman. Na pohřbu v Teplicích. Při pohledu jsem si vzpomněl na vtip z doby normalizace
Zasedání ÚV KSSS
Bod č.1
Přinesení předsednictva.

https://www.forum24.cz/lide-na-sitich-resi-zemanuv-zvlastni-stav-na-rozlouceni-s-kuberou/?fbclid=IwAR1WYYQrDYWXE8NJ0XM6XX7RJM76oS6Zquwc1_6enY8ZoumAdrLwOXq8V6I

Nejlepší komentář
Ochranka vyvádí Miloše Zemana z prostor posledního rozloučení s Jaroslavem Kuberou po tom, co se ptal při pietním aktu vdovy, zda ví, co je to pasy v angličtině.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Moldavit: OK, souhlas!

Starý a nemocný může být každý. Chudý či bohatý, poctivý či sprosťák. Dokonce i VIP včetně těch nadstandardně opečovávaných na uzavřených poschodích špičkových klinik, s non-stop činnou, početnou a velice nákladnou ochrankou, prověřeným personálem se slibem mlčenlivosti o stavu "naprosto zdravého" pacienta - zum Beispiel milovaného Miloše I.

Tento první muž republiky je takřka přírodní úkaz. Při "vánočním proslovu" ke svému lidu naprosto nečekaně omládlý o několik let. V Teplicích v mnohem horším stavu než zesnulý Jaroslav. Pietní shromáždění v Rudolfinu (poznámka - obsahově velmi povedené, zúčastněnými spíše podivné až směšné) již logicky nedal.

No jo, vlastně je s podivem, co všechno dá lid český, primárně elitní čau lidi...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Stáří a stárnutí je přirozené. Ale každý by měl mít soudnost, co při svém zdravotním stavu zmůže. Nechápu motivaci. Že bude pro legraci muselo být jasné. Máme zkrátka pyžámkového prezidenta.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Svatí lidický

Krásně to popsala paní Věra Tydlitátová. Mnohé platí i pro zdejší "Hru o kámen"
K vědecké metodě patří ověřování, zpochybňování, otázky a diskuse. Někteří historikové obvinění Alžběty Doležalové z udavačství zpochybňují. Pokud tak činí na základě kritického studia dostupných archiválií, jde o zcela legitimní snahu....Bádání občas vynese na světlo velmi nepříjemná fakta. Život není černobílý a i mezi oběťmi ukrutného zločinu, ba i mezi hrdiny a našimi vzory bývají lidé, kteří tak či onak selhali.
Vyhození ředitelky Mgr. Martiny Lehmannové pouze za to, že neodsoudila a nezamlčela historikův objev a nezabránila jeho zveřejnění, ukazuje prolhanost současné české politiky. Národní pieta a hrdinský příběh Lidic nesmí být zastíněn pravdou. Poté, co se tato aféra provalila, nezbývá než si zvolit: na jedné straně lhaní a zneužití památky lidických obětí ze strany takových odpudivých figur, jakými je Bobošíková a Vodička, k nimž se připojil se svou typickou frackovitostí i Ovčáček, bezectných kariéristů a ani náhodou bojovníků proti jakékoliv totalitě,
Celé by to snad ani nebylo tak důležité, kdyby se zde neukázala v kruté nahotě arogance moci. Kompetentní ředitelka je odejita navzdory tomu, že se za ni postavila poslední žijící lidická žena Jaroslava Skleničková a většina pracovníků Památníku Lidice. Připomeňme si, že již před časem když se do lidické pobočky Českého svazu bojovníků za svobodu vetřela Bobošíková, odešly z této organizace poslední tři lidické ženy, z nichž mezitím již dvě zemřely. Skvadra bezskrupulózních ideologů, pro něž je důležitější politická fangle než spravedlnost, neváhá špinit dobré jméno nejen vědců, ale i opravdových obětí lidické tragédie svými ukřičenými výlevy a mocenskými tlaky. Na současné lidické aféře názorně předvádějí komunistické ptydepe, které jsme denně slýchali před listopadem 89. Jde o vyprázdněné fráze, v nichž neupřímné, ale o to hysteričtěji zahrané emoce nahrazují prostou lidskou slušnost a svým povykem doprovázejí pokus o profesní likvidaci Mgr. Martiny Lehmannové. Komunisté a jejich snaživí žáčci si vždy překrucovali dějiny i památníky tak, aby z toho vyšli jako jediní správňáci, jediné oběti i jediní hrdinové. Na nějaké zavražděné Židovce Zaorálkovi nezáleží, pro něj je důležitější profit postkomunistických figurek Bobošíkové a Vodičky.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Svatí lidický

K tomu je ještě vhodné dodat,že Max Rostock,který spolu s dalšími dohlížel vypálení a vyvraždění Lidic, byl sice po válce chycen, když ho zradila jeho žena, a eskortován posléze k procesu do Československa,ale trest smrti, vynesený v r.1951 ,mu byl změněn na doživotí a pak dostal amnestii od dělnického prezidenta Zápotockého. Ještě v r.1959,než byl po zverbování nasazen v Západním Německu jako tajný spolupracovník StB, se projel autem se svým řídícím důstojníkem s krycím jménem Mašinda v místě vypálených Lidic. Proč ne,nakonec, Soudruzi na něj byli hodní a válečného zločince potřebovali . Zemřel v klidu více než sedmdesátiletý ,tuším v Mannheimu. O této skutečnosti se taky nesmělo hodně dlouho mluvit.Hezký večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Článek Věry Tydlitátové drží jednu z nejvyšších karem
https://tydlitatova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=744296

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes- chudák české pivo

Novinky.cz » Domácí » Ať se hospodští podělí a pivo bude levnější, má jasno Babiš....

Co by tomu asi říkal náš geniální spisovatel Jaroslav Hašek?
Ony už ty komentáře pod článkem jsou pěkné- Ať se Babiš podělí o dotace Agrofertu a nebudou tak drahé potraviny aj.
Hašek s oblibou sedával u Banzetů v Nuslích. Švejka tam jednou zbili,když byly skvrny na Slunci. Dodnes ta hospoda existuje,jen se píše postaru U Bansethů. Stůl,kde Jaroslav Hašek sedával, je tam stále. Mají tam dobrou tankovou plzeň a skvěle upečené kachny se zelím a lokšemi .Když je požijete tam,je jiná marže,než v plastovém obalu sebou..
Řekněte ,Kefalín, čo si predstavujete pod slovom ábsurdné ?
Přeji hezký víkend!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Možná by nebylo od věci přečíst si také diskusi pod "úvahou" paní Tydlitátové. Karma se dá naklikat.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Asi tak, pane Chote...z Idnes. Kolikrát můžete kliknout na karmu? Pro každý článek můžete hlasovat jen jednou - i kdyby se vám pokaždé zobrazilo oznámení "váš hlas byl zaznamenán", ve skutečnosti se zaznamená jen první kliknutí.
Zdroj: https://info.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=30941
Odpovědi se natrollit dají.

Stále je nastolena jednoduchá otázka. PROČ BYLA LIDICKÁ ŽENA ZATAJENA? Vždyť historie Lidic byla prozkoumávána jako žádná jiná obec. Proč se Lidičtí neozvali, že jedna žena není uvedena? Že by ji neznali?

Nahoru

TAK NÁM ZABILI A ZVOLILI...

„Tak nám zabili Ferdinanda,“ řekla posluhovačka panu Švejkovi, který opustiv před lety vojenskou službu, když byl definitivně prohlášen vojenskou lékařskou komisí za blba, živil se prodejem psů, ošklivých nečistokrevných oblud, kterým padělal rodokmeny.

„Tak nám zvolili Křečka,“ radostně oznámil hradní kancléř milostivému Miloši I., který promptně dotyčnému Křečkovi pogratuloval. Kandidát Křeček totiž požíval té cti, že byl hradním kandidátem. Nejvyšší se vyjádřil jasně: „I při vědomí toho, že v loňském roce nebyl podvakrát zvolen zástupcem veřejného ochránce práv, jsem pevně přesvědčen, že tento kandidát má ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce veřejného ochránce práv.“

„Kerýho Křečka, paní Müllerová?“ otázal se Švejk, nepřestávaje s vyplňováním žádosti o dávku v sociální nouzi, „má vůbec ňákej rodokmen?“ „Tak to nevím, milostpane, ale poslanci říkaj, že je hodně schopnej, čilej a prej stále mladej!“

Nahoru

Re: TAK NÁM ZABILI A ZVOLILI...

Ano, na Hradě máme Prezidenta v pyžamu a Křečka v noční košili. Škoda, že Hašek nežije. Bylo by toho o čem psát

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Příjemný páteční, i sváteční, večer :-)

Zvolení pana Křečka považuji za správné, líbí se mi řada jeho názorů, i když pravidelně ho nesleduji. Jedinou čmouhou je, že ho navrhl Zeman. Jinak ale myslím, že můžeme býti spokojeni s výsledkem volby.

:-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Já se přidávám :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Pokud někomu nevadí, že

1. Co o práci Stanislava Křečka v úřadu ombudsmana řekla kolegyně:
"Do práce chodil v pondělí a odjížděl ve středu. Spisy ze své agendy nečetl. Nikam nejezdil, o nic se nezajímal.
2.vyšlo najevo, že více jak 30 let neoprávněně používal titul JUDr. Celou věc dodnes bagatelizuje, před třemi týdny na to na osobním Facebooku reagoval slovy „ale houby… Vy jste nikdy nespáchal přestupek ?“
3. Popírá smysl úřadu, který chce vést
https://www.respekt.cz/tydenik/2020/4/k-cemu-by-nam-byl-ombudsman-krecek
4.Opěvoval socialistický stát, vládu a socialistické volby: “Volby za socialismu jsou nesrovnatelně demokratičtější než jakékoliv volby v podmínkách buržoazní společnosti.”
5. Opakovaně bagatelizuje rasismus
https://www.respekt.cz/tydenik/2017/2/dnes-se-nazyva-rasismem-kdeco
6. Opakovaně prohlašuje, že v Česku není žádná diskriminace, a nebude proto řešit ani častou diskriminaci Romů, například při hledání bydlení, zaměstnání nebo posílání romských dětí do zvláštních či segregovaných škol.
7. Opakovaně bagatelizuje pojem spolupracovník StB a odmítá, že by Česko mělo být k těmto lidem ostražité.
8.Říká, že je až moc lidských práv, že potřebují omezení a restart.
http://denikreferendum.cz/clanek/24363-vzestup-a-pad-stanislava-krecka-aneb-jak-ochranit-ochrankyni
9.Obhajoval abolici, kterou Miloš Zeman plánoval udělit Andreji Babišovi.
https://facebook.com/notes/stanislav-k%C5%99e%C4%8Dek/rozhovor-pto-parlamentn%C3%AD-
listy/10156145959856148/
10.Dlouhodobě se staví proti trestnímu stíhání Andreje Babiše. https://facebook.com/stanislav.krecek.5/posts/10213154993269660

pak jen dokazuje, do jakého MORÁLNÍHO BAHNA česká společnost upadá.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Svatí lidický

Komentář asi nejtrefnější
Lidice nebyly jediné, která zažily krutý osud za 2. sv. války. Je to tragické. Lidice byly vesnice jako každá jiná. Nebyla městem andělů, ale běžných lidí se svými starostmi, silnými i slabými stránkami. Právo na vzpomínku má každý tragický zemřelý, i stateční letci RAF. Je právo a povinnost historiků bádat a upřesňovat historii symbolu, který nám - ostatním - byl vnucen a vybrán ze stovek ostatních vypálených vesnic a městeček…
Jinak diskuze v Institutu VH byla dána na internet
https://www.youtube.com/watch?v=bQgRlGlSxWs&fbclid=IwAR19owkhuVpJCoFp8ZblKsSp8GBVn2hgnMHOl6nD8XlkqZZP6oiLumfa7bA

Historik Šustek nepřišel. K tomu... Paní Šupíková zveřejnění odsouhlasila už v roce 2014/15. O udání věděly ženy v Ravensbrucku od svého uvěznění v červnu 1942. Studie kolegy Šustka se opírá o vše jiné než o dokumenty k případu a obsahuje na 20 stranách slovo 'zřejmě' 12x, 'pravděpodobně' 9x a další synonyma v 10-15 výrazech. Proto také ČT kolegové teze nevyužila a v druhé reportáži odmítl vystoupit. Odmítl také vystoupit na akademické půdě a naposledy v Knihovně Václava Havla. Úplnou blbostí je, že Resslovu oznámení o vraždě nikdo nevěřil - pardon ale fakt nesmysl. Žádný dokument ani teze nevyvrátily úředně dochované dokumenty. A co když je to celé jen o vlastenčení a rádoby snahy o 'nedotknutelnosti' doby válečného odboje a obětí. Jako kdyby Češi neudávali. Vidím, že jestli se týmu Jany Bobošíkové fakt povedlo, tak to bylo vypuštění dezinformací. Ale čas ještě ukáže..."

Nahoru

Re: Česká společnost a KŘEČEK dnes.

Ctíme právo na názor, tedy i právo na názor "mbbb" a "zahradnik".
Náš názor je holt zcela jiný! Shodný s desaterem "moldavita".

Naši známí měli svého času doma 80 křečků. Měli je rádi, řádně a s láskou o ně pečovali.
Nyní se vyjádřili jasně a stručně: již nikdy žádné k(K)řečky!

Ve dnech po zvolení poskytl pan Křeček několik rozhovorů.
Mimořádně "výživných" až trapných!
Je neuvěřitelné, kam až lze dojít od osobnosti Otakara Motejla...

Nahoru

Re: Česká společnost a KŘEČEK dnes.

Nebo od dob ministra spravedlnosti Kalvody, který když se provalilo, že používá titul JUDr. ihned rezignoval. Dnes podvod není nic na překážku (dokonce výtah směrem vzhůru) a lhaní taky. Prezident jde příkladem. A omluva?
Pamatujete na údajný podvrh fotky mladé Zemanové na porno párty? Na roztrpčená a urážlivá slova vyslaná z Hradu na ty, kteří to zveřejnili. Kateřina dnes říká" byla jsem tam a doma jsme se tomu zasmáli".
Zabředáme do čím dál většího morálního bahna, kam nás táhnou, jak říkám, lidé schopní až všehoschopní.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jenom poznámka : Jedním z nejčastěji pojmenovaných argumentů bylo, že je Křeček na funkci ombudsmana starý . Jako by právě jen v tomto případě přestal platit zákon o diskriminaci - kvůli věku.
Taktéž ctím jiný názor , ale zákon platí pro každého , na tom bychom se měli shodnout.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Čau lidi!
82 letý dědeček Křeček naším ochráncem. Ono to sotva jde, ale ono to jde do kanceláře! ???? (Pro ty, co se teď pohoršují nad mojí neúctou ke stáří - ta věta je z dialogu Voskovce & Wericha, kteří si dělali srandu z nesoudných dědků, co za I. republiky zabírali místo mladým a viděli v sobě budoucnost národa.) Pan Křeček ale do úřadu moc chodit nebude. Nebojte se. Ten bude doma. Jako všichni, co dostali trafiku od pana prezidenta. Vzpomínáte na dědečka Čubu? Toho komouše ze Slušovic? Taky dostal trafiku - a hned v Senátu. Za dva a půl roku Čuba nepřišel do práce ani jednou! Za sto tisíc měsíčně, nekupte to! Pan préza je boží! Tuhle v rozhlase se na to dědečka Křečka ptali. Že prý posledních šest let chodil do úřadu jen jednou nebo dvakrát za týden. A to jste měli vidět, jak ten tu mladou redaktorku sjel! Křeček prý nemá žádnou pracovní dobu! Ten je ochránce! Nemá ani žádné píchačky! Ať už si to uvědomí! Ten jí to, panečku, dal. Prý to jsou divné poměry ve veřejněprávním rozhlase, že se kladou otázky! Křeček by ji vyrazil jedna dvě. Ta si to za rámeček nedá. ????‍♂️ Na obrázku dědeček Křeček skládá slib do rukou mladého ochránce práv prodavačů sushi. Takže, přátelé, jsme v dobrých rukou. Prezident a premiér zařídili v naší zemi skvělou ochranu lidských práv. A kdyby vám ani dědeček Křeček a dokonce ani Pitomio Sushimura nepomohli, nezoufejte. Je tu ještě vláda a paní komunistka Válková. A ta všem lidem pomůže určitě! Vždyť ta už dávno s prokurátorem Urválkem vypracovala manuál, jak lidi ochránit. Před kriminálními živly, chartisty, Havlem, Patočkou a jim podobnými. Moc děkujeme! A dědečkovi Křečkovi držíme palce, ať to tam všechno vyhází, přehází a spraví. A pak ať už ho nikdo neruší. Ať už je pak jen doma. Vždyť má na to věk. ????????‍♂️ ???? Tak, lidi, pa.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jste mě potěšil moldavite, že taky čtete Parlamentní listy. Bylo by dobré , kdybyste příště uvedl zdroj a autora, aby si snad někdo nemyslel, že jste to napsal vy. A pak taky proto, aby zájemci o celý článek věděli, kde si ho najít.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Nečtu Parlamentní listy, na rozdíl od vás. Jste opět na omylu.A Parlamentní listy nejsou zdrojem článku. Je to z FB od člověka v mých přátelích, vědí? Ten v takové stoce, kterou čtete, nepublikuje. Neoblbujte lidi,
Jinak Křeček se předvádí dál. Na čt24

„Mnohokrát jsem řekl, že nechystám noc dlouhých nožů, ale noc krátkých nožů nemohu vyloučit. Každý vedoucí pracovník si přece přivádí své lidi,“ uvedl nový ombudsman.

Noc dlouhých nožů, kde jsem to jen slyšel? Bude chránit občany metodami nacistů? V Německu už by byl před soudem. A co na takové výroky třeba ČSBS? ČSOL? Třeba jim fandí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Nedávno takovou "Noc dlouhých nožů" zažili v Německu. 10 mrtvých včetně těhotné ženy a matky (prý "vítačky").
V diskuzi pod články převažují xenofobní názory "znalců Německa" schvalujících čin, dále jsou typu - čin neschvaluji, ale... a několik odsuzujících.
Tentokrát dávám jeden názor, který nasbíral nejvíce mínusů. Asi proto, že se trefil do černého.

Co čekat od typického vlastence, kterých je i u nás dost, co demoluje lavičky na fotbalovém stadionu, co si zahajluje v hospodě při desátém pivu u písniček Landy, co hrdě volil DSSS, dneska SPD a co, pokud má možnost, se jede vyblbnout do lokalit, kde žijí nepřizpůsobiví. V Německu pak jde o voliče NPD, Alternativy aj.výsledek stejný.

Nerozumím některým komentářům, jak mohou tento čin schvalovat? Uvědomuje si někdo, že dotyčný, podle zpráv, zabil i svoji matku? To byla snad taky migrantka? Co může vést člověka zabít svoji matku? Bohužel je to typické pro různé vlastence, kteří mají v hlavách hodně vymeteno. Vždyť vzpomeňme si na toho SPD důchodce, co pokácel ty stromy na trať. Tady vidíme dvě věci:

1) Typický dnešní vlastenec se pozná podle tupého výrazu a nízkým IQ, jde o loutku, se kterou lze pohodlně manipulovat. Stačí napsat něco třeba o arabských číslicích a uvidíte, kolik těch tupanů to bude odsuzovat,

2) neřízená migrace lidí odlišných kultur právě vyvrhuje tyto vlastence.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Nevědí. Jenom vás upozorním moldavite, že je pravdou, že váš přítel z FB nepublikuje v Parlamentních listech, protože autorem zveřejněného textu je principál Divadla na Jezerce Jan Hrušínský a ne váš přítel. Vypadalo to zde, že jste ten fragment z textu Hrušínského v PL použil vy. A to , že i takový text PL zveřejní m.j. ukazuje , že jsou bez cenzury a dají prostor každému názoru. Na závěr vám doporučím, , přečtete si článek celý. Jsem si jistý, že se vám bude moc líbit.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Svatí lidický

K výročí Lidické tragedie vyšla řada opačných urputných názorů k udání Židovky Mikešové.
Všiml jsem si názoru na "politicky" vhodného historika Stehlíka, čerstvého kandidáta do Senátu. "..... je užitečné poznat, kdo je kdo. Ale politicky to tedy umí obsáhnout mohutně- za ANO v radě ÚSTRU, v Památníku jedna ruka s Bobošíkovou, druhá se Zaorálkem, kandidatura do senátu za ODS a KDU, to už je slušný výkon"
https://www.pressreader.com/czech-republic/lidove-noviny/20200606/281835760927951?fbclid=IwAR0sa7uFR5p2DI20rwCqXtgqMuFJGxY2pP0ENiod8QI24zWnl5_dnlNzMTk
Myslím ale, že zápletka je rozluštěna. Poslední žijící lidická žena Jaroslava Skleničková vepsala do své knihy Jako chlapce by mne zastřelili věnování historiku Kynclovi...Ať žije pravda nad lží!. A pořídili si společnou fotografii.V Reflexu pak vyšel článek Lidice Udavači kteří se nehodí.

Nahoru

Europoslanci versus oligarcha Babiš-Bureš

Poslanci Evropského parlamentu jasnou většinou hlasů schválili usnesení kritické k možnému střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše. Šéf vlády podle europoslanců zpochybňuje nezávislý výkon své funkce, neboť se podílí na rozhodování o penězích z rozpočtu Evropské unie a zároveň kontroluje holding Agrofert. Rezoluce vyzývá Evropskou komisi k nulové toleranci vůči střetům zájmů a české úřady k tomu, aby vytvořily spolehlivý systém jejich odhalování a potírání. Právně nezávazné usnesení podpořilo 510 poslanců, 53 jich bylo proti a 101 se zdrželo hlasování. Pro v pátek hlasovala velká většina zástupců největších parlamentních frakcí včetně liberálů, do nichž patří poslanci zvolení za Babišovo hnutí ANO.

Drtivá většina poslanců Evropského parlamentu použila zdravý rozum, naprosto správně dala najevo, že zneužívat politickou funkci k vlastnímu prospěchu se nemá, není to přinejmenším morální, lidově řečeno "neradi bychom, aby někdo (třeba) kradl na účet občanů EU"!

Nahoru

Re: Europoslanci versus oligarcha Babiš-Bureš

Co poslanci EP schválili:
https://www.forum24.cz/padesatkrat-o-babisovi-prectete-si-rezoluci-evropskeho-parlamentu-v-cestine/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Plané proklamace jsou k ničemu. Je to jen hlášení, že se to Bruselu nelíbí . Nakonec to i píšete :
"právně nezávazné usnesení ". Morálka se dnes "nenosí " u nás a stejně tak jinde ve světě.

Nahoru

Re: Europoslanci versus oligarcha Babiš-Bureš

Desatero, sedmé přikázání: NEPOKRADEŠ!

Volně řečeno: Nemusíš se pachtit za nečestným obohacováním, ať okrádáš bližního nebo stát nebo EU.
Soudě podle reakce na Rezoluci europoslanců za hnutí ANO,
stojí v sedmém přikázání: POKRADEŠ JAKO STRAKA! Jsi Vůdce, tak můžeš vše, nám to nevadí!

Pan Zahradník napsal: Morálka se dnes "nenosí"...
Naše rodina a naši přátelé morálku "nosí", morálku ctí! Stejně tak slušnost, poctivost, odpovědnost!
Stát s lidmi bez morálky se stává žumpou...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika - právně nezávazné?

Přinejmenším je to podle 510 poslanců z celé Evropy kolosální ostuda (jen 53 proti)!
Tak například body 15-17:

(Evropský parlament...)
Vyzývá Komisi, aby bez zbytečného odkladu posoudila, zda jsou případy, v nichž společnosti ze skupiny Agrofert nadále dostávají dotace ze státního rozpočtu, v souladu s pravidly státní podpory; bere na vědomí možné riziko finanční škody, kterou mohou tyto případy představovat, a vyzývá vnitrostátní orgány, aby tyto situace posoudily; domnívá se, že by o této situaci měli být řádně informováni čeští i evropští daňoví poplatníci;

Je hluboce znepokojen zprávami o schopnosti společností skupiny Agrofert uměle pohybovat aktivy mezi dceřinými společnostmi tak, aby splňovaly kritéria pro udělování dotací malým a středním podnikům, nebo se v jiném případě připojuje k jejich činnosti, aby se prezentovaly jako velká společnost, a tak vyhrávaly veřejné soutěže;

Vyjadřuje politování nad tím, že auditoři zjistili závažné nedostatky ve fungování systémů řízení a kontroly v oblasti regionálních fondů a kohezních fondů v České republice, a proto navrhli finanční korekci ve výši téměř 20 %; vyzývá Komisi, aby kriticky posoudila, zda tyto případy představují systematické zneužívání finančních prostředků EU;

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

No, třeba,jak napsal pan Josef Šlerka, analytik sociálních sítí a VŠ pedagog na UK, začíná Czechxit... Tatíčka Babiše přece nedáme a před tou zlou EU ho uchráníme, i kdybychom zchudli. A klidně mu ze svých daní budeme posílat, tuším že přes Státní zemědělský investiční fond peníze do jeho, pardon, ne jeho firem ( nemá s Agrofertem nic společného kromě tiskárny dokumentů), jak se to děje již nyní.. A zadlužení mu dovolíme takové, o jaké si řekne. Klidně 500- 700 miliard i více.. Přeji hezké dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes - "kauza" Lidice

Tandem Lipovská-Bobošíková už byl slyšet až dost. Slovo má redaktor Wolner, doporučuju:

https://www.forum24.cz/marek-wollner-odpovida-lipovske-kauza-lidice-je-uplacana-politikou/

Nahoru

Re: Europoslanci versus oligarcha Babiš-Bureš

Není překvapením, že slova Morálka se dnes "nenosí"... napsal příznivec Babiše. Samozřejmě si myslí i kinde ve světě. Zde se ale hluboce mýlí. Ve vyspělém západním světě se nosí, na rozdíl od východu.
Je to taky to, proč se schází Milionkáři. Snad Pravda a láska zvítězí nad Babišovou lží a Zemanovou nenávistí.
Je až k neuvěření, že třetina lidí zde je natolik manipulativní a věří Babišovým blábolům o tom, jak on chudáček, pardon ČR, je EU diskriminována a plete se do do Babišových, pardon ČR, zájmům.
Chudák Babiš dostává od svých firem o kterých tvrdí, že vůbec, ale vůbec nejsou jeho a není konečným příjemcem benefitů, za minulý rok denně 250 000 Kč. Kolik lidí u nás tohle nevidí za rok? Minimálně třetina lidí, povětšinou důchodci, voliči ANO. Jistě ti, co na to poukazují, jsou závistiví.

Andrej Babiš dostává každoročně devadesát milionů korun od soukromé firmy Agrofert. Neplatí ani korunu daň. Ostatní lidé v ČR daně platit musí, Babiš ne. Když se oněch 90 milionů rozpočítá, znamená to, že premiér dostává každý den v roce bezmála 250 tisíc korun od firmy, která je úzce napojena na stát. Ve velkém dostává státní zakázky, státní organizace u Agrofertu inzerují a v ohromném měřítku získává dotace. Tyto dotace jí stát také kontroluje.

Zkrátka protikorupční premiér. To těm co neznají morálku stačí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

A moldavite máte taky ještě jiný zájem než stále řešit Babiše a Zemana ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Pro zahradnika bez komentáře (stačilo chvilku pátrat na ČTK):

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zeman-podal-kasacni-stiznost-kvuli-jmenovani-ostadala-profesorem/1908855

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/stat-se-musi-omluvit-za-zemanuv-vyrok-o-novinari-peroutkovi/1908549

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/irozhlas-policiste-maji-doplnit-spis-capi-hnizdo-do-konce-srpna/1908690

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zeman-oznacil-heslo-na-cernosskych-zivotech-zalezi-za-rasisticke/1908044

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/komuniste-budou-jednat-s-ano-o-dalsi-toleranci-vlady/1908369

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ep-se-do-veci-cr-nevmesuje-napsal-sassoli-babisovi/1907912

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Vážený pane Tichý,
Vaše snaha je sice obdivuhodná, nicméně zbytečná - dotyčný pán je zcela jistě znalý, jeho názor nezvikláte!

Je to prosté - nemalá část občanů ČR (my jsme soudím mezi nimi) se odmítá snížit na úroveň pana Zemana, pana Babiše, jim podobných a jejich milců! Fakt, že nám opět vládnou komunisti (pan Zeman tuto historii měl a má včetně lhaní na Letné, mnohdy znovu v časech nedávných a současných, pan Bureš-Babiš evidovaný agent, dokonce soudně, k tomu agent Falmer a řada dalších) je bohužel pravdivý. Největší korupční subjekt ČR je nyní hnutí ANO, jistě to pod vedením svého všeho schopného oligarchy pečlivě plánovalo atd. atd.

Spíše je otázkou, kolik občanů (voličů) se nechá stále oblbovat kontaminovanou koblihou!?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Zahradník teď raději pátrá v lese - po houbách .Na Hydepark zabrousim ze zvědavosti, po čem pátrají jiní :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Tatíček oligarcha nedávno vysazoval za asistence médií raky,aby část lidu obecného viděla a plesala ,jak se stará nejen o ně,ale i o přírodu. Nechal se totiž slyšet,že v té lokalitě raci nedávno vyhynuli díky zavlečené nemoci. No, bylo by vhodné připomenout,že v r.2014 zařízení patřící jeho holdingu( ZS Vilémov) znečistilo tok řeky Doubravy na Havlíčkobrodsku pesticidem tak, ,že uhynulo cca 8600 raků říčních. V délce asi 6,5 km přestal v řece existovat život,neb místy byla naměřena hladina pesticidu Nurelle až 190x vyšší,než je povolená hranice. Doubrava je krásná řeka s malebnými scenériemi, soutěskami,vodopády, jezdívali jsme tam zamlada na tramp z nedalekého Hlinska vlakem na Bílek a pak pešo do okolí vesnic Dolní a Horní Sokolovec. Tehdy, po r. 2014, byla inspekcí ŽP napařena zařízení pokuta 2 miliony.Firma v r.2016 zaplatila. Dnes by to již nebylo možné. Když byla "napařena" pokuta 7 mil. přerovskému zařízení spadajícímu do holdingu Agrofert za únik oxidu siřičitého do ovzduší a ohrožení obyvatel ,tak ministerstvo ŽP pod vedením min. Brabce,shodou okolností dřívějšího zaměstnance Lovochemie, snížilo pokutu na půl melounu. Ve světle toho,že v návrhu zákona o elektronickém receptu,byla pokuta pro nebohého doktora,který nevystaví elektronický recept ,ale listinnou formu, čímž pacienta ohrozí zřejmě měrou nebývalou , 1 milion, je pokutička půl milionu - no,co k tomu říci. Nějaký oxid siřičitý v koncentracích 36x překračující povolený limit nám přece nevadí, že... Přeji hezké letní dny.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Vládní komedie

Je již komické, jak zájmy Babiše a jeho Agrofertu jsou vydávány za zájmy ČR. Přitom s ním nemá nic společného, tedy až na 250 000 Kč denně, které volič Bureše nevidí za rok.

Ne mým jménem! Distancujeme se od postoje Vlády ČR k rezoluci Evropského parlamentu

Česká vláda se vymezila proti rezoluci Evropského parlamentu, která se ohrazuje vůči střetu zájmů premiéra Babiše. Mohlo by se zdát, že vláda
jen tlumočí názor všech českých občanů. My k těmto občanům nepatříme.
Za pár dní skoro 20 000 podpisů.

https://www.petice.com/ne_mym_jmenem_distanc-od-vlady

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Lidičtí, někdo se mýlí?

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kauza-udavacka-z-Lidic-Mame-svedectvi-ktere-se-Wollnerovi-z-CT-libit-nebude-Prave-to-totiz-v-jeho-reportazi-nezaznelo-629576?fbclid=IwAR0WHWQIbAbqG-vNc5GG-8z12hj7StYhEQb0J6Z2Rr_hN6kz0hZ1BH1zJS0
Tak je tu svědectví, kde jinde než na Parlamentních listech.
K obviněním historika Kyncla říká (Marie Šupíková): „Já ho neznala. Potkala jsem se s ním jednou. A to za námi přišel. Za mnou a Pavlem Horešovským. Tehdy měl někde sjednanou besedu a říkal, že se tam kvůli dopravě asi nedostane.
K tomu
Kyncl byl několik let zaměstnancem Památníku Lidice. Množství přednášek v Lidicích, Praze, Českých Budějovicích i Pardubicích uskutečnil s pamětníky z Lidic a to s paní Šupíkovou, Horešovským a s Pitínem. Ve Švýcarsku v Ženevě měl přednášku (r. 2013-2014) a Pavel Horešovský Kyncla s paní Šupíkovou nafotil nad hrobem bojovníka proti antisemitismu. Potkávali se na pietních akcích v Lidicích, má její osobní souhlas na společném obědě se zveřejněním archivního nálezu o udání Štěpánky Mikešové její matkou v jeho monografii Lidice....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

My (naše rodina) pracujeme, pracujeme, nikdo za nás nic neodpracuje! O to více zíráme, jak pod vlajkou korona viru jde vše... Miliony, miliardy, takřka bilion... Splácet to bude kdo, prosím!? Pan premiér ze svých svěřeneckých fondů či duševně limitovaný pan prezident z výdělku svých trapně štvavých knih nebo jeho hradní banda z multi podvodů? Česká republika se stále více stává "kocourkovem" či spíše něčím mnohem hloupějším...
Radost z toho vůbec nemáme!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. OV KSČM hitem na FB

V různých skupinách na facebooku se sdílí foto z profilu místních komunistů.
U obrazu masového vraha Lenina stojí místo jeho oblíbeného vyjádření kterým v Rusku odstartoval vládní teror a hladomor,...„Soudruzi! Rebelie v pěti kulackých okresech musí být bezohledně potlačena. Pověste bez jakéhokoli váhání, tak aby to lidé mohli vidět, nejméně stovku známých kulaků, boháčů, pijavic,, místní předseda této organizace Větrovec. Vedle heslo Předseda OV KSČM na KV Libereckého kraje. Jdeme do voleb s hlavou vztyčenou a vpřed.
Již u tohoto fota je nyní 227 reakcí, mnohé typu ...Co se vyfotit s Hitlerem, dobytci...ale je fakt, že to byl proti týhle rudý zrůdě břídil ...trapný přizdisráč, nad nímž visí jeho ideologický idol..Člověk adorujícího masového vraha a zločince, který stojí za největším peklem a marasmem všech dob.... Prima šmejdskej zkurvenej dědek. Všichni jste měli viset zrůdy zasraný!.
No radši končím. Jinde si dělají legraci z podobnosti Větrovského s Lukašenka, nebo se zastavují nad drzostí použití výroku M. Horákové.
No aspoň víme, co nevolit a kam by nás soudruzi opět mejraději zatáhli.
Moje inspirace http://www.moderni-dejiny.cz/clanek/lenin-poveste-je-bez-jakehokoli-vahani-aby-to-lide-mohli-videt/
Větrovec chybí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Tak jsem se také podíval, přestože mi chvíli trvalo, než jsem vaše sdělení pochopil. Už to mají za pár a budou z parlamentu venku, jen se bojím, že vstanou noví bojovníci ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Samozřejmě, noví bojovníci už dávno jsou ,navíc spousta bývalých voličů srpu a kladiva přešla k oligarchovi Babišovi,který je ochrání před vším. Je to poněkud zvláštní, ta láska k penězům, u skupiny obyvatel,na kterou se hodí starý vtip o tom,že správný komunista miloval Sovětský svaz, miluje kapitalistické Rusko, a kdyby tam vládli lidožrouti, ukousne si vlastní....A vše hodnému oligarchovi prominou, včetně té strašné státní korupce 5 tisíc korun seniorům, kteří měli,včetně mne jako seniora, za doby koronakrize jako jediná skupina obyvatel zajištěn pravidelný měsíční příjem. Ten příspěvek prý nemá s volbami nic společného, protože Babiš ani Hamáček nikam nekandidují,jak nám bylo na tiskové konferenci sděleno... Jak říkal Werich- někdy si něco přečtu a myslím si,že mi je vosum.. A paní ministryně Maláčová považuje debatu,kde se na to vezmou peníze, za hloupou( neumí to totiž vysvětlit,tak prudce útočí) a stále zdůrazňuje,že to je pro lidi,kteří poctivě pracovali celý život. Přidáno dostanou ke svým vysokým důchodům i estébáci,kteří taky přece poctivě pracovali.. Zásek dalších 15 mld v tom hrozném propadu rozpočtu,který začal ještě před koronou, přece nevadí. Nevím, ale můj hlas a život stojí více než 5tisíc korun za zvedání rukou s volebním lístkem... Naštěstí jsou organizace nebo jedinci,kterým lze ten příspěvek darovat, administrativně ho odmítnout asi nelze. A propos- úspěšnost péče o seniory dokládají též i čísla,jak se vyvíjely důchody od r.2010. V r.2010 byl poměr důchodu k čisté mzdě 56,7%, v r.2017 51,8, k hrubé 43,8% a nyní jen 39,2%.Vzhledem k tomu,že žádnou reformu vládní koalice neplánuje,protože musí vyhrát příští volby, budou mít senioři( ale i jiné skupiny obyvatel) stále více hluboko do kapsy,neboť životní náklady a ceny za vlády ANO/ČSSD,KSČM rostou dost prudce. Řídit stát jako firmu je již pomalu zaklínadlo. , Ovšem v době,kdy firma nevydělává moc, musí si půjčit a zadlužit se, přidávat některým zaměstnancům do platů ,vede tak akorát k tomu,že firma bude plajte. Ale premiér má lidi rád a i nového pejska si nyní pořídil, roztomilého pudlíčka.Zvířátka totiž zabírají vždy.
Protože je před krajskými a senátními volbami, ukazují se i v našem kraji politici z Prahy. S paní starostkou ČL byla nedávno v Lbc kraji paní ministryně Schillerová, navštívila i sklárnu Pačinek, kde foukala sklo utažena do těsného černého outfitu,přes který byl vidět i ministerský Venušin pahrbek.... Asi nemá peníze na poradce přes oblečení,když se i česat přece musí sama .Pak ji bylo dovoleno zkusit si nasadit na hlavu sice jen skleněnou repliku,ale přece jen- korunovační korunu českých králů... Pačinka navštívil,tedy slavnosti, i Okamura a nechával se vyfotit s místními obyvateli včetně kojence- to z historie známe, to taky zabírá....
Nejnověji pohrozila Čína předsedovi Senátu,že za návštěvu Tchai-wanu zaplatí vysokou cenu..Stačí si z veřejných zdrojů zjistit pár čísel ohledně Číny- to pro pro pořádek:
Prezident Zeman( opět ápropos- při odjezdu z nemocnice nebyl prezident ukázán lidu obecnému vůbec ani v krátkém šotu, to znamená,že při svém pevném zdraví není zřejmě ani schopen sedět na křesle) slíbil při svých servilních pročínských projevech 430 miliard korun čínských investic. Za pět let od tohoto slibu to není ani desetina. Výrazně převažuje dovoz, který má pro ekonomiku ČR mnohem menší užitek.Miliardová Čína u nás dokázala vytvořit kolem 3000 pracovních míst, maličký Taiwan 24 000.
To je dost výmluvný příklad, kdo z těchto dvou zemí v ČR - parafrázováno předvolebními slovy Babiše maká a kdo jen kecá... Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Paní doktorko, Váš text, super!

Dnes "prezident" MZ na Primě - prostě hrozné, svého času jste však psala, že porucha osobnosti se navenek jeví individuálně... Poplival zbytečný Senát, poplival malého kluka Vystrčila, poplival Kuberu, respektive jeho manželku, která si prý užívá mediální pozornosti, Vystrčilovi jako první (předstihl dokonce Čínu) udělil trest - nebude nadále zván na porady ústavních činitelů k zahraniční politice, opět poplival Peroutku - k politice "nacistů" byl vstřícný, inkriminovaný text napsal a napsal a napsal, k tomu i jiné podobné, sám nebožtík Pavel Dostál prý také citoval...

Zdatně vše bezkonkurenčně "dorazil" Babiš v následném duelu s předsedou Vystrčilem. Senát je pouze zbytečná opozice, modrý pták v logu ODS kálí na český stát atd. atd. Nutno ocenit smysl premiéra Bureše pro humor - neustále opakoval, že on má rovnou páteř, žádnou křivou... Ujistil, že stát nechce řídit jako firmu, ale jako rodinnou firmu - otázkou je, kdo z obyvatel ČR skutečně chce být členem této rodiny...

Apropó, 5 tisíc k Vánocům dostane i chudý senior Bureš, chudý senior Zeman...

Nahoru

Re: Česká společnost & Bureš tomu možná sám věří...

BUREŠ TOMU MOŽNÁ SÁM VĚŘÍ...

Premiér Babiš v aktuálním rozhovoru pro prestižní německý časopis Der Spiegel sám sebe označil za člověka vysokého morálního kreditu. „Nelžu ani nekradu. Příliš nepiju a nemám milenku,“ řekl v reakci na dotaz, kolik toho zbývá v české politice z morálního odkazu bývalého prezidenta Václava Havla.

Zdroj:https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/andrej-babis-rozhovor-nemecky-casopis-der-spiegel-evropa-kvoty.A200908_110214_zahranicni_wass

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Dárek od ANO

Tak dostanu 1 FFP2 a 5 roušek!!! A já hlupák si již 10 respirátorů a 30 roušek koupil! Ten dárek je za 17,50 + 20 Kč = 37,50 Kč!!! Nejlevnější poštovné bylo 60 Kč! A teď abych čekal na pošťáka, protože ten balíček mi do schránky neprotlačí, chudáci v panelácích. Díky! "Určitě volím ANO"! Krásně si ty hlasy kupuje...
Nejhorší ale je, že ty roušky jsou na jedno použití a u respirátoru je v atestu, že vydrží optimálně 8 hodin.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Sebetrasování

Premiér Babiš uvedl,že se připravuje projekt tzv. sebetrasování. Určitě je někde nějaká dobře placená komise ustanovena,která shání budovu,aby mohla ten projekt naplánovat. Semafor nějak nefunguje,současná opatření j dou v podstatě proti němu. BTW-copak je asi s vývojem naší vakcíny na Covid, to byl velký humbuk a velká tiskovka pro lid obecný,když to bylo vyhlášeno.Kolik to stojí vyhozených peněz a co je s tím týmem,kterému velí paní prof.Adámková z ANO? Ta je na roztrhání,aby bylo líp. Pracuje na 0.6 úvazku v IKEMu jako přednostka oddělení preventivní kardiologie, dále je poslankyní PS PČR a ne zrovna řadová- je předsedkyně jejího zdravotního výboru, dále je šéfka Správní rady VZP a ještě koordinuje vývoj vakcíny. Neuvěřitelná to žena, takto pracovaly kdysi jen údernice typu Lydie Kurabelnikové...
Ale zpět k sebetrasování. Nějak mi to připomíná jednu z básní Vodňanského Skoumala o tetě ..sama já se tetuji, drátuji a letuji.... Roušky už jsme si našili,tak v té naší kafkárně budeme pokračovat. Nějak se ten virus,potvora vymyká z ruky,nedbá na politiku a sliby a sebechválu,jak se od nás může celá Evropa učit.. Přeji hezké dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Rekordy

Tak nám denně stoupají ta čísla nakažených. To pověstné a významné R se již nezveřejňuje. Radši. Prymula předvídá brzo 2000 denně. Odpovědnost od počátku převzal Babiš! Díky! Když odborníci chtěli prevenci z důvodu konce dovolených a začátku školního roku, kdepak. Nějací odborníci. Prymula a Madar nás již otravovat nebudou. Konečně máme vládu lido-demo a tak premier zavolal svým voličům s vysokou školou života. A návrh zrušil. Tak to řeší, populista ale není, kdepak. Ale ti s vysokou školou života mu stejně fandit budou, jak řekla včera ta starostka Lípy, je to morální gesto, že na ně strana a vláda myslí, ty roušky co vydrží na jeden obchod a pár vyjití na chodbu v bytovém domě. Slzu mám u oka, to jako důchodce. Jsme na tom tak špatně za Babiše, že nemáme ani těch 400 Kč na 10 respirátorů, 30 roušek, 250 ml desinfekce a dopravu. A čekáme, co nám smrkne ANO. Hanba by mě fackovala, koupit si hlas za pár Kč. Tak na mne to gesto působí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Lidová tvořivost česká je úžasná. Prý vláda rozhodla,že 5 jednorázových roušek a jeden respirátor dostanou v rámci předvolební kampaně lidé až nad 60 let věku proto,že tomu Kalúskovi je teprve 59..
Jinak si lze připomenout tiskovku v Motole z 3.3.2020,kde Babiš přímo řekl: „Je tady plno spekulantů, já bych poprosil lidi, ty roušky a respirátory potřebují lékaři, zubaři, nemocnice. Občané to nepotřebujou. Je tady plno spekulantů, kteří ho zneužívají,“ řekl premiér.
Česká pošta, státní podnik,který má např. v N.Boru nyní zkrácenou pracovní dobu( v pondělí a stř. až od 10. hodin,3x týdně jen do 16 hod) a zaměstnankyni čelí nevrlosti zákazníků, jako by za to mohly, se bude radovat nad tou distribucí.Hlavně ty pošťačky v terénu.. Bude líp!
Přeji pěkný den!
P.S.-Doporučuji na DVTV rozhovor s molekulárním biologem a odborníkem na molekulární diagnostiku DNA O.Šerým pod názvem Už je pozdě, virus jsme si z ciziny přitáhli zpátky, důsledky budou dalekosáhlé. Bohužel mu předpověď o vzestupu počtu nakažených a hospitalizací a pak úmrtí vychází..

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Čína a Agrofert

Servilita Hradu a premiera k východním despociím nezná mezí. Ohlášených 92 mld. tu není, jaksi by se čekal opak. Jenže, Agrofert uvádí na svém webu, že od roku 2018 dluží peněžním domům Bank of China 36,5 milionu eur a Industrial and Commercial Bank of China 20 milionů eur. Celková částka se tak v korunách pohybuje okolo 1,5 miliardy korun.
Podpořit Vystrčila? To by bylo dle výrazu Babiše kálení do vlastního hnízda. Asi myslel Agrofert.
Ani ty klavíry Čína nevezme. A teď si představte že by budovali tu 5G nebo Temelín. Soudný člověk by již nyní dal od takových potentátů ruce pryč. Jenže když si vás zaháčkovali miliardami?
https://www.forum24.cz/agrofert-dluzi-cine-15-miliardy-jednoduche-vysvetleni-babisovych-vypadu-proti-vystrcilovi/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Abych nestrašil

Všichni a hlavně ČT straší lidi. Tedy podle Babiše. A tak jim pro obveselení poslal před volbami dárek. Jak řekla adeptka do zastupitelstva kraje, to aby důchodci věděli, že vláda na ně myslí.
Mně to tedy dost nasr..., protože jsem zjistil dle proklamované ceny daru, že jsem to koupil třikrát levněji a hlavně mně šrotovalo, jak to bude balené. Ty moje přišly v uzavřených sáčcích, respirátory po dvou, ústenky po deseti a v krabičcce "Product name KN95 EARL-LOOP MASK CE-FFP2. S návodem a odkazem na atest. Tedy jsou z Číny, snad fungují, ale ty od Babiše budou taky odtamtud.
Ale copak naši důchodci! Ti, co se nedají koupit za pouhých 5000 Kč je posílají zpět Andrejkovi na úřad vlády, že si nic neobjednali, necítí se jako důchodci a stres mají z Babiše - Bureše větší než z koronaviru. A ještě to houfně dávají na Facebook.
Ona ta vláda je takový Kocourkov, což předvedla i s tímto marketinkovým počinem. Člověk se dozví, třeba ze Zdravotnických novin, že rozbalením jsou jako zdravotnický materiál znehodnoceny.
Jejich zacházení je v ČR regulováno zákonem o zdravotnických prostředcích, terminologicky se označují jako „zdravotnické obličejové masky“. Zdravotnický prostředek není obyčejné zboží, s nímž by bylo možné zacházet jako s běžnou poštovní zásilkou. ...Pokud je rouška kýmkoli vybalena z originálního balení a současně konečný uživatel neobdrží návod k použití, který výrobce vydal, pak se taková rouška stává podle § 76 odst. 1 písm. c) zákona o zdravotnických prostředcích nepoužitelnou a jako taková by měla být zlikvidována,“ vysvětluje právník Jakub Král.
A pak, že zde není veselo!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Pokud by vláda skutečně na důchodce myslela,tak splní své programové prohlášení a provede důchodovou reformu.Protože se od r 2013 snížil o více než 4% poměr důchodů k hrubé mzdě a dle odhadů ekonomů se bez reformy propadnou důchody během 10 let o dalších 11%,jako senioři zchudneme a žádný Andrej nám nepomůže,naopak uškodí. Při interpelacích ve Sněmovně byl tento týden opravdu v mimořádné formě.Mohli jsme se kromě toho,že se projednává zahrádkářský zákon dozvědět , že nějde o rouškovné,ale příspěvek na ovoce a zeleninu,abychom jako důchodci zdravě žili.Ona je drahá,jak říká jedna paní. Takže to je květákovné nebo rajčatovné nebo hruškovńé?A že dokud bude on ve vládě,budou vyšší důchody( a já myslela naivně,že existuje zákonná norma určující podmínky valorizace).A pak to přišlo: I slevy budou,pravil premiér a poslanci ANO ho odměnili potleskem. Vzpomněla jsem si na Šimka a Grosmanna a jejich repliku:Nechci slevu zadarmo.. Kdyby to nebyl premiér,tak by to byla legrace. Takhle to legrace přestává být. I s tím lhaním- např. na setkání se středočeskými starosty řekl tento týden premiér,že testujeme nejvíc v Evropě .Lže.Jsme na 21.nebo 23. místě. Navíc je systém přetížen a bortí se. Hezký den!
P.S. K dispozici je fotka,jak pracovnice pošt,kterým tedy tu práci nezávidím, balí roušky a samy mají roušky pod nosem. To je na dvě věci.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Kdo bude ministrem?

Koronavir,ta potvůrka malá , se nenechá zmastit na sociálních sítích, a přes ujišťování premiéra čauky lidem, že je to všechno kampáň, se šíří a máme velký problém. Kdo bude pověřen vedením MZd? Mohl by to být Havlíček, ten má zkušenosti... Přeji pěkný den a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Koruna prudce oslabila poté, co vešlo ve známost, že ministrem zdravotnictví se stane prof. Prymula. Trhy se bojí, že plukovník razantními opatřeními ochromí ekonomiku.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Fotka z jmenování ministra je strašná. Prymula si na tu akci ani nevzal tmavý oblek, ve fundusu by mu určitě půjčili... Navíc to věděl od víkendu,že bude instalován. Oblýskané nepadnoucí kalhoty šedé barvy jako od Bilaka, ,sako o odstín světlejší. Prezident sedící - nikdo nám nesdělil,že není schopen ani na chvíli vstát a celý akt jmenování trochou důstojnosti pokrýt. Kultura se vytrácí, možná,že za chvíli se pro jmenování bude chodit ve flanelce ,teplákách , rádiovce a s rumem. Prof.Prymula by také měl sdělit,jak je to s jeho podnikáním v oblasti zdravotnických potřeb-ale ono je to vlastně jedno. Přeji hezké dny!

Nahoru

Paní doktorko Šepsová...

Vážená paní doktorko, srdečně Vás zdravíme!

Co je vlastně strašné nebo strašnější až nejstrašnější? Fotka z obdivuhodně bleskového jmenování plukovníka Prymuly (s hodnocením obsahu jsme ve shodě) nebo celý neuvěřitelný cirkus stran Covidu? Přidejme k tomu naprosto "boží" včerejší projev agenta Bureše k národu, jasně, zaslouží pochvalu, ze čtecího zařízení četl takřka česky, respirátor byl spíše na efekt, koho by mohl nakazit či naopak od koho jeho? Komentátorů máme hafo, ale je pravda, že těch takřka deset minut "živého" přenosu (uvozovky jsou cíleně, protože i to je nepravda) na mnoha celostátních mediích bylo super levnou agitkou před krajskými a senátorskými volbami!

Ministr Vojtěch se v neděli v ČT doslova svíjel, od Václava Moravce měl sadu otázek na téma svého konce ve vládě, bobříka mlčení zachoval, ač již vše bylo domluvené! Trapné a trapné! Po jmenování pana plukovníka byl svým způsobem včera také "boží" přední onkolog a senátor, pan profesor Žaloudík, svým komentářem. Pana Prymulu z odborného hlediska chválil, současně byl super "korektně ironický" - nejenom poznámkou, že neúspěšnou bezpečnostní prověrku od BIS Prymula nahradí nejvyšším státním vyznamenáním...

P.S.:
Podle informovaných zdrojů z Úřadu vlády ČR je aktuálně v souvislosti s koncem ministra zdravotnictví řešen zásadní problém. Zvykově každé zasedání vlády v rámci potřeby pozitivního naladění začalo kolektivním zpěvem, což prý bylo v umělecké gesci ministra Vojtěcha, v posledních měsících po předchozím odsouhlasením písně ministrem kultury. Poslední zasedání vlády před prvním bodem, kterým byla smrtelnost na covid, začal Adam Vojtěch zpěvem oblíbeného českého hitu AŽ NÁS BUDOU MILIONY...

Krásný den všem společně s omluvou za P.S. zapšklým a nerudným...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

No,když jsme u těch vtipů,tak Češi jsou fakt v černém humoru mistři. Ono fakt nic jiného nezbyde,když vlastní premiér lže, jako když Rudé právo tiskne,jak se říkávalo.
Podnikání nového pana ministra v oblasti zdrav. materiálu a roušek, které si před pár měsíci založil,nevadí,říkají Češi. Prý,až si zřídí živnost na výrobu rakví, tak teprve půjde do"tuhého"....

Jistě,že bylo vše již delší domu domluvené. Mnohem dříve,než o víkendu.

Staří latiníci citovávali přísloví: Došlo na triéry. Když teklo do bot, nasadily se do boje místo monorém- veslic s jednou řadou veslařů, trirémy neboli triéry s třemi řadami vesel nad sebou a s pořádným klounem. První s nimi bojoval, tuším, Themistoklés proti Peršanům,ale už zapomínám. Z toho vznikl ten přenesený význam.
Vzhledem k tomu,že premiér včera na obrazovce ještě neměl jako vkusnou dekoraci svého nového psíčka, protože užitečná zviřátka zabírají stoprocentně u spousty lidí,tak ještě není nejhůř,Nedošlo ještě na triéry.
Hezký den a hodně zdraví!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Bahno

Stále slyšíme, že politika Hradu našla zase nové bahno. To bahno je asi nekonečné. A nejen politika. Ten snímek z inaugurace nového ministra? Tak to je síla. Nevhodné, trapné oblečení a masivní zadek ministra do kamery. Tak dobré jako video z třetí cenové. Co nás čeká příště?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jsem teda udivenej, že vy se svojí figurou moldavite a paní Š. se svým vkusem si troufáte kritizovat kohokoliv jiného.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Kyanid..

Přišel mi od kolegy ze Zlínska do mailu příspěvek o provozu DEZA,patřící holdingu Agrofert. Zajímavé čtení.
BTW- v říjnu r.2008 z areálu DEZA odešlo 20 tun naftalenu do kanalizace. DEZA zatloukala 11 dní,než musela připustit,že ona byla pachatelem a nikdo jiný. . Zda dostala pokutu,není jasno. Možná,že to dopadlo jako s Prechezou z holdingu Agrofert, která dostala za únik oxidu siřičitého pokutu 7 miliónů,ale "překvapivě" ji ministerští úředníci z Ministerstva životního prostředí vedeném Brabcem z ANO snížili na půl melouna. To bylo v r.2017, možná nezaplatila vůbec nic.
Důvěru taky moc nezvyšuje vyjádření tiskového mluvčího Agrofertu, , který prohlásil, že: “S kyanidy nemáme nic společného. Výrobní spektrum DEZY je zcela jiné.“
Podle Integrovaného registru znečištění, ale vypustila DEZA v roce 2018 do vody 60 kg kyanidů, o rok později 93 kilogramů. Nemluvě o tom, že šéf DEZY v roce 2018 v novinách velebil novou technologii na odbourávání kyanidů.
Kdo je pachatelem, se musí prošetřit a samozřejmě to neznamená, že DEZA za zničením úseku Bečvy stojí, ale proč jejich mluvčí takto lže? Hraje se o čas? Nějaké tuny ryb sem,nějaké tuny tam.. Navíc lze 2 nádrže na kyanid najít v katastru
Přeji hezký den a Bečvě méně takových událostí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. lázně sebevražda?

Také já jsem podlehl vábení vouchery do lázní. Platím si je skoro každý rok, tak si přidám procedury a prodloužím pobyt. Byli jsme přeci ujišťováni Babišem, že jsme best in covid, druhá vlna nehrozí a vůbec ANO to má pod kontrolou. Jenže!
Před odjezdem již začaly stoupat nakažení a přečetl jsem si varování ústeckého primáře. Nyní za to, že oznámil 200 lidí nakažených z Mariánek a také úmrtí starších klientů, čelí obvinění, že šíří paniku

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/656590/nejezdete-do-lazni-je-to-sebevrazda-primar-ktery-vylecil-prvni-nakazene-varuje-seniory.html
https://chebsky.denik.cz/zpravy_region/varovani-pred-navstevou-lazni-skonci-trestnim-oznamenim-20200930.html

Cestou ještě poslouchám rozhlas, kam již nepouští z evropských států pražáky. A hádejte jaká auta převažovala na parkovišti? No jasně, je tam koronavirus, tak pryč, uvažovali zřejmě mnozí. Známá masérka mi potvrdila, že tak nacpané lázně snad ještě neměli. Důchodců snad bylo 90%, ale to bylo dříve vždy.
Dost jsme ale byli šokovaní jejich chováním. Pražáci jsou trochu jiní. Na hotelu bez recepční, jsme byli za exoty. Nosili jsme totiž roušky ve vnitřních prostorech. Když už toho měla přítelkyně dost a ve výtahu jim něco řekla, dostala odpověď " Vážená paní, my přeci nejsme nemocní!" Zažil jsem i na hlavní budově s recepcí komickou situaci. Ve výtahu všichni bez roušky. V přízemí si ji nasadili, prošli recepcí a venku zase sundali. Pak se divte, že v Praze to tak řádí.
Na víkend dojeli mladší ročníky, welnes víkend, návštěva prarodičů. No uznám, že ti roušky většinou řádně užívali.
K personálu a vedení nemohu říci nic špatného, snažili se, dodržovali pravidla. Ale, jak chcete s rouškou do koupelí, bazénu,na oxygenoterapii, převlékat se v malé šatně s dalšími atd.
Ty zdejší lázně mám rád, přeji, aby se tam nějaký s nákazou nedostal.
Původně dobře míněné vouchery se mohou snadno obrátit v opak. A především zásluhou nedisciplinovaných hostů.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Když tiskem proběhla nedávno zpráva,že vláda už popáté navrhuje prezidentovi povýšení ředitele BIS Michala Koudelky do hodnosti generála,tak jsme si s manželem opět vzpomněli na Švejka. V kapitole Švejk na garnisoně jest popisována mše ,kterou zcela ožralý kurát Katz slouží za velkého zájmu vojáků . Jeden z nich se vsadí o svou porci chleba,že kurátovi vypadne monstrance z ruky. A vyhraje . Jest pravdou,že v případě pana prezidenta se zase o co sázet moc nebylo,oba jsme totiž tvrdili, že Koudelku ani na popáté prezident nepovýší a nepovýší, a tak se i stalo. Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Švejk

Citáty Švejka používají i jiní. Na urážlivý projev Zemana reagoval herec Tomáš Töpfer: „To má pan prezident pravdu. Platilo to hlavně za Františka Josefa I., kterého nemohou už pustit z hajzlu, aby jim nepodělal celý Schönbrunn, jak napsal Jaroslav Hašek ve svém Švejkovi.“
Projev Babiše Best in covid zase jeden reporter okomentoval slovy Švejka!"Kroutí očima jak kocour, když s.re do řezanky".
https://www.youtube.com/watch?v=HSH2dGRc_LE

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. 28. říjen se blíží!

Dekorování medailemi si vzít nedáme... Lid obecný se sice může sdružovat jen v počtu šesti,ale my jsme něco jiného a jdeme příkladem.
Zde je oficiální vyjádření:
Tiskový mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na Twitteru vysvětlil prezidentovu motivaci takto: „Republika potřebuje v těžké době povzbuzení, naději. Státní svátek 28. října zosobňuje statečnost předků, hlubokou lásku k vlasti. Proto usilujeme o uskutečnění slavnostního ceremoniálu ve Vladislavském sále Hradu, v místě, kde kráčely dějiny. Byť v omezené podobě, ale přece.

Raději: No comment.- Přeji hezké dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. 28. říjen se blíží!

Vážená paní doktorko,

máme to v tom našem státečku vskutku neuvěřitelnou, každodenní "srandu". Od pondělního rána platí opatření X, večer se změní na opatření Y a ta se v průběhu úterý non-stop upravují na opatření Z. Ministři vše vysvětlují, protože tomu už vůbec nerozumí nejenom občan, ale ani média či dokonce nejeden z expertů, ve vysvětlování bohužel nejsou ve shodě, nemají patrně shodnou míru informací... Král komiků Vlasta Burian by takovou "srandu" nedal! Hlavně, aby ten náš státeček neskončil stejně smutně jako on...

S covidovými projevy k lidu českému se nám roztrhl pytel. Pan plukovník, nový ministr zdravotnictví, také často moc rád a dlouze řeční. Včerejší avizovaný projev k lidu sám zrušil (prý omylem), je však odpovědný, tak projev náhradně přednese dnes v 19:54 na všech hlavních médiích. Hradní šašek také nelenil, oznámil, že hradní pán přednese v pátek 16. října ve 20:05 projev k národu. Projev bude pro jistotu opět předtočený, podle zlých jazyků se prý při živém přenosu špatně vyměňují kalhoty... Otázkou je, zda projev bude sledovat i bývalý velký přítel hradního pána, zpěvák Daniel Hůlka, který se 28. října chystá na Hrad, aby vrátil státní vyznamenání. Snad ho hradní stráž vpustí...

Podle vyjádření premiéra a 1. vicepremiéra po dnešní schůzce v Lánech, souhlasil Miloš Zeman s tím, že by se státní vyznamenání 28. října předávala na Pražském hradě bez účasti veřejnosti a politiků, na ceremoniál by dorazily jen vyznamenané osobnosti bez příbuzných či doprovodu. Tož uvidíme, jak se to ještě vyvrbí, "sranda" možná bude...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. 28.,10.

Ono se to už jinak nevyvrbí. Hlavní hygienička povolí ,pokud by to neudělala, šla by od válu. Prezident má dle § 63 Ústavy dva dny,kdy může propůjčovat vyznamenání-28.10. a 1.1. Dle právního rozboru to samozřejmě s omezeným počtem lidí a bezpečnostními opatřeními udělat lze, politicky to je ale zcela blbě. Ale to prezidentovi a jeho okolí,které vládne za něho nevadí( nechte mu,proboha, tu hračku,ať si užije,nějak ho tam už dopravíme!). A v boji za zachování hračky prezident pronesl "Jednáme o tom. To, proti čemu budu neustále bojovat, je, aby to bylo zrušeno, protože bych to pokládal za zbabělost a neúctu k nejvýznamnějšímu státnímu svátku." Tak prezident prezident bojuje...A národ prý má být podle Ovčáčka tím ceremoniálem povzbuzen, ač lidé,kteří ten národ tvoří, se nesmějí sdružovat ve větším počtu než šesti . Výjimkou jsou svatby a pohřby-zatím. Mimochodem- jsou "kráčející dějiny"-neboť při dekorování panem prezidentem tam jistě budou,jinak by to nebylo ono - volnočasovou aktivitou nebo ne?
Myslím si,že přesunutím slavnostního ceremoniálu na 1.1. by se nic nestalo. Důstojnost včetně důstojnosti těch,kteří mají být vyznamenáni,by nijak neutrpěla, ba právě naopak. Obávám se,že připomínání naší státnosti touto formou je v nynější nelehké době,kdy opravdu hrozí kolaps zdravotnictví,pokud se situace nezlepší, k ničemu a lidé by spíše ocenili to odložení. Jen by se starý a nemocný prezident nemohl uspokojit tou hračkou.. A Hůlka,který náhle ke konci své kariéry,prozřel a poznal, co je Zeman zač, by nemohl teatrálně vracet tu medaili,kterou kdysi málem v opilosti,když odcházel z hradního mejdanu, ztratil a pak našel. Přeji pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Švejk

Jasně,že mne to hned taky napadlo,ale nepsala jsem to sem,abych třeba neurazila něčí útlocit,že se tak vyjadřuji o panu prezidentovi. Když jsem slyšela ten páně prezidentův projev, tak mne napadl příměr s rytmistrem Königem,mužem znamenitým v úředních věcech. Ten,když četl bericht od Flanderky, pravil,že je jasné, že ten člověk, co to psal, musel bejt vožralej jako papežskej prelát.
V pátek se nám dostane z Hradu řeči jako mým národům. Tak uvidíme. Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. 28.,10.

Drobná oprava: článek 63 Ústavy nestanovuje řádové dny. Ty určuje zákon č. 157/1994 Sb. ve svém § 13. Hezký den.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Máte pravdu, v §63 stojí krom jiného ,že prezident propůjčuje a uděluje státní vyznamenání . Děkuji za opravu a přeji hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes = AB?!!

Tak se vyrojily pochopitelné ohlasy k nejaktuálnějšímu vystoupení Našeho Pana Předsedy Vlády (nemůžu napsat "k poslednímu", bohužel :o), například ten Simkaničův v Deníku N a mnohé další.

Otřesný je ale doslovný přepis klíčových výroků -
https://www.forum24.cz/hovori-premier-doslovny-prepis-predci-nejhorsi-predstavy-jsme-v-rukou-silence-bez-svedomi/
Černé na bílém je to ještě bizarnější, než při pouhém poslechu. Masochistická sranda, při které běhá mráz po zádech. Náš Pan Předseda je skutečně světový originál (Best on world?), nelze ho vůbec k nikomu přirovnat - Švejk, Homer Simpson, Špejbl, Otík, brouk Pytlík, Forrest Gump, a dokonce i Okamura nebo Trump - všichni dokážou sestavit podmět + přísudek, dokonce i srozumitelné souvětí s hlavní a vedlejší větou, takže bychom jim jakýmkoli srovnáváním křivdili.

Budou-li "babky-demokratky" příště znova volit AB, tak už jen ze soucitu...
A jestli peklo existuje, budou tam AB-ovi donekonečna pouštět záznamy jeho slovního průjmu.
Příležitostně se taky poptám vnučky-tlumočnice, jestli by to bylo vůbec možné přeložit tak, aby si Britové nemysleli, že překladatel v přímém přenosu zešílel.

(Náš Pan Prezident je zas jiná kapitola sama pro sebe, už na to přišel i "pěvec vídeňské opery", o tom ale radši zas někdy jindy...)
Přeju vám všem pevné nervy a zdraví, zrovna teď to moc potřebujeme!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. babky demokratky

Budou-li "babky-demokratky" příště znova volit AB, tak už jen ze soucitu...
Omyl pane Tichý volit budou z přesvědčení. Obdobně jako někteří zde. Je nezajímají fakta, pojmy si nahradí dojmy a tím se řídí. Vždyť Andrej neudělal chybu dělá vše dle nejlepšího svědomí.
Jen ukázka, jak se tito lidé dovedou bavit a komentovat (POZOR!) ohlášení ČHMÚ (video) o hrozících povodních

povodne? tak uz vim na koho to hodime, vlada s Babisem za to budou moct. neudelali za sve obdobi zadna opatreni. Nechapu jak nemohou porucit vetru a desti, ODS to pry umi a pirati s topkou taky, meli by se poradit s tema stranama. Oni preci celych 25 let odolavali povodnim a NIKDY se nestalo aby naprselo vic nez puda pojme. verim opozici ze ona vsechno zvlada nejlepe.

Jo a ten Stanjura je stale v politice a navazi se neskutecne do vlady ikdyz on NIC nedokazal za ministrovani v doprave, jen rozkract miliardy co tam šli. Fiala je idiiot uz od pohledu, cela ODS je banda zlodeju a jeden tchajwanec pepek vyskoc Vystrcil.

To víze my voloči ANO se nebojíme, to vy si nedovedete představit, jak vás rozdrtíme za rok ve volbách....tam my chodíme a krajské ludry nic nezmůžou, když nebudou makat, tak poletí....

Atd. obdobně, některé příspěvky bohužel smazali. Dle svých profilů milovníci Babiše a Zemana

Ale i tací mají volební právo a ANO a Zeman na ně spoléhají.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. 28. říjen

Radio Jerevan spolu s PL hlásí,že ceremoniál bude probíhat tak, že výdej medailí budu u okénka pouze do 20. hodin....
Přeji hezké dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. 28. říjen

A opravdu z FB
Jiříí Ovčáček Pan prezident ČR Miloš Zeman pronese v pátek projev k národu...
komentář :
Morové rány, povodně a teď ještě tohle....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Tajemný svitek

Předevčírem prý byl objeven svitek s dávným biblickým proroctvím,ale jeho význam je zatím zahalen tajemstvím.
Zde je rozluštěný text svitku,který čeká na kritický rozbor:

Proroctví Babišijáše:

V sedmém roce vlády Zemaniela v březnu přišel někdo s matematickým modelem, v srpnu nikdo. Byl to ten samý člověk,ale přišel v nějakém čase. Ti,kteří měli přijít, nepřišli.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Momentálně jsem v Dačicích. Již od Jihlavy jsou upozornění, že cesta na Telč je uzavřena. Ale objížďka vyznačena není. Tak jedu snad se někde objeví. Až jsem zjistil zákaz vjezdu, proč? Ač tu jsou obecně silnice horší než u nás, samozřejmě se opravuje ta, která zas tak špatná nebyla. Kde? Úseky okolo Babišových Kosteleckých uzenin. Pokud to platí Agrofert, omlouvám se za své podezření.
Jelikož jsem jel večer, projel jsem staveništěm. Zpátky pojedu stejně.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Žádosti o pomoc

Tak ve zprávách na českém rozhlasu Dvojka říkali, že se premiér obrátil s žádostí o pomoc při epidemii Covidu i na ostatní evropské země,nejen na SRN,potažmo spolkovou zemi Bavorsko,která již přislíbila pomoc. A vicepremiér zase prohlásil,že požádáme o pomoc spojence v NATO.
No, není od věci si připomenout Cimrmanovu hru Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem a jednu z replik pana lékárníka: " A budu-li příště požádán, tak se Vám na to vy...ru. Ve světle toho,jak se k žádostem zemí EU často staví náš čau lidi premiér a jak se snažíme své závazky vůči spojencům nedodržovat, bych se vůbec nedivila. Naštěstí-a to je rozdíl od nás - oni nás pravděpodobně někam nepošlou.
Přeji hezké dny!

Nahoru

Re: Česká společnost = smějící se bestie?

Známej výrok se mi vybavil nad touto anoncí:

Až se jednou budete dívat zpět na tuhle podivnou dobu, budete chtít mít v ruce hmotný, fyzický důkaz její existence. Právě takovou připomínkou je tato drobná brožurka, sbírka dadaistických textů premiéra Babiše – ANDYKÓDY. Až jí budete jednou listovat, možná se svými dětmi nebo vnoučaty, nebudete věřit, že něco takového bylo vůbec možné. Jen nesplacený státní dluh a tato knížečka vám budou připomínat, že se to opravdu stalo.
https://www.forum24.cz/babisovi-vyjde-sbirka-dadaistickych-textu-andykody/

V článku rozhodně nepřehlédněte video s parodií na "Nedělní chvilku poezie" (pamatujete ještě?) a odkaz na webovou verzi bibliofilského skvostu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Další scénář?

Propad ANO, komunisté a ČSSD míří na smetiště dějin.
ODs, KDU a TOP se spojují, piráti se starosty se namlouvají.
Při tomto scénáři mohou příští volby přinést mnohé. Kalousek podá po vzoru Francie podnět policii na postup vlády v době koronakrize. O vině píše i zahraniční tisk.
Senátor a advokát Láska vytáhne opět ústavní žalobu na prezidenta. V senátu to má jisté a nová sněmovna se může zachovat jinak, než ta předchozí, kde ve svém zájmu byl návrh zablokován. Já na bráchu, brácha na mně možná platit nebude.
Babiš a jeho spojenci začnou kopat kolem sebe o sto šest. Prezident se přidá. Bude zajímavé sledovat tento boj. Ve hře je moc.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ono to bude u parlamentních voleb trochu jinačí, nicméně,kdyby KSČM dostala třeba 4,9 %, bylo by to po těch letech pěkné. Teď jich sice v parlamentu mnoho není a jsou rozloženi,ale de facto vládnou- Babiš bez nich a hlavně bez ústupků Falmerovi a spol. neprotlačí důležité zákony , jako např. ten strašný deficitní rozpočet na příští rok. Dnes se vláda opět bude snažit dále vyhazovat peníze,protože se bude v dalším čtení schvalovat ten 5ti tisícový příspěvek starobním,invalidním důchodcům a ještě dalším skupinám- tuším,že na vdovské důchody se to taky vztahuje. Celkem cca 3 mil. lidí, přibližně 14 mld. Je to naprosto nemravný návrh v době,kdy začíná hodně lézt "tlustých do tenkej",ale co by Bureš, čili debil,jak ho nazvala paní ministryně Maláčová ,pro své voliče neudělal, že. My, senioři,jsme trpěli najaře , neb jsme měli zajištěn pravidelný příjem v plné výši na rozdíl od jiných skupin, a ty ceny,které tak raketově vzrostly, přece tolik nezasáhly rodiny s dětmi, kde musel někdo být doma a hlídat a vyučovat děti,ani ty,kteří přišli nebo přijdou o práci,ale nejvíce nás přece... Možná,že by se těch 14 mld mohlo dát na rozvoj zahrádkaření, pro které tak plédoval pan premiér ještě v září a nabádal poslance, aby nestrašili veřejnost Covidem. A sám sebe pasoval do role důchodce- očko voliče by nezůstalo suché... A co důchodová reforma, kterou měl Bureš ve vládním prohlášení- žádná se nekoná, za 4 roky se sešly jen nějaké komise a dnešní 40cátníci,padesátníci vůbec- ti budou mít tak nízké důchody, že bez ukládání vlastních peněz v poměrně velké výši( což si každý dovolit nemůže), spláčou nad jeho výměrem.. Přeji hezké dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes-některá zvířata jsou si ...

Jo, Orwell by měl matroše na další knihy.... Zatímco třeba naše parta z VŠ v počtu cca 12ti lidí a 3 kytar řeší,že se asi nebude moci sejít v půlce listopadu u jednoho z nás v lůně krásné české přírody,ač máme setkání plánováno od jara, ministr Prymula si jde z luxusní hospody,která má být uzavřena, a bez roušky. Faltýnek a další- takoví kmotři... Ta nadutost a představa,že jsou beztrestní, si nezadá se soudruhy. Typy lidí se nemění,jen ty režimy ano.
Prymula by měl okamžitě podat demisi,což se bohužel nestane. Vysmívá se tím lidem, o kterých tvrdí,že se díky nim musela přiostřit opatření,protože je nedodržovali. A ač nesouhlasím s tou manifestací na Staromáku,kde se hlavně chtěli kanalizovat ultras, rozumím lidem,že jsou naštvaní. Lepší to totiž s naší vládou nebude, to už je nyní jasno na sto procent.
Přeji pěkný den

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. zlatí lidičtí

Pokud někdo sleduje současné dění v Radě ČT, kde jde nyní o polické ovládnutí media ví, že vhodným sporem je udání Štěpánky Mikešové. Byla vytvořena skupina Lidice Memory s čestným předsedou Bobošíkovou. Ta tu taky obhajovala "spravedlivou" popravu, tedy popravu civilistů pouze z rozkazu vojenského velitele.
Obrátili se na Radu ČT, aby očistili jméno Alžběty Doležalové, která měla dle pořadu čt udat Mikešovou.
Prý si to četník Ressl vymyslel, takže špína se hodila na něj.
Nyní se ale ozval vnuk četníka a nechce si nechat kydat hnůj na svoji rodinu. I on se obrátil na radu
Vnuk protestuje proti zpochybňování věrohodnosti jeho dědečka, který i v těžké době nacistického protektorátu vystupoval jako loajální občan Československa. Často prý zahlazoval přečiny obyvatel, které mohly mít fatální následky. V roce 1946 za to dostal potvrzení o státní spolehlivosti.
„Očekávám, že naprosto účelové a nepodložené dehonestaci mého dědečka na půdě Rady České televize učiníte neprodleně přítrž,“
Z jednání Rady ČT....Nový dokument v kauze "Udavačka z Lidic". Ozval se vnuk četníka .....Evžen Ressl

Nahoru

Re: Česká společnost a politika - Rada ČT

Tak jo. Máme sice ten svátek, ale právě proto MOC DOPORUČUJU varovný Šarapatkův portrét sl. Lipovské (plus těch dalších dvou):

Představte si, že… je vám osmadvacet a klamete tělem. Jste žena. Nezajímají vás vztahy ani privátní život. Radost, sex, zábava jsou pro vás cizí pojmy. Zajímá vás kariéra, pak zase kariéra a nakonec kariéra. Řečníte jako robot, jen fráze a občas smyšlené výrazy. A na efekt latina: lidé vám nerozumí, ale děláte dojem. Nemáte přátele, jen ulítlého narcise, jenž „konvertoval“ od komunistů k církvi. A na Hradě posluhuje vrchnímu veliteli.
Zato jste hvězdou „institutu“ zapšklé ženské, kterou kdysi vymetli z ČT a funkce sbírá jako poštovní známky. Chvíli je s komunisty, pak zase s nácky. Jste nástrojem její pomsty České televizi. Novinářům, pořadům, řediteli, zaměstnancům. Nejste „ultrakonzervativní“, jak o vás říkají. Jste divná. Do Rady ČT vás protlačil arcibiskup. Oháníte se církví, ale farníci doma vás v kostele jakživi neviděli. Jste trojský kůň kolaborantů z Hradu a seniora Klause. Škodíte systematicky. Na politickou objednávku. Lžete jako o závod a manipulujete s fakty. Mindráky si léčíte skrze moc na jiných. Jste ztracena v sobě. I ve společnosti.

https://www.forum24.cz/ceska-televize-bojuje-s-virem-presto-celi-utokum-z-rady/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Taky se vám zdá, když ministr zdravotnictví Blatný podepsal hned 2 petice Milionu chvilek proti Babišovi , že působí "poněkud " směšně , že právě Blatného si Babiš vybral? Taky to může ale být podraz.. Prymulův hřích s nočním jednáním v restauraci při srovnání s tím vychází lépe. Alespoň pro Babiše - Prymula byl k němu loajální.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Z včerejšího vyjádření Milionu chvilek

Panu ministrovi děkujeme za podporu. Jeho podpis pod naši petici za odstoupení premiéra nás těší stejně jako těch 438 733 ostatních.
Včera večer jsme ho kontaktovali s tím, že jeho podpis opravdu v databázi máme a vyzvali ho k vyjádření. Jsme rádi, že se nakonec k celé situaci postavil čelem. Teď ho jistě čekají důležitější starosti. Přejeme mu v nové roli hodně sil. Je to v zájmu nás všech.
Doufáme, že v okamžiku zažehnání krize dá opět najevo svůj nesouhlas s tím, že českým premiérem je trestně stíhaný agent StB v rozsáhlém střetu zájmů a postaví se za demokracii v naší zemi.

Jinak-nejlépe z celé situace určitě,jako obvykle, vyjde hlavní nepostradatelný mafián původem z Agrofertu. Třeba i namaluje nějakou mazanici na to téma. Tomu se nic nestane. Není členem exekutivy , a přitom za ni opakovaně jedná,ať zde , nebo na golfových rezortech v Malaze. Na té vyšehradské schůzce se jednalo též o VZP, zanedlouho totiž bude volen nový ředitel. Za současného byla třeba bez výběrového řízení prodloužena smlouva firmě,která dělá za velmi drahé peníze ostrahu a kterou vlastní Mrázkův kámoš. Pokud by byl zvolen nynější náměstek,tak ten zase v r.2018 přihrál firmě Iscare, vlastněné Babišem, pardon,svěřenskými fondy, větší úhrady za péči,než zřízení náleželo - šlo jen o nějaké desítky milionů. Takový malý pakatýlek. Stále platí- follow the money.
A jenom k oběma ministrům zdravotnictví,kteří se snaží před veřejností tak trapně mlžit-jeden byl v kapitule vyšehradské a ne s Faltýnkem a dalšími v salonku hospody a druhý si nepamatuje,že odesílal a hlavně potvrzoval mail s podpisem petice - v Česku se zaprvé vše vykecá a zadruhé stále více je nutno si připomínat to finské přísloví, že nejsou všechno muži,kdo nosí kalhoty... Přeji hezký den a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

No probleskovaly zprávy, že Babiš obvolával kdekoho, no nikdo to vzít nechtěl.
Bez roušek a v družném rozhovoru s nějakým mužem byl zachycen i Jiřina Ovčáček. Lidé kolem roušky měli. Fotku poslali na Hrad. Co čekali. Co nemůže kmán může pán, že.
Na Vítkově vrchního velitele spíše donesli k těm věncům. Při jmenování ministra již ani nevstane a v půli věty se zadýchává. Na dotaz novinářů ohledně prezidentova programu bylo odpovězeno, zda si nedělají legraci.
Podívejme na ty staříky, co kandidují na prezidenta USA:
A dobrá zpráva nakonec. Na Slovensku pozatýkali úplatné soudce. V síti uvízl i i soudce, který rozhodoval spor českého premiéra kvůli jeho spolupráci s StB. Zadržený soudce Jozef Kolcun je obviněný z korupce. Babiše se ve sporu zastal, v dokazování přitom postupoval nezákonně, což mu vytkl slovenský Ústavní soud, Dvakrát rozhodoval spor českého premiéra Andreje Babiše týkající se jeho vztahu ke komunistické tajné policii StB, v jejíchž svazcích je Babiš veden jako spolupracovník.
Českému premiérovi Kolcun svými rozhodnutími jako předseda senátu Nejvyššího soudu pomohl. V jednom případě dokonce z nezákonného důkazu vyrobil zákonný, čímž sám postupoval protizákonně.
Jde to a doufejme, že po dalších volbách bude postupováno v našem státním aparátu obdobně.
Faltýnek po příletu řekl novinářům, že je tedy asi zločinec. Ti to komentovali slovy "poprvé nelhal".

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. 5 000 Kč

Občané začali dle asociace bank enormně šetřit. Vláda dělá opak. Rozhazuje plnými hrstmi. Na názor, že je to úplatek voličům, bývá babišovci řečeno, ať to dám potřebným. Tak jsem tak učinil a věnoval rodině dcery.
1. Je na mateřské, od Babiše nedostanou ani korunu a jejich příjem na hlavu je menší než můj důchod.
2. Budou to oni, kdo ten dluh budou splácet a dávat ten bordel toho debila (jak řekla Maláčová) do pořádku.

Ale včera jsem také mrknul na veřejný FB profil Danyse, nyní milovníka Babiše. Ukázka diskuze jeho a jemu podobných.
Pavel Danys
DÍKY VLÁDĚ s PREMIEREM BABIŠEM !!!
Holecek Jiri
Pavel Danys Pavle kdyby tam byla ODS tak nikdy to neschvali a Topka piráti stan KDU a další zumpa vždyť chtěli piráti přidat jen 1500 Kč aby na ty fetky zbylo víc peněz prasata hnusný nenazrany!!!!
Pavel Danys
Jirko, ta nenažraná prasata z ODS,TOP 09 a PIRÁTI by důchodce nejraději nechali vyhladovět...!!!
Holecek Jiri
Pavel Danys Pavle oni by je nechali raci všechny důchodce umřít aby měli více na ten jejich fet Prasata!!!!
Vlastimil Kovařík
ALE SOBE PRIDAJI 8000KC A TO KAZDY MESIC ALE NIKDO ZADNA STRANA NECHCE ZMRAZENI PLATU PSCR SENATU SOUDCU AJ
Helena Strouhalová
To zas bude závisti mladí budou psát ať stáří chcípnpu.
Lopez Lopez
Nebýt tech starších, tak ti mladí budou bydlet a zit v jeskyních. Na víc se nezmohou.
Lydie Vicanová
Lopez Lopez Správně
Milan Strnad
My důchodci nic nedostaneme, vrací nám jenom po troškách co nám pravicové vlády v čele s ODS ukradli z důchodového fondu .Než nám těch 330 mld. vrátí tak se toho většina nedožije.
Rozmerie Růžova
Dekuji moc

To že jsou na tom důchodci v poměru k průměrné mzdě hůře než za Kalouska, že tento rozdíl za Babiše neustále roste, že to byl Babiš, kdo prožral přebytky důchodového pojištění minulých let atd. jim nedochází a docházet nechce. Ještě je komické, že po tom, co tradičně pozuráží všemožně opozici dá Danys nadpis
MAGOŘI a ŠTVÁČI JSOU MNOHEM HORŠÍ JAK TEN COVID :::
ještě že se objevil příspěvek
Pavlina Frantikova
...podle sebe, soudim Tebe...????

No i tací mají volební právo.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika za 5.000.- .

V zájmu psychohygieny bys TAM radši ani neměl zabloudit. Ale zahlíd´ jsem v TV babičku, jak si libovala, že bude mít na víc dárků pro vnoučata (= jasnej sociální případ). Svatá prostoto, jak vidět, na někoho to před volbama zabralo, do těch příštích stejně zapomenou. A důchodová reforma zas nikde.

Průměrný důchod byl 14.397, zaokrouhleně 14.500. Aby to bylo názornější, budu místo 12 počítat 10násobky:
KDYBY vláda rozhodla, že to dá těm s 10násobkem důchodu DO 140.000, nad 145.000 už nic, a těm "mezi" jen dorovnání do 145.000, pak by to mělo jakž takž smysl (a nestálo by to tolik).
Takhle např. těch 5.000 dostane i prezident, lúzou nenávidění senátoři-důchodci atd.!

(Já to taky nepotřebuju - a volit AB nebudu nikdy. Nikdy, ať si to pamatuje!)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Myslím,že Česko se vydalo nenávratně řeckou cestou. Nebude to tak dramatické jako tam,ale zchudneme všichni, včetně důchodců a dát pak dohromady rozvrácené veřejné finance,bude úkol dosti nadlidský. Ale jede se stále močálem černým kolem bílých skal a v ČR vyplatili úředníci premiérovi,tedy pardon Agrofertu, s kterým nemá samosebou nic společného, ze státního rozpočtu už miliardy korun v rozporu se zákonem. A každý měsíc je to dalších 150 milionů. Zhruba třetina těchto obrovských peněz měla jít z Evropské unie, ale ta je kvůli porušování pravidel naším premiérem zřejmě neproplatí. . Pokud je tedy nevrátí Agrofert, což nevrátí,proč by to dělal, zaplatí peníze pro Babišovy firmy daňoví poplatníci. Tedy my všichni,včetně seniorů,kterým klesají reálné důchody a bez důchodové reformy,která nebude, bude pokles ještě větší-odhad je o 11% vůči hrubé mzdě během 10ti let. No,potěš nás Pámbů, jak říkal účetní šikovatel Vaněk,když se dozvěděl,že Švejk byl jmenován ordonancem u kumpačky.
Kdysi taky koloval říkal vtip, který už dávno není vtipem,ale bohužel černou skutečností. Byl vznesen takovýto dotaz na Radio Jerevan: Může být v ČR ještě něco horšího,než Věci veřejné? Odpověď zní: ANO!
Přeji hezký večer a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Zajímavé. 3 důchodci , 3 názory na těch 5 tísíc, co dá vláda důchodcům před vánocemi. Shoda je u vás všech v kritice tohoto počinu. Přidám se k diskuzi.
My jsme svým dospělým 3 dětem nikdy nepřispívali finančně . Pomoc nás prarodičů se odehrává úplně jinak. A úplně stejně, jako to dělali moji rodiče . Není to v žádném případě v penězích . Pomáháme s hlídáním, když je potřeba, přijmeme celou jednotlivou famílii na víkend, jindy vezmeme děti na výlet ,aby si rodiče dopřáli chvíli klid. Při 7 vnoučatech dohromady to ani jinak nejde , z toho 2 maminky jsou na mateřské. Jestli dostaneme letos navíc dohromady 10 tisíc, nic se pro nás nemění. Snad na jaře by mohlo být víc výletů , jestli přestane řádit covid a oběd v restauraci, když bude otevřeno místo chleba sebou.
Rozhodně nebudu nikomu závidět, kdybych nedostal ani korunu a ani nikomu spílat, že peníze měli dát jiným.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Pan Zahradník to jistě vydýchá, když zveřejním, že paní Zahradníková se dnes vyslovila, že za těch trapných 10 tisíc si konečně pořídí do domácnosti televizi... Pan Tichý zcela jistě tleská, že "virtuální kolega" bude konečně nejenom "civilizovaný", ale hlavně v obraze :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ne, ne paní Zahradníková ani rodiny jejich dětí o televizi nestojí. Kdybychom o ni stáli , dávno bychom ji měli.Pro mnoho lidí něco nepředstavitelného - být a žít bez televize :-) Obraz dění kolem si vytvářím sám , na to nepotřebuju televizi. Ale všiměte si, že já jsem nenaznačil , že těch 10 tisíc je trapných., to vy. Když je dostanu, vezmu je , když nedostanu mohu bez nich v klidu dál žít , ale nebudu v souvislosti s nimi nikoho pomlouvat.
Nevím ale proč je podle vás civilizovaný člověk ten s televizí. To nemůžete myslet vážně.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Pana netelevizní Zahradníku, napsala jsem "civilizovaný", nikoliv civilizovaný... S televizí by ovšem sedm Vašich vnoučat možná mělo lepší možnost vzdělávání! Jasně, inteligentní dědeček je super štěstí, poté vše jde samo... :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Zase se mýlíte . 2 z našich 3 dětí mají vysokoškolské vzdělání technického směru a třetí vyšší odborné. S televizí to nemělo nikdy nic společného . Vnoučata jsou malá, ve škole teprve 2 . Možná je to u vás jinak ? :-)

Nahoru

Re: Česká společnost / o ČT pro zahradnika

Vaše škoda, zahradniku. Slyšel jste někdy něco o UčíTelce, kterou všichni chválí? Nebo o Večerníčku? O vánočních pohádkách? Naše děti i vnoučata na některé dětské pořady dodnes vzpomínají, já ostatně taky, i psovi jsme před lety dali jméno Křemílek (toho ale vy neznáte).
Stejně nevím, jak si vykládat "rodiny jejich dětí" - koho "jejich"?

Ostatně, poptejte se někdy dětského psychologa, pokud jste svoje podivínství patriarchálně vnutil úplně celé rodině: Vaše vnoučata můžou mít skutečně trauma, když se všechny ostatní děti bez nich baví o tom, co (vaše vnoučata) vůbec neznají. Dětské skupiny jsou přece docela kruté (viz brejlovci, válečkové, zrzky atd., na mě aspoň pokřikovali jistí oslové Tichý-Pichý, nic originálnějšího nevymysleli).

Tentokrát to myslím ale opravdu vážně, bez nadsázky a ironie.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Dobrý den, já bych se pana zahradníka v tomto směru zastal. Televizi nemáme 20 let. Děti máme ve věku 6 a 7 let. UčíTelku známe - je totiž i na internetu. Děti šikanované nejsou. Televizi děti považují za historii, protože to nejde zastavit, nedá se to ovládat dotykem, nelze přeskakovat nebo naopak se vrátit do konkrétního místa pořadu, nemohou si pustit co se jim líbí. Pohádek a pořadů znají více než děti s televizí. Díky tomu že máme projektor, tak byli v kině vícekrát než mnozí z jejich vrstevníků. Díky rychlému internetovému připojení a službám jako Netflix, HBO, Apple TV a dalších je tohle dneska možné a "klasickou" televizi k tomu člověk opravdu nepotřebuje. Dříve bylo "divné", když jsme někomu řekli, že nemáme televizi. Dnes už to zase tak výjímečné není.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Já si pamatuji,že v r.83,když jsme ještě bydleli v ulici V parku ve věžáku, přišli se ptát nějací dva pánové, zda bychom si nechtěli připlatit za anténu na NDR nebo na co. Pravila jsem,že nám je to jedno,že stejně nemáme televizi. Tehdy jsem viděla na vlastní oči,jak vypadá naplnění slovního spojení nelíčený údiv. Jeden pán se zeptal-Vy nemáte televizi? Byl naprosto konsternován,asi si nemohl v hlavě srovnat, co ti lidi bez ní dělají. Nicméně-zastala bych se zase televize. Jako se vším je to dobrý sluha,ale zlý pán. Pokud máte nějaký ten technický porichtunk,kterému nerozumím,jak to je možné- že si můžete pustit cca 6 dní zpětně pořady, tak to lze dobře využívat- já např. na artové přenosy oper nebo různé filmy. Dají se najít slušné cestopisy, ale i samosebou takové, které jsou dosti jednoduché, dále dobré dokumenty o přírodě atd. Leccos lze samosebou pustit na PC. Vždycky budou lidé,kteří TV moc nepotřebují a tací,kteří sedí imrvére u seriálů a pořadů typu Prostřeno, Výměna manželek, a svůj program si řídí podle toho,kdy ty pořady dávají. A tací,kteří sledují takový level jako Šlágr nebo Barrandov. Kdyby nebyla poptávka, nebude nabídka. Škoda toho kina,že nyní nelze, zážitek z velkého plátna nelze ničím nahradit,je to úžasné,pokud ovšem za vámi nebo před vámi někdo nechroustá chipsy, nečučí do mobilu anebo si nepovídá,protože je zvyklý( spíše zvyklá) komentovat filmy v obýváku a ptát se, vo co vlastně gou. . Přeji hezký den a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika v TV

Taky dobrý den, už jsme to tady se zahradnikem probírali x-krát, tak jen stručně:

V naší nedávno inovované televizi se dostanu nejen do televizních archivů, ale přes wifinu i kamkoli na internet. Takže tam máme všechno, co popisujete, ale na metrové obrazovce, ne na mrňavém notebooku. Z pomocných krabiček si na ní můžeme přehrávat CD i DVD a cokoli na fleškách.

Přímé přenosy prvního člověka na Měsíci (tenkrát jsme nešli spát), inaugurace nebo pohřby prezidentů, další historické události (srpen, listopad), olympijské hry, Národní divadlo, nedávný koncert České filharmonie s Byčkovem, tiskovky se zásadními informacemi atd. atp. jsou nenahraditelné. Protože u toho všeho (když jsou kameramani a režisér profíci jako v ČT), sledujete v detailu mimiku i řeč těla aktérů, takže jste skutečně "při tom". Stačí?

Takže skutečně nechápu, když se někdo dokonce "vytahuje", že doma nemá TV. Jako kdyby svítil petrolejkou a chodil pro vodu s vědrem kolem kadibudky do studny.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Dobrý den, pokud se bavíme o tom, že nemáme televizi, tak je to myšleno tak, že nesledujeme nebo nemáme k dispozici klasické televizní programy, jejichž skladbu určují televize. Nikdo tady neřeší, jak velkou obrazovku kdo máme nebo co vše umí dnešní televizní přijímače, které jsou kombinované s připojením k internetu nebo přímo využívají internet k příjmu televizních programů (O2TV apod.).

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ještě doplním, že všechny zmiňované události jsou dnes streamované na internetu a to nejen televizními společnostmi. Aktuálně podle mne není nic, co by televize nabízela a nebylo k dispozici nikde jinde.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. A co první dámy?

Mnoho bezejmenných dobrovolníků dnes pomahá,kde může, a za to jim patří velký dík. A co dělají dvě první dámy? O jejich aktivitách není slyšet. Paní prezidentová tedy přispěla v půlce října na záchranu nějakého psího domova .Poslední fotky ,které se týkaly pomoci v koronakrizi,jsou ale z dubna. O paní Ivaně není ani vidu,ani slechu. Jinak se ale činí paní premiérová.Ne tedy v nějaké charitě,to ne. Ale instagramový účet Moniky Babišové je plný fotografií pudlice Gigi, nového psího přírůstku do Babišovy rodiny. Třeba ta fotka,kde je pudlice ve slušivém růžovofialovém oblečku. Jedno očko nezůstane nad tou roztomilostí suché.Kdepak, zvířátka vždycky zabírají! Hezký den a dobré zdraví přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. A co první dámy?

S těmi psíky si již lidé dělají oprávněnou legraci. Poslední dobou se Babišovi chlubili tolika psíky do rodiny, že se oprávněně ptali (tuším Šťastné pondělí), jestli ty psi nežerou.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/stastne-pondeli-mizejici-psi-u-babise-a-distancni-sex-123002

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. A co první dámy?

No,ale na druhou stranu je to hezké,že má Monika nějakou jinou vkusnou a její úrovně hodnou zábavu,než jen dovádět s floristou.Charita ,to není ono. Hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Dobré zprávy

Jsme první na světě v počtu nakažených na 100 tis.obyvatel, totéž v úmrtích, došlo i na mražáky na mrtvé, předvídané Hamáčkem
A Babiš? Promlouvá ke svým voličům, že jsme nejlepší v Evropě. A v roce 2025 ekonomicky předeženeme i Japonsko!!!
„Takže já myslím, že to jsou skvělé zprávy, proto není potřeba podléhat nějakým depresím, protože zkrátka my se o vás postaráme,“ dodal premiér. Samozřejmě lež, protože se o to postarají další generace, který ten bordel po debilovi (jak řekla Maláčová) bude splácet
https://echo24.cz/a/SzMye/same-dobre-zpravy-cr-je-nejlepsi-v-evrope-chlubi-se-babis-a-ubezpecuje-my-se-o-vas-postarame?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=UMfOMTPMnRb-202011090822&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Smutné je, že Babiš má tvrdé jádro voličů, především v 65+ (dle průzkumů), jejichž řasy teď řídnou. Jak na tyto důvěřivé lidi přišli již tzv. šmejdové. Mazat med kolem úst.
Soudným lidem to musí připadat jako opovrhování inteligencí národa nejhrubšího řádu.

Nahoru

Česká společnost, politika & guláš

Uživatel s avatarem Milan Zahradník občas asi zírá, kam až se původní téma rozšířilo, ale takový je prostě současný život, současný svět. Sekat diskusi na samostatná témata by stejně nemělo smysl ani šanci...

Stran diskuse televize versus netelevize si pouze dovoluji dodat, že je fakt asi zbytečná. Mnoho lidí neumí rozlišit pojmy televize, počítač apod. Na mysli mám skutečnost, že bez televize funguje stále více domácností, počítač, notebook, kvalitní mobil a podobné, televizi umí bez problémů nahradit. Znám mnoho domácností, kde klasická televize není, naopak mají velký monitor s non-stop internetem, vše potřebné mají on-line. Veškeré filmy včetně pohádek, muziku, zpravodajství a další mají ihned nebo stáhnou a pustí... Mezním příkladem v tomto je pro mě pán, povoláním IT, který také nemá klasickou TV, v obýváku má celou stěnu složenou ze 12 maxi monitorů, non-stop mu běží "celý svět", v případě potřeby přepne a řeší pracovní povinnosti - různé aplikace, programy, viry... Vedle toho stále máme nemalou množinu občanů, kteří ani mobil nemají - třeba jim je mnohem lépe...

Po exkurzu k televizi si dovolím slova k super tématu minulých dnů, kterým zcela jistě byly americké prezidentské volby. Předesílám, nebyl jsem milcem ani jednoho z kandidátů, z hlediska stylu prezentace však výrazně vyšší známku ode mě dostal Joe Biden. Patrně proto, že primárně ctím slušnost, alergii mám na vědomě cílené lži...Několik dnů jsem vše, v souběhu s administrativními mezistátními povinnostmi po nedávném sňatku, pečlivě sledoval, srovnával s volbami minulými. Mám naprosto jasný názor! Donald Trump, dle vlastního přesvědčení nejlepší prezident v historii USA, je v očích svých příznivců (nejenom) nezpochybnitelný super alfa samec, mimořádně narcistický, s neuvěřitelným egem. Ctím vzdělání (tedy i svoje včetně odborné praxe) a ještě více slova erudovanějších! Pravda je, že Donald Trump je žel naprostý psychopat (jak moc podobné české realitě), zjevně třaskavě nebezpečný nejenom pro americký lid. Výsledky voleb poplival a plive stále více, do ulic zjevně žene zfanatizované, nesoudné stoupence, mnozí z nich se prezentují se samopaly na hrudi... Nejednou jsem v minulosti slyšel slova, že vítězem každého souboje (závodu, pře) jsou, můžou být, dva - jeden je ten vítěz a druhým je ten poražený, který umí čestně přiznat porážku, prohru... Donald Trump se během svého prezidentského mandátu proslavil nejvyšším počtem všech možných sankcí, vypovídáním smluv a dohod... Po stávající prezidentské volbě se proslaví nejvyšším počtem žalob, nejvyšším počtem lží, plivanců... Výsledek voleb je prý naprosto těsný, ukradený, zfalšovaný atd. atd. Celý svět zírá na tu americkou "demokracii", USA a Bílý dům jsou vlastně hračkou, kterou jeden číratý fracek s prstíkem na knoflících atomového kufříku nikomu jinému nedá!

Závěrem děkuji Jiřímu Waltrovi za komentář k psíkům rodiny Babišových! Po dlouhé době jsem u noťasu dostal záchvat smíchu, pozitivně a radostně! Upřímně, já je (obé) nežeru!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jenom přípodotek k těm seniorům ,který se týká testování v DPS. Dle mých informací se v N.Boru testuje sety,které byly nakoupeny zařízením s předstihem.Od státu stále nejsou k dispozici, ač se mělo začít testovat již
dnes. Zatímco fotbalisti je mají,senioři ne. Někdo může namítnout,že fotbal si je platí ze svých peněz, ale velká část jde taky přes dotace z kapes daňových poplatníků, neb fotbalový svaz český je největší neziskovka u nás.Do ní se valí dotace horem spodem. Prostě chléb a hry.
A s těmi pejsky pane Šádku,taky jsem se smála. Černý český humor je nenapodobitelný a pomahá přežít. Ale až se bude další psék Babišovic rodiny, s kterým se bude milostivá fotit na Instagram, jmenovat Bobiko, to teprve nastane tóčo!
A k Trumpovi- přetiskuji stanovisko Mons. Václava Malého. Naprostý souhlas.Přeji hezký večer!

Trumpova politika vykázala i pozitiva. Buďme spravedliví. Ovšem jeho mediální nekultivovanost je varováním: nepomáhat si hrubostí, pohrdáním, nesnášenlivostí vůči oponentům. I u nás veřejný prostor hrubne. Nejen na sociálních sítích, ale i v divadlech, na mítincích, v politickém prostoru, leckdy i v církvi u jednookých zastánců domnělého pravověří.
Václav Malý, biskup

Nahoru

Re: Česká společnost... odvolání komise v Radě ČT!?

Není všechno jen sranda. Už jste zaregistrovali Šarapatkovu zprávu o odvolání dozorčí komise v Radě ČT?

Viz OBČANÉ BDĚTE. ČISTKY V ČT ZAČALY na FB, Z. Šarapatka před 9 hodinami:
"Znovu nastupuje Bobošíkové Lipovská: dopoledne prý s „částí radních“ domluvila hlasování o odvolání dozorčí komise. Odborného orgánu rady přes hospodaření ČT s nemalými kompetencemi. Nic netuším, zjevně nic netuší ani kolega Doktor. Chci tedy vysvětlení, relevantní a konkrétní důvody, žádné fráze. Přidávám analogii s hlasovací mašinou ve sněmovně. Ticho, nic. Dozorčí komisi totiž chtějí odvolat okamžitě, navíc v nejhorší možné době před projednáváním rozpočtu ČT na rok 2021. Bez odb. stanoviska dozorčí komise? Jasně, na co profesorka VŠE, právníci ad., kteří v dozorčí komisi pracovali, když to sfoukne "ekonomka" Lipovská. S Matochou a spol. Znějí jen samé řeči o nutnosti „péče řádného hospodáře“. A už se fofrem hlasuje. Proti odvolání DK jsou: olympionik Martin Doktor a já. Pro: zbytek rady. Pučisti s přizdisr.či, kteří se chtějí zavděčit politikům a zajistit si tak v květnu znovuzvolení do rady. Tehdy jim končí mandát. Jo, a jeden radní se hlasování zdržel: smutný hrdina dne, předseda Kühn. Dozorčí komise ČT je - bez jakékoliv předchozí diskuze - na místě odvolána. Podle mě protiprávně, bez konkrétní argumentace a důvodů podle Zákona o ČT. Navíc bez zajištění kontinuity pro schválení Rozpočtu ČT na rok 2021. "

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ještě k tomu doplním další objektivní údaje. Šarapatku zaskočilo hlasování o rozpuštění dozorčí Rady ČT. Pro bylo 11 radních, proti jen Šarapatka a Doktor. Návrh na odvolání byl jasně zdůvodněn - pro ignorování úkolů, které komise má a nedělá . Bylo řečeno , že za 10 let komise nedala žádný návrh, který se týká nějakého nedostatku : To je myslím úplně vypovídající .

Nahoru

Re: Česká společnost - a Rada ČT

Tak OBJEKTIVNĚ by to muselo vypadat dost jinak:

Radní XY, nebo lépe třeba 3členná skupina radních, BY podala podrobnou zprávu, že prostudovala zápisy komise 10 let zpátky, že v nich našla - nebo nenašla - to a to. Celou dobu BY byli přítomni členové odvolávané komise a dostali by slovo. Pak BY mohli přítomní mít (trochu?) přehled o práci komise, mohli BY dávat doplňující dotazy a členové komise BY jim je zodpověděli. Teprve pak BY bylo vhodné o členech komise hlasovat - a přitom ovšem taky navrhovat nové = lepší obsazení komise.

Že nejspíš slečnou Lipovskou, pobočnicí mstivé s. Bobošíkové, "bylo řečeno" cokoli?
Ostatně soudím, že zahradnik si objektivně představuje demogracii jako Hurvajs válku.
Ani u soudu s usvědčeným vrahem by to tak rychle nešlo...

To už se totiž "zapracovává" ten trojlístek výtečníků, které nedávno navolila Faltýnkova hlasovací mašinerie do Rady ČT.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

No hlavně to stihnout v době stavu nouze. Aby lidi nevyšli do ulic, je potřeba rychlého jednání.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Je to přesně obráceně,pane Tichý . Dozorčí rada radním měla podat a dodat podrobné zprávy o své činnosti - pokud něco skutečně dozorovala a měla nějaká zjištění nedostatků . Jak se k nim podle vás mohou dostat 3 noví členové Rady ČT? To by snad dokonce měli dozorovat Dozorčí radu - absurdní.
Lipovská navrhla odvolání Dozorčí komise, která má Radě poskytovat odborné podklady, ale její činnost (nečinnost ) byla v poslední době radními trvale kritizována. Neměla si snad právě proto Dozorčí rada připravit argumenty , že vzorně pracuje a zvrátit tím rozhodnutí o svém odvolání ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jednání Rady ČT jsou dosažitelná na webu. Zajímavé to debaty nebo přednesy, z poslední doby třeba když velká obdivovatelka Bobošíkové,kterážto prý podle slečny Lipovské nikdy neřekla žádnou lež, neb toho není schopna ( Freude, Freude, Freude, vždycky na tě dojde...) hlubokým patetickým hlasem přednáší dopis z Lidic. Dopoledne se celá připravená akce doladila, pak provedla. Dle mého bude následovat odvolání Kühna jako šéfa rady . Krom jiného rada neschválila koupi pozemků, které má leta pronajaté ostravská redakce a které jsou nyní nabízeny, pokud vím, cca za 1.5 mil. Předkupní právo pro ČT je jen do 20.11. 2020. Pak bude pozemek nabídnut i jiným zájemcům, což může být pro redakci vedenou nyní velmi erudovaným a hlavně slušným šéfem J.Karasem, likvidační a může to být záměr. Ten problém je daleko širší, nezapomeňme,že některé typy se s porážkou nesmíří celý život a letos už uplynulo 20 let od trapného pokusu o Bobovizi. Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

A pane Tichý, uměl byste taky napsat ten příspěvek bez zbytečně hanlivých přívlastků a invektiv ? Asi ne.
viz: pobočnice mstivé Bobošíkové, zahradník si představuje demokracii....., trojlístek výtečníků, Faltýnkova hlasovací mašinérie. Vypadáte jako by jste byl snad plný zloby nebo čeho.
Ano, jednání jsou dostupná, každý si může názor udělat sám. Paní doktorka se ale taky neudrží. Neudrží se u současných faktů, nýbrž se přesune do sféry svých odhadů toho, co bude nebo vzpomene ( nezapomeňme), co bylo a nelíbilo se jí ani tehdy .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Trochu pro Zahradníka
1....pro ignorování úkolů, které komise má a nedělá . Bylo řečeno , že za 10 let komise nedala žádný návrh, který se týká nějakého nedostatku : To je myslím úplně vypovídající .
2....pokud něco skutečně dozorovala a měla nějaká zjištění nedostatků . Jak se k nim podle vás mohou dostat 3 noví členové Rady ČT? To by snad dokonce měli dozorovat Dozorčí radu - absurdní.
3....Neměla si snad právě proto Dozorčí rada připravit argumenty , že vzorně pracuje a zvrátit tím rozhodnutí o svém odvolání ?
4...viz: pobočnice mstivé Bobošíkové, zahradník si představuje demokracii....., trojlístek výtečníků, Faltýnkova hlasovací mašinérie.

Takže pane Zahradníku Dozorčí radu zřizuje Rada. Z toho již plyne, že ji úkoluje a kontroluje. A DR dává čtvrtletní zprávy, které jsou bohužel neveřejné, Podstatou ale je, že nebylo nic konkrétního vytýkáno, či jaké konkrétní úkoly ji rada zadala a nebyly splněny. Jinak DR pouze kontroluje hospodaření ČT a pokud je v pořádku nebo jsou snadno odstranitelné nedostatky nemá co Radě posílat. Mimochodem, vůbec jste si pořad schůze nepustil. Jinak by jste věděl, že na zasedání byl přítomen předseda dozorčí rady p. Staněk a dával stanoviska k některým projednávaným bodům.
Pročtěte si zákony atd. Ale jste na tom stejně jako ti noví členové, kteří se domnívají a pletou si, takže generální ředitel musí vysvětlovat. Viz opravné položky a pod.
Jak byla DR upozorněna a jakou měla šanci se hájit? Máte to tradičně celé popletené. A mimochodem. V r. 2010 byla dozorčí rada odvolána. S návrhem přišel radní Jiří Presl, podle něhož dozorčí komise, která má kontrolovat hospodaření ČT, výrazně překračovala svoje pravomoci a snažila se vstupovat do probíhajících řízení.
A vy by jste to vyžadoval.

A poznámka
zákon tehdy přiřkl právo nominovat lidi do Rady ČT organizacím a sdružením představujícím „kulturní, regionální, sociální, odborové, zaměstnavatelské, náboženské, vzdělávací, vědecké, ekologické a národnostní zájmy.“ To snad splňuje jen sportovec Doktor a pan Šarapatka, kterého si vážím, že se nebál jít proti mocným.
Rada se ale zpolitizovala a lidé jsou dosazováni politickými stranami přes různé spolky.
Taková Lipovská. Navržena Dukou (že by katolička?) blízká Bobošíkové - Lidice. Čím tam asi jde? Zlikvidovat kritické pořady o Mynářovi, Zemanovi, Faltýnkovi, Babišovi a spol. Ty leží v žaludku. Že se vezla hradní limuzínou snad zahradník ví.

Ono se to totiž osvědčilo v Maďarsku. Zlikvidovat opoziční názory podřízením médií vládě. Babiš už leccos skoupil, ještě tak tu veřejnoprávní a předělat ji k obrazu svému a těch, co si tam dosadili své lidi. To je lepší než 5 litrů důchodcům.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Dopis z Lidic

V pořadu džejbítolk, jak svým rozhovorům říká Bobošíková... v rozhovoru s paní Marií Šupíkovou ..."slova z VAŠEHO velmi upřimného otevřeného dopisu"........
Pochvíli kupodivu paní Šupíková..."Je mi velice smutno, když jste znovu přečetla ten dopis, protože nám mluvíte ze srdce"....
Tak jak je to s lhaním

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Posuzovat jak to v Dozorčí radě chodí a jak pracuje - na to jsme oba krátcí a nemáme informace. Kdyby DR nedělala nic jiného, než jenom kontrolovala hospodaření a pak se to zveřejnilo , tak podle mě má práce stále dost . Lidé hospodaření ČT kritizují léta .
Nevím proč vy taky předjímáte , s čím Lipovská do Rady jde. To se přece teprve uvidí .
Nemám to rád, když se o něčem nebo o někom dopředu vynášejí soudy .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Z výkladu zákona o ČT :
Pro zánik funkce člena dozorčí komise platí podle zákona přiměřeně § 6 odst. 1 a 2 Zákona o České televizi. Člena dozorčí komise lze odvolat jen za a) přestal-li splňovat předpoklady pro výkon funkce, b) narušil-li závažným způsobem důstojnost funkce nebo dopustil-li se takového jednání, které zpochybňuje jeho nezávislost nebo nestrannost při výkonu funkce .“ Nic z toho členům DK nebylo vytčeno. I pro DK totiž platí zásada veřejného práva a čl. 2, odst. 3 Ústavy ČR: že státní moc, resp. veřejnou moc lze uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon. Jinak ne. Odvolání komise jako celku zákon nepřipouští.

Uvidíme.Je zajímavé,že slečna Lipovská ještě 2.9.2020 tvrdí členům DK ČT na jejich zasedání, že se „přesvědčila že systém práce komise funguje, tudíž nevidí důvod k jejímu odvolání“.
Asi ještě neměla rozkaz,který zněl jasně.

Přeji hezké dny a večery.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Po jedenácti letech práce pro Radu a Českou televizi to považuji za neprofesionální a po lidské stránce za nevkusné. Většinu těch lidí, co hlasovali, důvěrně znám a nikdy mi nesdělili výhrady. Za celou dobu mého působení Rada ČT nevyjádřila Dozorčí komisi zásadnější nespokojenost, v zápisech z jednání Rady za posledních jedenáct let nenajdete jedinou výtku k činnosti Dozorčí komise, naopak naše činnost byla vedením Rady veřejně několikrát hodnocena velmi pozitivně a až do poslední doby byla naše kontrolní usnesení jednohlasně přijímána. Troufnu si tvrdit, že většina radních, zvláště těch nových, vůbec neví, co děláme, a že nedají dohromady ani dvě jména členů vlastní Dozorčí komise.

https://www.info.cz/zpravodajstvi/cesko/rada-si-ted-s-ct-muze-delat-co-chce-cilem-je-destrukce-varuje-sef-odvolane-dozorci-komise?fbclid=IwAR1TB4mMtVUCjy8ljyNJTDssMq_V8iGpuGeSSyYVBxWAIVcDfYOfd-DkcjY

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

To je docela odvážné tvzení, totiž to, že: "Odvolání komise jako celku zákon nepřipouští.". Byl by přímý, konkrétní odkaz na dané ustanovení?!
Děkuji, krásný víkend.
F. Chot

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Zajímavé, jak se "na druhé straně barikády" jako vždy sejdou p. zahradnik a s. Chot (hlodavec asi už spí zimním spánkem)... Bez dalšího komentáře.

Nemám ambice tady podávat objektivní ZPRÁVY, to dělají jiná média. Moje příspěvky jsou skoro vždycky subjektivní KOMENTÁŘE, když mi něco pije krev, naposled sl. Lipovská a spol.

Leccos jsme probrali v tomhle tématu - http://www.i-noviny.cz/hydepark/novela-zakona-o-ct-a-cro#.X6-ljW5KiiQ - už před 4 lety a znova letos zjara a v říjnu, tak se snažme netočit v bludných kruzích, zahradniku.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Agent Falmer, pardon poslanec Filip, si na pořad ČT 168 hodin stěžuje až do Ženevy.

A nyní něco pro zasmání, kdyby to nebylo k pláči,kam narcismus nechápající úbytek své popularity v kombinaci s úbytkem duševních funkcí vede.

Klaus si myslí, že takzvané rouškaře je možné definovat pomocí "celé řady dalších významných charakteristik" podle "soubojů" v dalších oblastech. "Rouškaři jsou samozřejmě lidi, kteří jsou vítači migrantů, rouškaři jsou lidi, kteří si přejí posilu Evropské unie a rychlé přijetí eura, já bych viděl řadu takových doplňujících charakteristik," řekl. "Rouškaření" podle něj něco říká o sebevědomí člověka, jeho politickém světonázoru či o hodnocení světa.
Takže musím své 92 leté a ještě duševně i tělesně čilé tchyni sdělit,že až zase bude moci v neděli do kostela, i když s rouškou, tak aby si vzpomněla,že je vítačka migrantů a chce rychlé přijmutí eura.
Přeji hezký víkend!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jmenování a odvolání z funkce.
Jmenování je je jednostranný akt, kdy oprávněná osoba nebo gremium ustanovuje určitou osobu s jejím souhlasem do funkce a pověřuje něčím nebo zařazuje do úředního seznamu.
Ten , kdo byl do funkce jmenován, toho lze z této funkce odvolat. Může to být i bez uvedení důvodu.
Tolik si ze školy pamatuju. Jestli z vás někdo " na správné straně barikády " tvrdí , že by to mělo být jinak, tak jak a od kdy ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes - pořád o ČT.

Nejde ani tak o to, jestli někdo něco MŮŽE udělat, ale PROČ to dělá!

Vzpomenete si ještě na debaty o kandidatuře těch tří? Nejen tady?
Víte o tom, že biskupská konference se už distancovala od "názorů" Lipovské, své kandidátky?
Myslíte, že takřečený Xaver je ten pravej, aby posuzoval práci veřejnoprávní ČT?
Víte, že je do Rady zvolila Faltýnkova hlasovací mašinerie přes protesty parlamentní opozice?
Vy se o (maďarskou) budoucnost ČT nebojíte?

PS: Takovej Trump byl taky zvolenej podle zákona, tedy legálně... = příklad k zamyšlení.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Odvolat někoho z volené funkce je naprosto regulérní i bez udání důvodu. Je bezpředmětné ptát se proč.
Ano, myslím si, že ti tři jsou tam správně a brzo se dovíme , co jsme o ČT dosud nevěděli. Budoucnost ČT je mi vcelku lhostejná, stejně programy nesleduju. Co mi ale lhostejné není je, kolik veřejných peněz přes ni uniká. To mě zajímá.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika - obrana ČT

Tak hlavně, že je vám to vlastně fuk, a vůbec se nestydíte.
Než zase začnete trousit hraběcí rozumy, aspoň si přečtěte rozhovor s šéfem odvolané komise, abyste se dál nezesměšňoval.

Tady je varování novinářky:
Víte, kdo Českou televizi nejčastěji „mediálně kritizuje“? Údajní „mediální odborníci“ z Parlamentních listů, případně z vládního (tj. patřícího do vydavatelství Mafra) webu Expres.cz. Na tapetě jsou hlavně tři jména: Marek Wollner, Nora Fridrichová a Václav Moravec.
Blíží se doba, kdy bude nutné znovu vyjít do ulic a bránit alespoň zbývající nezávislost, která v České televizi ještě je. Není možné připustit, aby ji do země zašlapali lidé bez skrupulí a bez kompetencí, zato s přehnanými ambicemi a s přesvědčením o tom, že by se vládnoucí režim v České republice měl mnohem více podobat Ruské federaci.
https://www.forum24.cz/kadrovani-a-odvolavani-definitivni-zniceni-ceske-televize-je-blizko/

ČT je nejlepší televize ve střední a východní Evropě, má vysokou důvěru, je nejsledovanější na našem trhu, funguje velmi dobře. Obávám se, že časem o ni přijdeme…
https://www.info.cz/zpravodajstvi/cesko/rada-si-ted-s-ct-muze-delat-co-chce-cilem-je-destrukce-varuje-sef-odvolane-dozorci-komise

PS VH: „Přirozenou nevýhodou demokracie je, že těm, kdo to s ní myslí poctivě, nesmírně svazuje ruce, zatím co těm, kteří ji neberou vážně, umožňuje téměř vše.“

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Nemám se za co stydět. Já tady své názory nikomu nevnucuju jako vy. .Přečetl jsem si přesto, co mi předkládáte a je mi jasné , že ti na tapetě a odvolaný šéf DR nemohou mluvit jinak. Mohli by ale mlčet a neztrapňovat se ještě víc.
K PS VH jen tolik, že demokracie umožňuje téměř vše všem stejně, jen se to někdy některým nehodí .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Když už, tak: První místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. To jen na upřesnění ...
Jinak mě ten zdejší flame okolo "ohrožení" ČT přiměl podívat se na některé věci blíže a zjistil jsem, že zřejmě v ČT pracují buďto lidé se zvláštním smyslem pro humor, nebo absolutní Neználkové. V evidenci stížností je ke 27. říjnu t.r. zaevidována stížnost od jistého "Filipa V.". Vzhledem k tomu, že jména ostatních stěžovatelů jsou psána podle běžného úzu, tak nevím :-). Možná si to ověřím. ...
Ještě obecně k tomu "ohrožení" ČT: No, jestli ono by nebylo dobré vzít v úvahu, že většinu národa/obyvatel/lidí ... prostě tato ČT ... ehmmm, jak to slušně říci ... no, třeba neuspokojuje. Pro svou jednoznačnou stranickost, vítačství, setrvale násilnou propagaci multi-kulti, běžně uplatňovanou politiku dvojího metru a zároveň toho jediného "správného názoru", evropanství ... a v mnoha a mnoha případech značnou servilitu, pro kterou se spíše hodí pojem anální speleologie ... (A to ponechávám stranou finanční stránku celé věci). Takže, přes vystavěné bariéry právní i takříkajíc "kamarádšoftské" to nejen vidí více a více lidí, nejen, že jim to vadí, ale už se i začínají proti tomu ozývat. To je takové riziko hrnaí si na demokracii - když příliš dlouho .... ehmmm ... neuspokojujete většinu, tak prostě jednou se ucho utrhne.
Jo, a nepřipomíná Vám to v tyto dny něco?!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Podle průzkumu nedávno publikovaném je s ČT spokojeno asi 70% obyvatel.
Stížnost agenta s krycím jménem Falmer je odeslaná ze sekretariátu KSČM s hlavičkou KSČM , je zaevidována v ČT pod č.875 a došla 31.10.2020.
V Polsku a Maďarsku se vládní strany též snaží -Orbán hodně úspěšně-ovládnout veřejnoprávná média.
Parlamentní volby v ČR se blíží, budou už za rok , a je potřeba zajistit nadále tok peněz do správných penězovodů. Teď je to zajištěno hlasovací mašinérií ANO, KSČM a ČSSD. Finanční stránka věci je zde( u ČT) jen záminka, na tu lidi vždycky dobře slyší.
Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes - pořád o ČT.

zahradnikovi: Myslel jsem, že umíte číst. Radní L. nejdřív prohlásí, že proti komisi nic nemá, a za pár týdnů navrhne a prosadí její odvolání. V situaci, kdy se bude projednávat rozpočet ČT, ke kterému komise dává odborné rozbory a podklady Radě = pokus o puč, nebo přinejmenším sabotáž.
Když už je pořád krycí debata o těch financích: I blbej poplatek za odpady naše zastupitelstvo projednává a upravuje každej rok. A jak dlouho už TV poplatek pokulhává za inflací? Neměl by ředitel TV spíš dostávat pochvaly za šetrnost?

s. Chot: Místo kritických a ne moc srozumitelných blábolů by snad stačilo vypočítat, kolikrát se v posledních letech s ČT úspěšně soudil Mynář, Lesy, AB, Čapí hnízdo, Ovčáček, Pitomio, Falmer atd. za pomluvu, lži, urážku na cti apod.?
Ostatně soudím, že kritika od někoho, kdo ani na starý kolena nedostal rozum a nerozloučil se s komunistickou ideologií (která má všude na kontě jen "omyly a chyby", čti nezákonnosti a vraždy) - tak to je vlastně pochvala.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Tak p. Chot uvedl příklad na který se dá pěkně reagovat. Ty výrazy "vítači, evropanství multi-kulti atd" skutečně charakterizuje určitou skupinu lidí, která se tím zaštiťuje. Někdy to je i komické. Mimo příznivců demokracie, veřejnoprávních medií, je to dnes prý i znakem těch, co nosí roušky. Viz.V. Klaus
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/rouskari-jsou-samozrejme-vitaci-migrantu-mini-klaus-sam-si-rousku-28-rijna-nenasadil-40342272#utm_content=ribbonnews&utm_term=Klaus&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Jen tak trochu neustále lpí na starých časech, kdy mluví o tom, že je to "většina". Tím se mimo komunistů zaštiťuje Okamura, Klaus mladší.
Tak se podívejme na poslední výzkum Kantaru.
Ta "většina" SPD, KSČM, Trikolora má 15,5% hlasů. Taky to byli ti co řičeli nad správnou volbou do Rady ČT. No přidejme část ANO, některé z ODS.
Pořád nevím, kde je ta většina, kterou si tak rádi přisvojují.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/volebni-pruzkum-snemovna-pirati-mohutne-posilili-se-starosty-by-predstihli-ano.A201114_100028_domaci_chtl

Ještě se pan Chot trefil i tím...zda to něco v tyto dny nepřipomíná. Jistě. Lidé by vešli opět do ulic. Takže rychle, pokud je nouzový stav a demonstrovat nelze.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Pan zahradník se dokonce učil (za komunismu), že lidé jsou z volených funkcí odvolatelní (bez udání důvodu). Já to nepamatuji, ale možná příklady, jak se tenkrát odvolávalo.
Nicméně ze zákona o ČT je vidět, že odvolání člena DR není jen tak. Je otázkou
a) Jakou mají smlouvu.
b) Zda se jim bude chtít sloužit lidem s charakterem těch, co politické strany protlačili k obrazu svému. Během dvou měsíců prokazatelně otočí své názory o 180°.
Včera jsem se díval na FB profily aktérů. Zatím co pod Šarapatkou diskutovat lze, u jiných je to pouze pro vyvolené. Dokonce ale Petrov a Borovan se rozčilují nad ČTK, která dala prostor předsedovi DR a Šarapatkovi. Prý jestli to není za hranou a zda to nechtějí "přehodnotit" (to známe z dob minulých že ?).
Nicméně nic asi dohodnuto nebylo, impulsem prý bylo diletantství v koupi pozemku. Pokud si pamatuji z poslechu, vlastníci chtěli pozemek pod budovou ČT Ostrava prodat za 2,6 mil. (dosud nechtěli ani nájem), DR to doporučila. Podle dvou posudků je prý ale cena pouze 2 mil či 1,6 mil. Kč. Takže dle odborníků z Rady nehospodaří řádně s veřejnými prostředky. Termín konce nabídky se blíží. Kdo je diletant?
Pane zahradníku vysvětlete, vy tomu rozumíte.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Řečeno s klasikem: Věřím jen těm statistikám (průzkumům), které jsem sám zfalšoval ...
Překvapuje mne, jaké máte podrobné informace o došlé poště ČT ... :-(
Stejně to nic nemění na tom, že to jméno je napsané špatně.

Hezkou neděli.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ale lze. Demonstrovat. Jen s omezením na 100 osob celkem, ve skupinkách po 20, s rouškami a dodržováním distance.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Takový Vadim Petrov z Rady pro TV a rozhlasové vysílání se domnívá,že příslušníci StB byli neschopný hlupáci a z povahy udavači,práskači a hoštapleři. Napsal to,když nedávno hájil agenta Hejmu,kterýžto,jak známo, chodíval krom jiného tlumočit Gustovi zahraniční filmy na Hrad. Ještě schází,aby napsal, jaký to byli hodní lidi,kteří nikdy nikomu neublížili. No, a s takovými lidmi i Váš předseda a první místopředseda PS Parlamentu ČR Falmer aktivně spolupracoval . Přeji pěkný den a doporučuji těm,kteří si mohou pustit zpět pořady a neviděli , dokument o JIřím Trnkovi, vysílaný včera na ČT ART.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Proč pane Tichý považujete za nemožné nebo snad nepřípustné, že paní L. za pár týdnů změnila názor na komisi ? Asi o ní získala nové poznatky , to ví ona a vy ani já ne. Nevidím v tom nic nemožného.
Moldavite to, že jste se něco neučil, bylo asi tím, že jste měl jiného učitele - reklamujte u něj. Já to vydoloval z paměti a zkontroloval na Wikipedii . Zkuste to taky . Ještě poznámka : Interní předpisy každé organizace (ať už ČT nebo MÚ) musí být v souladu se zákonen. Zákon je nade všemi. Co má tedy ČT ve svém zákoně nemůže být v rozporu se zákonem obecně.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Dva členové Rady ČT řekli proč odvolali Dozorčí komisi . Před tím několik měsíců trpělivě čekali.

Pitva ČT: Tak co, kolik bere Moravec? Xaver s Holcem se zanořili do míst, kam se „nesmí“

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pitva-CT-Tak-co-kolik-bere-Moravec-Xaver-s-Holcem-se-zanorili-do-mist-kam-se-nesmi-644055

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ano posměšky na prezidenta by se neměly dělat, protože si vystačí sám se sebou.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika v TV

Televize klasická - šéfredaktor určí, na co se bude oddaný divák koukat. Volba je jen vypnout. I více programu je v podstatě totéž, platilo někdy do roku 1997. Pak přišel Železný a najednou se stal on tím, který určoval na co se bude koukat 60% diváků, což přineslo reakci - a Železný byl za 10 mld. z veřejných zdrojů odejít. Internet je jiná dimenze, tam už není zapnout, vypnout nebo přepnout, ale přímo ovlivňovat. Bohužel jak v dobrém, tak špatném.
To, že klasická televize má svůj web a vlastně portálovou dostupnost programů je logické, kdo to nedělá,tak jen s pouhou "TV" zanikne.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ještě jeden článek, proč odvolali komisi - tentokrát vážně.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Radni-CT-promluvil-Jak-to-bylo-s-dozorci-komisi-Sarapatka-nebude-rad-i-kvuli-stiznostem-na-CT-644047

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Ale otázky, kolik berou redaktoři nebo Moravec jsou fakt starý a opakují se neustále. Je to taková neverending story. I Milouš dával otázku,kolik bere taková Zagorová a umělci. Budou se dávat furt a meritum věci se tím hezky zastře. Vůbec bych se nedivila,kdyby do Dozorčí rady kandidovala a objevila se tam posléze Bobošíková, i když ona si tam spíše zase nastrčí nějakou figuru.
BTW- člen Rady Xaver je na té fotce s šéfem DSS Vandasem opravdu pěkný a je vidět, že si hoši rozumí.
Hezký podvečer přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

....Před tím několik měsíců trpělivě čekali....a pak jim to došlo. Nepřesvědčili majitele pozemku, aby ho prodali za polovinu :o)))). Pane zahradníku.
A vůbec mne překvapuje, že vy, který se nedívá nikdy na TV, neb ji nemá, se nechá oblbovat Parlamentními listy. Vy víte jaké vůbec má pan Moravec pořady? Jaká je jejich především odborná úroveň? Jaké znalosti, přehled a kolik času k přípravě musí moderátor pro zajištění úrovně věnovat?
Vám se to smrsklo díky Parlamentním listům na dvě hodiny tlachání u svíčkové. Ideální volič ANO. Promiňte.
Pokud by jste televizi měl, jistě by jste věděl proč se jde po ČT. Plní totiž to, co se od ní čeká. Poukazovat na podvody a kauzy mocných, rozebrat populistické politiky, aby bylo jasno, co jsou zač.
No že jim pak leží v žaludku je na bíledni. A že se snaží si medium podřídit stylem "koho chleba jíž toho píseň zpívej. Jistě znáte akci Šuman jak Babiš ovlivňuje a úkoluje svá media i k ovlivňování voleb.
ANO bude líp. I když ne, tak jim to do té hlavy natlučeme.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

PS ...tak jsem se podíval na zahradnikem doporučenej článek v PL ("ftipnej" blábol o ničem) - a už to víckrát neudělám...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Asi jste vážení zatím nezaregistrovali, že léta platí zákon o poskytování informací.A platí nejen pro stání organizace a úřady, ale stejně tak pro ty organizace, jejichž je stát zřizovatelem. ČT nemá důvod nic tajit.
Paní doktorko , skutečně si myslíte , že tazatelům nemá ČT odpovědět? Byla jste poslankyní, takže víte nejlépe, že zákony se musí dodržovat . Jakeše bych do toho nepletl.
Pane Tichý , podívejte se prosím ještě na ten druhej článek, ten je vážnej.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

No vidíte zahradníku doporučujete něco, kde se lže a ani neví meritum věci. Ale hlavně něco takového lze hledat v Parlamentních listech, možná ti radní posunou úroveň čt tímto směrem.

https://www.lupa.cz/aktuality/nejvyssi-spravni-soud-se-zastal-ct-ve-sporu-o-hosty-v-poradu-otazky-vaclava-moravce/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=458900&dop_req_id=haXx3bS7uBg-202011151706&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Voliči ANO

Již jsem psal o FB profilu novoborského politického matadora.
Piráti dotahují, tak je potřeba sešikovat řady důchodců, schopných věřit každé blbosti. Takže co nevíte?
Piráti chtějí dle něho
1) Starším lidem nad 70 let odebrat řidičské průkazy pro lepší bezpečnost na silnici..
2) Starším lidem nad 70 let odebrat volební právo pro neschopnost správné volby.
3) Starším lidem nad 70 let doporučit nechat ve svém bytě bydlet mladé lidi a odejít do domova důchodců.
4) Staré lidi kteří nikoho nemají a jsou nemajetní, ukládat do společných hrobů. Stát by ušetřil za pohřby.
5) Starším lidem nad 70 let, aby nebylo zdravotnictví tak zatížené dát jen základní zdravotní péči.
6) Stát by měl přijmout migranty postarat se o ně a dát jim byty...
CO VY NA TO !!!???!!!

No já na to, že je smutné, že tomu 42 převážně důchodkyň věří a 78 lidí to sdílí.
Jedna žena se ozvala, jestli vůbec četli program Pirátů. Tvrdě byla umlčena.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Voliči ANO

Již jsem psal o FB profilu novoborského politického matadora.
Piráti dotahují, tak je potřeba sešikovat řady důchodců, schopných věřit každé blbosti. Takže co nevíte?
Piráti chtějí dle něho
1) Starším lidem nad 70 let odebrat řidičské průkazy pro lepší bezpečnost na silnici..
2) Starším lidem nad 70 let odebrat volební právo pro neschopnost správné volby.
3) Starším lidem nad 70 let doporučit nechat ve svém bytě bydlet mladé lidi a odejít do domova důchodců.
4) Staré lidi kteří nikoho nemají a jsou nemajetní, ukládat do společných hrobů. Stát by ušetřil za pohřby.
5) Starším lidem nad 70 let, aby nebylo zdravotnictví tak zatížené dát jen základní zdravotní péči.
6) Stát by měl přijmout migranty postarat se o ně a dát jim byty...
CO VY NA TO !!!???!!!

No já na to, že je smutné, že tomu 42 převážně důchodkyň věří a 78 lidí to sdílí.
Jedna žena se ozvala, jestli vůbec četli program Pirátů. Tvrdě byla umlčena.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Já o voze a vy o koze :-) Já doporučuju článek s vysvětlením, proč Dozorčí komisi odvolali. Řadu měsíců čekali na odpověď , týkající se platů .To není tajné , právě proto, že je to z veřejných peněz.
Vy předkládáte jiný článek , kde Rada žádala přehled o skladbě hostů VM.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Moldavite ani FB nesleduju a doporučuju to i vám. Jinak se snadno stáváte obětí fake news a zblbnete.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. pane zahradníku

Pane zahradníku no tak. Vždyť vy to ani nečtete
co doporučujete... Radní čt a jeho domněnky

Česká televize odmítla poskytnout Unii obhájců informace o složení hostů pořadu v případě, že tématem debaty byly otázky týkající se justice, státního zastupitelství, advokacie, trestního řízení a trestních kauz. Následný spor ČT prohrála, ale ani pravomocný rozsudek Městského soudu v Praze, který jí to nařizoval, nemínila respektovat,...Soudní rozhodnutí musí respektovat každý, tedy i představitelé veřejnoprávní televize. Jako správní hospodáři si musí uvědomit, že Česká televize není jejich majetkem a také že musí respektovat právoplatné soudní rozhodnutí na jakékoli úrovni.

A já přidal
česká televize uspěla v právní bitvě s Unií obhájců České republiky, která žádala informace o hostech pořadu Otázky Václava Moravce v době od 1. ledna 2012 do 22. června 2017. Nejvyšší správní soud zrušil rozsudek Městského soudu v Praze.... Česká televize očekává, že Unie obhájců ČR vrátí České televizi již uhrazené náklady soudního řízení obratem,“ píše se v prohlášení veřejnoprávní televize publikovaném na sociálních sítích.

Tak kde je ten vůz a koza? O jednom kozlovi bych věděl. Sedí v radě Čt, rozdává moudra, má plnou hubu správných hospodářů a ani neví že existuje odvolání k vyššímu soudu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Jsme si tedy nerozuměli. Já psal o důvodech odvolání Dozorčí komise Radou ČT pro neposkytnutí informací o platech zaměstnanců. Tak je to i v odkazu na Parlamentní listy. Vy jste sem přidal ještě odkaz na žádost Unie obhájců.To jsou přece žádosti 2 různých subjektů. Psal jsem jen o odvolání komise.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Víte, mne mrzí a dokonce mi až přijde líto, že politicky a veřejně vůbec aktivní člověk, komentující kde co, nezná ani základní faktografii.
Nerozlišuje mezi příslušníky a "agenty" StB.
Nevidí rozdíl mezi jednotlivými druhy těchto spolupracovníků.
Nechápe, že "agenti" se navzájem neznali.
Nerozumí ...
Ech, zřejmě je to marné.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes.

Nejde o poskytnutí informací, poskytování je skutečně ošetřeno zákonem. ČT tyto informace,pokud to nekoliduje s jinou zákonnou normou, jistě poskytnout má. Jen jsem chtěla upozornit, že se Moravec vyskytuje stále, už několik let a že to je vhodná kouřová clona zastírající meritum věci a snahu,dostat veřejnoprávní médium před volbami pod větší kontrolu,aby se neříkalo něco, co nechceme slyšet. Peníze totiž na určitou skupinu populace zabírají spolehlivě stejně jako Kalúsek. I Hradu to přece trvalo hodně dlouhou dobu ,než zveřejnil plat a odměny Mynáře,pokud se pamatuji, zákon nezákon. Hezké dny přeji.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Voliči ANO

O těch Pirátech to koluje už dlouho. S tím,jak rostou preference, bude těch fake více a více. Nedivte se,že některé důchodkyně tomu věří,když jsou třeba schopné poslat na účet neznámým údajným vojákům ze zahraničí desetitisíce i statisíce korun,protože se už vidí,jak se děvčatům pochlubí se štramákem ... Ale,abych byla spravedlivá, blbnou s těmi fake zprávami i muži. Pamatuji si, jak najaře sdíleli někteří nebožáci návod,jak se uchránit od covidu tím,že vymáčím v ohřáté vodě toaletní papír a pak tu vodu vypiju. Nevím,zda mysleli použitý nebo čistý, raději se neptat. Prof. Homoláč,kterého jsme měli na gymplu v |Hlinsku na francouzštinu , říkával,abychom si do života pamatovali,že nic netrvá v světě věčně,jenom blbost všeobecně. Hezké dny přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost - obrana ČT

https://www.info.cz/nazory/zlom-v-rade-ct
= pro zahradnika!

https://www.forum24.cz/chysta-se-demonstrace-lide-chteji-ceskou-televizi-branit-v-autech/

https://www.facebook.com/karola.haasova
Karola Haasová na FB rozjela chvályhodnou akci Dopisy na obranu ČT.

Nahoru

Re: Česká společnost - obrana ČT a co lidičtí?

Vojtěch Kyncl
Já tak nějak pořád čekám, kdy slečna inženýrka zveřejní dopis od vnuka Evžena Ressla, ale ono pořád nic. A nějak mi není úplně jasné, proč tak intenzivně běhala po Radě ČT a snažila zabránit zveřejnění dopisu vnuka v příloze k jednání z rady??? A proč došlo obecně ke zrušení těchto příloh? Milá slečno, čekám, že se omluvíte veřejnosti, protože to co jste předvedly s paní inženýrkou Bobošíkovou, je opravdu ostudné.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Rada ČT

Ještě jednou dr. Vojtěch Kyncl z Hlinska.:

Opět vytáhla slečna Lipovská reportáž ČT o lidické židovce, kterou roky všichni tajili. Vynechejme všechny ty řeči o etice, kterou jsme měli dodržet snad vůči všem, jen ne k oběti. Dr. Lipovska ani Lidice Memory s Janou Bobošíkovou nezmiňují, že na RČT byl přečten ještě druhý dopis ,a to od vnuka osočovaného četníka, který jako svědek vše zapsal. Nyní dělá radní vše proto, aby se tento dopis vůbec nedostal do oficiálního zápisu. Proč? Protože se ukazuje, že všichni házeli vinu na nevinného člověka. Lipovská, Bobošíková, Stehlík, Sustek a další - je ostudné, jak snadno poslapete fakta. Ale vlastně tím už chápu, co má Památník Lidice plnit: Neustálý boj s přízraky minulosti, nyní už zřetelná nulová snaha popsat a pochopit vlastní minulost, která nám je nepříjemná všem a hrát politické hry... proti tak stojíme s poslední lidickou ženou paní Skleničkovou, která tyhle hry odmítá. Proto poslala celé Lidice memory, kam patří. Podobně to udělala se dvěma lidickymi ženami před pěti lety, když paní Bobošíkovou odmítly ve vedení lidické buňky ČSBS. Tohle je jen o komunistech a militantních nacionalistech...nic víc nic míň. Měli by se omluvit!
A já jenom opakuji,že jednání rady jsou dostupné na internetu nebo pak v záznamu. Hezké dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Ještě k ČT

Z komentáře Milana Šmída,který se zabývá médii a mediální politikou a leta dělal v různých redakcích .

Ano, je to začátek frontálního útok proti současnému vedení ČT, jehož motivy - dosáhnout změn ve zpravodajství ČT a možná i ve vedení ČT (tam to bude obtížnější, neboť Dvořák se projevil jako schopný manažer) - jsou haleny do starostí o řádné hospodaření instituce.

Myslím, že větším průšvihem Rady ČT minulou středu a také větším poškozením České televize, než odvolání dozorčí komise, byla neochota a neschopnost Rady schválit majetkové přesuny v ostravském studiu, nezbytné pro bezproblémové fungování této instituce. Odvahu vzít na sebe odpovědnost měli jen čtyři členové Rady. Že proti řešení situace v Ostravě hlasovala Lipovská s Kratochvílem, nebylo žádné překvapení. Co však člověku přišlo líto, byl pohled na osm členů Rady, včetně Matochy, kteří neměli odvahu se vyslovit proti (co kdyby jim to někdo později vyčítal jako chybu) a zbaběle a alibisticky se zdrželi hlasování, přestože do Rady byli zvoleni proto, aby kvalifikovaně rozhodovali ve prospěch veřejné služby. Například Bradáč a Karmazín (oba kdysi pracovali v ČT) a možná i Kysilka (někdejší bankéř) přece museli dobře vědět, o co se jedná, a přesto se nechali Matochou a Lipovskou zastrašit. Jakoby nevěděli, že - i kdyby kdosi kdysi v této věci pochybil - bylo ji třeba řešit, aby nevznikla větší škod

Nahoru