Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

První semifinálový zápas play off pro Démony

V prvním semifinálovém zápase play-off o 1. futsalovou ligu hostili Českolipští démoni tým z Hradce Králové. Domácí brzy prohrávali, když se v 5. minutě po chybě v obraně prosadil Jiří Steiner. Hráči Salamandru své jednogólové vedení urputně bránili.

Démoni se snažili vyrovnat, ale většina akcí končila u hostujícího brankáře a nebo jejich střely mířily jen vedle brány. I přesto, že domácí byli na palubovce lepším týmem, první poločas skončil těsným výsledkem 0:1.
Co se démonům nedařilo v prvním dějství, to vycházelo po zlepšeném výkonu v druhém poločase. Pro domácí hráče a fanoušky to byl poločas z říše snů, pro hráče Salamandru možná noční můra. A tak po osmi inkasovaných gólech, opouští hradečtí sever Čech porážkou 8:3. Šanci na reparát budou mít již v úterý, 3.dubna kdy se hraje na jejich palubovce odvetné utkání.

Začátkem zápasu se zastřelovali domácí hráči. Nejprve střílel Soukup, poté Bečvařík rozvlnil boční síť. I hosté se dostávali do šancí a jejich aktivita byla odměněna v 5. minutě, když se po chybě v obraně a následném závaru před Michálkovou bránou nejlépe zorientoval Steiner a stanovil tak skóre na ? 0:1. V téže minutě mohlo být vyrovnáno, střela Půlpána se však nevešla mezi tři tyče. Hráči Salamandru dobře bránili a tak se stav utkání nezměnil ani v 9. minutě, po střele Demkeho, kterého nadvakrát vychytal Bartek. V 10. minutě se ke standardce postavil hradecký Blažek, který následně nastřeluje břevno. Domácí hráči také zahrozili, ale střela Soukupa ani Švece nevedla ke gólu. Ve 13. minutě se k míči dostal opět Blažek a Michálek si připsal úspěšný zákrok. V 16. minutě se zrodila další šance Démonů, po lobované přihrávce Bejdy se k míči dostal Bečvařík, který zaměstnal Bartka, ten zatím odváděl v hradecké bráně dobrou práci. V 18. minutě se k míči dostal opět Bečvařík a Bartek se blýskl dalším zákrokem, tentokrát střelu vytěsnil na roh. O minutu později mohli hosté navýšit své vedení. Michálek si vyběhl až za půlku, a střelu do prázdné brány hasil dobře postavený Soukup. V poslední minutě poločasu střílel ještě několikrát Půlpán, ale neměl dobře seštelovaná mířidla. Hostující celek vyhrál první dějství 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili démoni nebojácně. Ve 23. minutě došlo ke změně skóre, když se dvakrát nemýlil Soukup. Nejprve zařídil vyrovnání, když po přihrávce od Švece poslal míč k levé tyči hostující svatyně - 1:1 . Poté dokončil obrat střelou z penalty. Démoni tak během jedné minuty otočili zápas ve svůj prospěch 2:1. Ve 24. minutě se střelou prezentoval Steiner a Michálek se blýskl perfektním zákrokem. O minutu později se hosté radovali z vyrovnávací branky. Jejich radost však netrvala dlouho, Chmelař si spletl futsal s házenou a míč dopravil za Michálkova záda rukou, za což následně uviděl žlutou kartu. Ve 26. minutě si úspěšný zákrok připsal Bartek, když střelu Demkeho vytěsnil na roh. V téže minutě se hosté dočkali vyrovnání. Po faulu Demkeho se k míči postavil Jan Mlynář a míč prostřelil vše, co mu stálo v cestě 2:2. Ve 27. minutě střílel Bejda těsně vedle. Jmenovaný hráč si ve stejně minutě vysloužil od rozhodčího žlutou kartu, když po přihrávce před bránu místo míče trefil Špačka. Ve 28. minutě utkání démoni opět strhli vedení na svojí stranu. Po přihrávce Bečvaříka se k míči dostal Dušánek a možná i trochu se štěstím dostal balón za Bartkova záda 3:2. Neuplynula ani půl minuta a démoni vedli už o dvě branky. Tentokrát se po přihrávce Bečvaříka nemýlil Bejda a střelou k levé tyči stanovil průběžný stav na 4:2. O dvě minuty později se připomněli hosté, když svojí střelou nechal vyniknout Michálka Štěpánek. Od 34. minuty se hosté rozhodli hrát Power-play. Bejda dobře vystihl hradeckou rozehrávku, vypíchl hostujícímu obránci míč a střelou do prázdné brány navýšil pro domácí na 5:2. Salamandr dokázal využít početní výhody ve 35. minutě, když se po přihrávce Steinera prosadil střelou k pravé týči Špaček a snížil tak na 5:3. V té době ještě nikdo netušil, že démonský brankostroj bude pokračovat a hradecký tým bude odjíždět s osmi gólovým nášupem. Ve 36. minutě míjí střela Soukupa jen těsně prázdnou bránu. Ve stejné minutě hlavičkoval Bejda, poté se k míči dostal Švec, ale jeho střela končí vedle. Ve 38. minutě utkání uviděl Chmelař po faulu na Bečvaříka druhou žlutou kartu a zároveň červenou. Ve stejné minutě navýšili českolipští své vedení již na 6:3, po přihrávce Bejdy se střelou z voleje prosadil Bečvařík. V poslední minutě utkání přidali Démoni ještě dva góly. Nejprve se po přihrávce Půlpána nemýlil Bejda a svým třetím gólem v utkání navýšil na 7:3. Na konečných 8:3 střílel do prázdné brány přes celou palubovku Bečvařík.
Démoni se tak ujímají v semifinále vedení 1:0 na zápasy a o svém postupu do finále mohou rozhodnout již v úterý, kdy zajíždějí na horkou palubovku Salamandru k odvetnému utkání.

Prezident klubu Jiří Šubrt: Se zápasem jsem spokojený. Dodrželi jsme do puntíku vše, co jsme si řekli. Utkání začalo poněkud opatrně, na to naši diváci nejsou zvyklí, ale ve druhém poločase jsme jim vše vynahradili. V tomto utkání nám chyběl Zdich, Dutka a Kaňkovský, tedy základní kameny naší obrany, proto ten opatrný začátek. Teď nás čeká velice těžké utkání v Hradci. Doufám, že ho zvládneme a posuneme se do finále play off.?

Démoni Česká Lípa : Salamandr UFA Hradec Králové - 8:3 (0:1)

Góly: 23 a 23. Soukup, 28. Dušánek, 28, 34 a 39. Bejda, 38 a 39. Bečvařík  5. Steiner, 25. Mlynář, 35. Špaček.

ŽK: Bejda  -  Chmelař
ČK: Chmelař

Sestavy:
Démoni Česká Lípa: Marek Michálek, Stanislav Bejda, Lukáš Půlpán, Martin Švec, Milan Soukup, Michal Zelenka, Lukáš Dušánek, Lukáš Demke, David Bečvařík, Jan Puhlovský, Jan Frnka.

Salamandr Ufa Hradec Králové: Jan Bartek, Michal Chmelař, Josef Špaček, Jan Mlynář, Jiří Steiner, Roman Štěpánek, Petr Blažek, Libor Klíma.