Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

F.A.Zole těsně podlehly Hradci Králové

V posledním kole druholigové sezóny přivítal českolipský futsalový tým F.A.Zole vedoucí Salamandr Hrade Králové, jistého postupujícího do nejvyšší soutěže. F.A.Zole ještě mohly pomýšlet na umístění mezi prvními třemi, jenže k tomu potřebovaly naplno bodovat a čekat na příznivé výsledky dalších utkání.

Třebaže se ani jedno nakonec nesplnilo, diváci viděli zajímavý a dramatický zápas, kterým domácí uzavřeli úspěšnou sezónu, během níž stabilizovali svou pozici ve 2. lize – západ. F.A.Zole nastoupily v sestavě Chadraba (Švasta) – Brož Zdeněk, Burian, Brož Vojtěch (kapitán), Havlásek, Šídlo, Vokál, Horák a Mitáč. Českolipským se hrubě nevydařil úvod, když hned po devíti vteřinách zaspali v obraně a hradecký Lisý pohodlně skóroval – 0:1. První šance F.A.Zolí přišla až ve 3. minutě, kdy Zdeněk Brož pálil pouze do boční sítě. V 7. minutě nadvakrát střílel Horák. Hosté hráli s přehledem a v klidu čekali na svou šanci. V 11. minutě z přímého kopu jen těsně minuli branku domácích a o minutu později nastřelili z protiútoku tyč. Ve 13. minutě se však konečně dočkaly F.A.Zole. Bratři Brožové vymysleli hezkou kombinaci, na jejímž konci Zdeněk střílel do prázdné branky. Za minutu ale přišel brejk Hradce do příliš vysunuté obrany a hosté znovu vedli. Domácí se nevzdávali a nebezpečnými střelami se prezentovali Horák a Vokál. V 19. minutě pak vyrovnal Vojta Brož po přihrávce Pepy Šídla. Výsledkem 2:2 také skončil první poločas.

Do druhé půle lépe vstoupili hosté. Ve 22. minutě Chadrabu nadvakrát překonal Chromek a za minutu potrestal chybu obrany F.A.Zolí Tomeš – 2:4. Vzápětí však utekl po křídle Havlásek, ostře vypálil a vyražený míč uklidil do sítě Horák. Šance se střídaly na obou stranách a diváci se rozhodně nenudili. Ve 26. minutě prokličkoval Chromek mezi třemi domácími a zajistil Hradci vedení o dvě branky. F.A.Zole odpověděly další souhrou bratří Brožů a Vojta po Zdeňkově přihrávce snížil. Následovaly další útoky: Šídlo před poloprázdnou brankou těsně nedosáhl na centr zleva, Zdeněk Brož střílel tvrdě ze střední vzdálenosti, ale hradecký brankář jeho ránu zlikvidoval, a Havlásek pálil pouze do boční sítě. Od 37. minuty F.A.Zole zkoušely power play. Dramatických momentů však bylo víc před jejich prázdnou brankou, kterou hosté několikrát těsně minuli. Ve 39. minutě přišlo vyrovnání, když Šídlo přiťukl Vojtovi Brožovi a ten poslal míč přízemní ranou do sítě. F.A.Zole jako by se nechtěly spokojit s bodem a dál útočily, což je jim osm vteřin před koncem vymstilo. Hradec předvedl další přečíslení a Šmíd uzavřel na 6:5 pro hosty. Vzhledem k průběhu zápasu to bylo poněkud kruté, ale je třeba připomenout, že kdyby se domácí nedopustili několika školáckých chyb v obraně, mohl tento průběh vypadat úplně jinak.

F.A.Zole Česká Lípa tak mezi dvanácti účastníky 2. ligy – západ obsadily pěkné páté místo a až do konce sezóny mohly reálně pomýšlet na ještě vyšší příčky, což je v porovnání s umístěním v loňském nováčkovském ročníku pozitivní posun. Pokud tento trend vydrží, rozhodně se můžeme těšit na sezónu 2013/14.