Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

Debakl F.A.Zolí s Ústím

V pátek 12. prosince přivítal českolipský futsalový tým F.A.Zole v důležitém druholigovém utkání mužstvo COMBIX Ústí nad Labem. Hosté byli v tabulce poslední a domácí jen příčku nad nimi, a proto se hrálo o hodně. F.A.Zole však naprosto vyhořely a klesly na samé dno.

Domácí, kteří nastoupili v sestavě Kluch – Kočí, Poláček, Půlpán, Burian, Brož, Souček, Vodrážka, Kotek a Šídlo, v předzápasových vyjádřeních slibovali bojovný výkon s maximální snahou o získání tří bodů. Realita měla k tomuto záměru dost daleko. F.A.Zole od začátku kupily jednu individuální chybu na druhou a během prvních čtyř minut umožnily Ústí čtyřikrát skórovat. O góly se postarali Vaníček, Kroch, Stach a znovu Vaníček. Třebaže v tak dynamickém sportu jako futsal není nouze o zvraty, vzhledem k tomu, co se odehrávalo na hřišti, bylo prakticky po zápase. Domácí si vyžádali oddechový čas a pokoušeli se zatlačit Ústí na jeho polovinu, avšak jejich střelecké pokusy postrádaly přesnost. V sedmé minutě přidal pátou branku Černohorský po rychlém brejku hned dvou útočníků. Podobné kombinace po chybách domácí obrany následovaly ještě ve 12. a 14. minutě a do listiny střelců se zapsali opět Černohorský a následně Kníž. F.A.Zole sice kopaly penaltu po šestém ústeckém faulu, jenže Vodrážka trefil pouze břevno. Poločas tedy skončil hrozivým výsledkem 0:7.

Všem přítomným na hřišti i na tribuně zřejmě bylo jasné, že zápas se bude jen dohrávat. Zkraje druhé půle přišly šance na obou stranách, avšak žádná neskončila gólem. Teprve ve 26. minutě se trefil hostující Vaníček. O minutu později po přihrávce Havláska korigoval domácí Brož na 1:8 a tentýž hráč přidal ve 30. minutě druhou branku F.A.Zolí. Do konce zápasu se za F.A.Zole prosadil ještě Kotek, jenže Ústí přidalo dokonce tři branky, poslední ve 40. minutě Kroch po rozboru českolipské obrany. Zápas, ve kterém domácí potřebovali bodovat, skončil jejich nedůstojnou porážkou 3:11.

Trenér F.A.Zolí Aleš Černín působil během pozápasového rozhovoru dost rozladěně a pozitiva se mu hledala jen těžko:

Čím si vysvětlujete tak výraznou prohru v zápase, v němž šlo prakticky o šest bodů?

Potopily nás hrubé chyby na začátku. Když během čtyř minut soupeře třikrát sami vyzvete ke skórování, nemůže to s vámi dopadnout jinak než špatně. Pětatřicet minut se pak už jen dohrávalo, což není nic příjemného.

Byl to jen problém tohoto utkání, nebo je to vyjádření něčeho dlouhodobějšího?

Jsem nespokojený s přístupem části hráčů nejen ke hře, ale k celé jejich futsalové kariéře. Do fungování F.A.Zolí jsme za mnoho let jejich existence vložili ohromné úsilí, jenže v současné době se zdá, že někteří hráči tento přístup nesdílejí. Máme velké problémy například s docházkou na tréninky. Teď máme volno až do jedenáctého ledna, kdy jedeme do Jablonce, a během této přestávky nás nejspíš čekají radikální změny v kádru. Ideální by bylo přivést kvalitní nové hráče, a jestliže se něco nezmění, pravděpodobně se s některými hráči budeme muset rozloučit.

Dá se po dnešním katastrofálním výkonu říci na adresu F.A.Zolí vůbec něco pozitivního?

S dnešním výkonem to sice přímo nesouvisí, ale těší mě, že v managementu klubu stále cítím vůli nerezignovat na působení ve druhé lize a soutěž zachránit. Pokud se připojí také hráči, tato vůle by se měla projevit i na hřišti.