Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

Výsledkový servis týmů FBC Česká Lípa

Hned sedm týmů se zapojilo do soutěžního víkendu, elitní tým mužů udržel díky střele v poslední minutě tří bodový náskok před Jabloncem, ženy drží stále první pozici ve 2. lize a dařilo se i mládeži, která sbírala medaile jako na běžícím páse.

Důležitých šest bodů získali hráči „A“ týmu Spilka & Horák, když v sobotu vyřídili Tachov poměrem 13:3 a v neděli ve tvrdé bitvě přetlačili nevyzpytatelné Karlovy Vary 7:6, když vítězství strhl v poslední minutě tradiční střelou Radovan Vnuk. Oba hlavní pronásledovatelé prošli víkend také bez zaváhání a po devíti zápasech tak áčko drží tří bodový náskok před Jablonec, který bude za 14 dní hostit v nové sportovní hale.

Krásný tým žen rozehrál sezónu nad očekávání, po šesti kolech vévodí tabulce druhé ligy a zatím nepoznaly pocit porážky. V sobotních zápasech porazily Děčín 8:3 a Chomutov 11:1. Vedoucí příčku pojedou za 14 dní obhajovat do Mladé Boleslavi, kde je čekají silné celky TU Liberec a Mostu.

Vzestup zažívá také mužská rezerva, která začíná jezdit na své zápasy v optimální sestavě, v neděli si vyšlápla na favorita z Mostu, kterého udolala poměrem 9:8, ve druhém utkání zasáhla tým série zranění, čehož Žatec využil a proti sedmi statečným vyhrál 6:3. Rezerva po špatném začátku vystoupala do klidných vod třetiligové tabulky.

Velmi se dařilo mladším žákům, ZŠ Partyzánská obsadila pěkné čtvrté místo v Mostě, další dva týmy hájily domácí halu SOŠ v České Lípě. Na domácím turnaji obsadily první dvě pozice, zatím bezkonkurenční tým Gabrieluklid.cz sbíral opět zlaté medaile, když zatížil konto čtyř soupeřů 42 brankami. Nad očekávání si vedl i druhý tým FBC, družstvo Novoborska si poradilo, až na druhý českolipský tým, se všemi soupeři a zaznamenalo dvě výhry a jednu remízu a zaslouženě bralo stříbrné medaile.

Posledním vyslancem českolipského florbalu byla přípravka, která na turnaj v Málkově, vlivem mnoha omluvenek, odcestovala ve velmi úzkém počtu. K překvapení všech nakonec ukořistila pod vedením Honzy Petříčka zlaté medaile.