Dnes je 01. 10. 2024
svátek má Igor

Českolipští vezou ze západu Čech plný počet bodů

Přijeli, vyhráli a zase odjeli. Tak by se dalo ve zkratce definovat úspěšné tažení florbalového celku České Lípy. V sobotu je v hale nedaleko Borského parku hostil nováček soutěže Slavia VŠ. Na neděli pak museli muži putovat do nedalekých Rokycan.

FBC Spilka & Horák Česká Lípa – Slavia VŠ Plzeň 6:4 (3:0, 3:4, 0:0)

Plzeň - krásný den, teplota kolem třiceti stupňů. Ideální čas na odpočinek, posezení na venkovní terase, procházku po parku. Nic takového však nečekalo na českolipské florbalisty. Spíš naopak, čekalo je peklo uvnitř slávistické haly, kde bylo chvílemi na infarkt.

Hosté z Lípy nováčka příliš nešetřili a vrhli se do zápasu s vysokým nasazením. První přesilová hra hostů sice zůstala ještě nevyužita, ale o pár minut později už skóre otevřel svou ranou Karel. Hráči českolipského celku měli i nadále herní převahu. Tři minuty po prvním gólu na 2:0 zvyšoval Jeřábek.

Domácí se snažili ohrožovat branku soupeře rychlými výpady po křídlech hřiště, jejich snaha však končila na obráncích hostujícího FBC. Konec první třetiny ještě přinesl další branku na straně Č. Lípy, když se výstavní střelou blýsknul kapitán Mlejnek. Po rozehraném trestném úderu se dostal míč právě k Mlejnkovi, který napřáhl a svou střelu umístil přesně do levého horního rohu domácí branky. První třetina tak vyzněla lépe pro hosty.

Druhá třetina se nesla v podobném tempu jako ta první. Českolipští opět diktovali tempo zápasu. Další branku domácím uštědřil Marhan. Avšak následujících pět minut zdramatizovalo vývoj utkání. Slavia totiž dokázala vstřelit hned tři góly. Jenže zkušení hráči Č. Lípy se nenechali zlomit, ba naopak. Usilovněji se hnali do útoku. Ve 28. minutě skóroval Rozman. „Z první“ umístil gólmanovi míč nekompromisně za záda.

Hosté ještě stihli ke konci druhé třetiny nastřelit dvakrát tyčku. Ovšem Jirsovi se i po nastřelené tyčce podařilo obratem skórovat. Zvyšoval na rozdíl tří branek. Vzápětí však ještě skóre korigoval slávistický Šimice, jeho gól znamenal změnu stavu na 6:4 pro Lípu.

Třetí třetina kupodivu nepřinesla žádné branky ani na jedné straně. Českolipští už nedovolili soupeři žádné ohrožení vlastní branky a s přehledem si pohlídali výsledek. Hráči Slavie se marně snažili svými útoky zlomit soupeře. Téměř sedmdesát diváků tak mohlo mít radost z předvedené hry domácího celku, který se rozhodně neměl za co stydět.

Branky (asistence): 08:45 Jakub Karel (Lukáš Mlejnek), 11:17 Martin Jeřábek (Jakub Karel), 18:12 Lukáš Mlejnek (David Marhan), 23:19 David Marhan (Jakub Jirsa), 28:00 Juraj Rozman (Jakub Jirsa), 35:17 Jakub Jirsa (David Marhan).

Sestava: Mayer (Knol) –Rozman, Mlejnek, Bureš – Bezouška, Jeřábek, Marhan, Karel, Jirsa, Smolnický.

FBC Spilka & Horák Česká Lípa – FbC Sokol Rokycany 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Na zápas proti Rokycanům posílila Č. Lípa o některé hráče z juniorského týmu. Junioři přijeli až na neděli, jelikož měli během soboty utkání na druhé straně republiky. Tým Rokycan a taktéž celek Č. Lípy dosud nepoznal hořkost porážky, to se však mělo během šedesáti minut změnit.

Zápas začal obdobně jako proti Slavii. Do zápasu se lépe zapojili hosté, kteří měli jednoznačně navrch. Hosté uzavřeli domácí v jejich obranném pásmu a nepouštěli je k žádnému útoku. Během deseti minut vstřelila Lípa první branku. Obrana Rokycan nechala nadvakrát dorážet Nováka. Taktéž další minuty byl nucen zasahovat hlavně Barna v brance Rokycan. Na další branku si musela Lípa počkat do konce první třetiny. Podobně jako v Plzni se k trestnému úderu postavil kapitán Mlejnek, který zvyšoval na 2:0. Celkem sedmnáct střeleckých pokusů si za tuto třetinu připsali Českolipští na své konto.

I během druhé třetiny se snažili hosté marně obléhat branku Rokycan. Na druhé straně si však ve slušných střeleckých pozicích dobře počínali Lennera s Markem, ovšem gól nevstřelili. Radost ze vstřeleného gólu tak musela ještě chvíli počkat. Následně byl vyloučen hráč hostujícího celku Tichý. Domácí této výhody dokázali využít a snížili na rozdíl jedné branky.

Taktéž druhá třetina přinesla góly v úvodu a poté ke konci. Ve 38. minutě se trefil českolipský junior Merlíček. Do šaten se tedy šlo opět za rozdílu dvou branek.

Domácí celek začal třetí třetinu o poznání lépe, než předchozí dvě. Snažili se rychlými brejky pronikat za obranu soupeře. Ve 42. minutě přinesla branku spolupráce Strohschneider– Peterka. Další střely však končily buď v rukou hostujícího gólmana, nebo vysoko nad brankou.

V 50. minutě se tak míče chopil znovu kapitán Č. Lípy Mlejnek a měnil stav utkání na rozdíl dvou branek. Vypadalo to, že je o utkání rozhodnuto. Rokycany se na odpor nezmohly, spíše naopak. Vlastní nedisciplinovanost je vedla k tomu, že museli na trestnou lavici usednout hned dva jejich hráči ve stejnou chvíli. Trestem jim bylo nesportovní chování.

Zápas skončil třetím vítězstvím Č. Lípy v tomto herním ročníku. Rokycany se statečně bránily a nedaly soupeři rozhodně nic zadarmo. Naopak Českolipští zvládli utkání o poznání lépe a výsledek si pohlídali. Zaslouženě se tak mohli radovat z vítězství.

Branky (asistence): 09:45 Jakub Novák (Jakub Jirsa), 18:18 Lukáš Mlejnek, 38:57 Jan Merlíček, 50:36 Lukáš Mlejnek (Jakub Jirsa).

Sestava: Knol (Mayer) – Rozman, Mlejnek, Tichý, Bureš – Bezouška, Jeřábek, Novák, Marhan, Karel, Merlíček, Jirsa, Smolnický.