Na Sychrově se představí 31. července opera Rusalka

Verze pro tisk |

Jedinečné představení slavné opery Rusalka a zároveň první český klasický open air zavítá 31. července také na zámek Sychrov. Návštěvníci se mohou od 20 hodin těšit na čtyřicetičlenný orchestr, přední sólisty českých operních scén, kouzelné kostýmy a především pohádkový večer v romantickém prostředí.

Záštitu nad zbrusu novým projektem, který se uskuteční na nejkrásnějších místech naší republiky, převzala náměstkyně hejtmana LK Lidie Vajnerová.

Celkem patnáct představení slavné opery Rusalka Antonína Dvořáka obohatí letošní kulturní léto v Čechách. Zapomeňte však na kamenná divadla a uzavřená jeviště, pohádkový příběh o vodní víle se odehraje na nádvořích českých hradů a zámků pod širým nebem.

„Jedná se o první projekt takového rozsahu věnovaný české klasice u nás. Věřím, že opera v netradičním podání návštěvníky osloví a klasický open air si i v Čechách brzy vybuduje svou tradici,“ uvedla za pořadatele Pavla Filipová.

O nevšední zážitek nepřijdou ani obyvatelé Libereckého kraje. V sobotu 31. července se rozezní tóny slavné opery i na novogotickém zámku Sychrov. Milovníky klasické hudby i běžné turisty zde čeká čtyřicetičlenný živý orchestr pod taktovkou Martina Peschíka a hvězdy české operní scény. V hlavní roly Rusalky se představí sólistka Státní opery Praha Jitka Burgetová, roli Ježibaby ztvární vynikající Andrea Kalivodová a jako princ vystoupí sólista moravského divadla Olomouc Milan Vlček. Romantickou atmosféru pak jen podtrhnou kouzelné kostýmy a závěrečný ohňostroj.Představení Rusalky na zámcích se proto odehrává na zastřešeném jevišti a návštěvníci mají možnosti pořídit si u vstupu za symbolickou cenu 20 korun pláštěnku.

 „Propojení historické památky a hudebního programu je zajímavý způsob, jak podpořit rozvoj cestovního ruchu přímo v regionech,“ míní náměstkyně hejtmana a připomněla, že.série představení pod letním nebem má také charitativní záměr. Část výtěžku poputuje občanskému sdružení LORM, a to na zkvalitňování života hluchoslepých.

Více informací na webových stránkách www.rusalkanazamcich.cz

Nahoru