Divadelní tipy leden

Verze pro tisk |

Divadlo v Rytířské: Sex noci svatojánské
Komedie podle známého filmu Woodyho Allena s Václavem Koptou v hlavní roli. Jednoho letního dne se do vily, ukryté v idylických lesích, sjede nesourodá společnost – vynálezce sexuálních pomůcek, filozof, lékař a jejich drahé polovičky a rozehraje se zábavná a přitom rafinovaná hra o lásce a sexu, nejrůznějších vášních, předsudcích a také o manželských trampotách.
8. 1., 19:00, Divadlo Nový Bor

Pražský komorní balet: Carmina Vetera
Baletní představení renomovaného pražského souboru a choreografa Petra Zusky přináší na prkna novoborského divadla čtvero choreografií, které pojí autorova inspirace a záliba ve starých lidových písních, baladách a etnické hudbě. Nechte se uhranout pohybem těla a omamnou a drásající vůní nejen našich kultur a kořenů.
15. 1., 19:00, Divadlo Nový Bor

Divadlo v Rytířské: Hrdinové
Petr Kostka, Jaroslav Satoranský a Miroslav Vladyka jako tři veteráni z první světové války, kteří spolu žijí v domově důchodců, vzpomínají a popichují se, aniž tuší, že největší bitva jejich života je teprve čeká při nečekané výpravě na kopec na obzoru, na jehož vrcholu se vítr prohání větvemi topolů. Laskavá konverzační komedie, při níž se nebudete cítit trapně.
20. 1., 19:00, Divadlo Nový Bor

Divadlo Ungelt: Pardál
František Němec a Carmen Mayerová v jevištním puzzle, ve kterém se skutečnost skládá do nečekaných a dojemných obrazců nesmrtelné lásky. Stará žena srazí autem zapomnětlivého muže, který je podobný jejímu zesnulému manželovi. Je už tato dáma opravdu nesvéprávná, jak říká její synovec, a nebo je všechno úplně jinak?
21. 1., 19:00, Jiráskovo divadlo

Pantheon production: Benátky pod sněhem
Situační komedie o pozvání na večeři a zmatení jazyků. Kterak jedno malé nedorozumění vede k absurdním situacím. Dva mladé páry v podání Lucie Štěpánkové, Filipa Cíla, Veroniky Arichtevy a Jaromíra Noseka jsou konfrontovány s opravdovostí a falší jejich lásky. Jedni mají před svatbou, druzí možná před rozchodem. Společné setkání může ale vše změnit.
23. 1., 19:00, Kulturní centrum Sever, Cvikov
 

Nahoru